Zeeland PZC Gemeente wil overschot Grevelingen Verkleden SCHOUWEN-DUIVELAND 14 en 15 n 16 en 17 FINANCIEN Onderhoudspot recreatieschap met vier miljoen euro goed gevuld Rijverbod voor man (30) uit Zierikzee Auto over de kop op natte A58 bij Goes Man (69) twee keer betrapt met drank op almanak Jarig vandaag Bruënaar raast in één week tijd naar de Noordpool en terug Maandag 5 december 2011 Ali G en de homofiele medemensen winnen COC Songfestival Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl HH :iSBSfflSSS»K3®! door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Natuur- en Recreatie schap De Grevelingen heeft tot en met dit najaar 37.000 euro overge houden. Het schap wil dit positie ve exploitatiesaldo in de pot voor onderhoud storten. Maar wethou der Ad Verseput vindt dat de deel nemende gemeenten en provin cies hier recht op hebben. De Grevelingen heeft een paar meevallers.' Er was 25.0000 euro minder nodig aan onderhoud, het plaatsen van infoborden bleek 16.000 euro goedkoper en er was een rentevoordeel. Na aftrek van enkele tegenvallers blijft er 37.000 euro over. Het dagelijks bestuur van De Grevelingen stelt voor dat geld toe te voegen aan de reserve voor groot onderhoud. B en W van Schouwen-Duiveland zijn het daar niet mee eens. In <iie onderhoudspot zit vier miljoen eu ro. En dat is 'een erg forse voorzie ning' vinden B en W. Wethouder Verseput: „Het is geld dat over is. Wij vinden dat je dat niet zomaar in de reserves moet stoppen. Dat geld moet terug naar de deelne mers." Die deelnemers zijn de provincies Zuid-Holland en Zeeland en de ge meenten Schouwen-Duiveland, Goedereede, Middelharnis, Oost-Flakkee en Dirksland. Als het overschot wordt verdeeld naar rato van de bijdragen die de deelnemers aan het schap betalen, blijft er voor Schouwen-Duiveland overigens weinig over. Het zou dan om ongeveer 2000 euro gaan. Zuid-Holland is met drie ton per jaar 'hoofdsponsor'. Zeeland be taalt ongeveer een ton en Schou wen-Duiveland 24.300 euro per jaar. De bijdragen zijn gekoppeld aan het aantal inwoners. Het dagelijks bestuur van De Gre velingen wil de onderhoudspot verder spekken, omdat er de ko mende jaren veel werk moet wor den verzet. Er liggen vier voorstel len voor inrichting van het meer en de oevers, variërend van sober tot luxueus. Op het meer keert het getij terug, dus moeten in elk ge val alle vaste steigers worden ver vangen door drijvende. Het wordt niet uitgesloten dat de deelnemers hiervoor extra moeten betalen. Verseput: „Mogelijk. Maar het dagelijks bestuur moet eerst een inrichtingsvoorstel kiezen. De financiering ervan komt daarna." Verseput gaat zijn mening vrijdag verdedigen in de vergadering van het algemeen bestuur. mmBmasasamÊmnÊnam SCHARENDIJKE - Net op tijd voor zijn verjaar dag vandaag, zette Sinterklaas zaterdag voet aan wal in Scharendijke. Probleemloos ging dat niet. Want de hoofdpiet was Sint's Grote Boek vergeten. Gelukkig werd dat in een speedbootje gebracht. Op de kade wachtte de Goedheiligman een verrassing. In plaats van zijn trouwe schimmel Amerigo, stond daar een Italiaanse sportauto met in het beeld merk één van Amerigo's snellere broers. Na de tournee door het dorp gingen Sinterklaas en zijn gevolg pepernoten bakken in de plaat selijke supermarkt. Het was voor het eerst dat de Scharendijkse intocht gezamenlijk werd georganiseerd door school, dorpsraad en supermarkt. foto Izaak Verkeste KERKWERVE Een 30-jarige Zierikzeeënaar kreeg zaterdagochtend een rijverbod van zes uur omdat hij met drank op achter het stuur zat. De man trok op de N59 de aandacht van de poli tie vanwege zijn rijgedrag. Voor een beginnend bestuurder (rijbe wijs uit 2008) had de man bijna twee keer de toegestane hoeveel heid op. Daarvoor had het rijbe wijs ingenomen kunnen worden. lltllirWlliniHIW GOES Op de A58 bij Goes vloog zaterdag morgen rond 6.30 uur een auto over de kop. Waarschijnlijk door aquaplaning kwam de auto op de kop in de berm terecht. De 22-jari- ge bestuurder uit Oost-Souburg bleef, op wat pijn in de borst na, ongedeerd. De passagier, een 49-ja- rige Vlissinger, werd door ambulan cepersoneel onderzocht, maar hoef de niet naar het ziekenhuis. GOES Op de Westhavendijk in Goes is gis teren rond 01.00 uur een 69-jarige automobilist uit de gemeente Noord-Beveland aangehouden. De man was ondanks een rijverbod wegens drankgebruik eerder die nacht, toch weer gaan rijden. De politie in Goes maakte drie proces sen-verbaal op. Twee voor het rij den onder invloed en één voor het negeren van een rijverbod. Tip? redactie@pzc.nl Amy van vijf houdt van verkleden. Ze gaat iedere week meerdere keren in een (roze) prinsessen- offeeënjurk naar school. De juffen kijken daar he lemaal niet meer van op. Ook haar 'dagelijkse kleren' wisselt ze het liefst een paar keer per dag en ze geniet van spelen met barbies en poppen, want die kunnen ook uit- en aange kleed worden. Dat doet ze het liefst nog allemaal tegelijk als ze de kans krijgt. Ze moet dan ook alles weer opruimen, maar daar houdt ze niet van. Toen ze voor het sinterklaas feest haar verlanglijstje moest ma ken, vroeg ze dan ook een echt tover stafje, roze en/of goudkleurige oorbel len en twee zwarte pieten, want die konden haar iedere dag helpen met alles op te ruimen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37