141 zeeland ledereen kan de Alpe Verkleden Kerstamdiance almanak Tip? redactie@pzc.nl Dancing in the street FROM ZERO 2 HERO Groep fanatieke Zeeuws-Vlaamse koersers wil voor Dronken automobilist raakt rijbewijs kwijt Lichtjes aan bij Feest van Licht en Hoop Belgische automobilist Oranjefonds sponsort betrapt met teveel op biljart in dorpshuis in De Blokken en Oud Terneuzen MEESTCELEZEN 1. Reünie bar Snugly druk bezocht 2. Jongere doet minder aan indrinken 3. Tweede huis mag in Sluise dorpen STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto maandag 5 december 2011 Amy van vijf houdt van verkleden. Ze gaat iedere week meerdere keren in een (roze) prinsessen- offeeënjurk naar school. De juffen kijken daar he lemaal niet meer van op. Ook haar 'dagelijkse kleren' wisselt ze het liefst een paar keer per dag en zegeniet van spelen met barbies en poppen, want die kunnen ook uit- en aange kleed worden. Dat doet ze het liefst nog allemaal tegelijk als ze de kans krijgt. Ze moet dan ook alles weer opruimen, maar daar houdt ze niet van. Toen ze voor het sinterklaas feest haar verlanglijstje moest ma ken, vroeg ze dan ook een echt tover stafje, roze en/of goudkleurige oorbel len, en twee zwarte pieten, want die konden haar iedere dag helpen met alles op te ruimen. TERNEUZEN - Een groep dansers van dansschool Lilianne Butler zette zater dag de binnenstad van Terneuzen op stelten. Dansend trokken ze door de straten en vierden zo het dertigjarig jubileum van de Terneuzense dans school. De groep had veel bekijks, het publiek genoot, fotografeerde en klapte mee. De optocht was een voorproefje van grote dansshows in het Scheldetheater, zaterdag 10 en zondag 11 december, foto Mark Neelemans OOSTBURG Tijdens een alcoholcontrole, in de nacht van zaterdag op zondag, op de Nieuwstraat in Oostburg, moest een 42-jarige automobilist uit die plaats zijn rijbewijs inleveren. De Oostburgse bestuurder werd rond 02.00 uur staande gehouden om te blazen en uit deze blaastest bleek dat hij ruim 2,5 keer de maxi maal toegestane hoeveelheid alco hol in zijn bloed had. SINT JANSTEEN De kerstverlichting in Sint-Jan steen wordt donderdag 8 decem ber ontstoken tijdens het Feest van Licht en Hoop. Leerlingen van de basisschool gaan om 19 uur vanaf het Martje van Wardje met de kerst man op pad voor een tocht door het dorp. Bij deze tocht dragen de kinderen zelfgemaakte lantaarns mee. Na de tocht worden op het Martje kerstliedjes gezongen. SINT JANSTEEN BIERVLIET door Sheila van Doorsselaer Als Donald Harding en zijn fietsmaten na een fietstocht door de Pyreneeën en over de magische Al pe d' Huez weer thuis komen, krij gen ze steevast te horen: „Wat knap, ik zou dat niet kunnen!" Zo is het idee From Zero 2 Hero (van nul naar held) ontstaan. Harding: „Iedereen kan 'de Alpe' bedwin gen. Je moet het alleen heel graag willen." Een groep Zeeuws-Vlaamse wieler fanaten is oprichter van de stich ting From Zero 2 Hero. Doel: de ul tieme uitdaging van hobbyfietsers (jong of oud, ziek of gezond, spor ter of niet) tot een klinkend succes maken. Harding: „Wij willen het gevoel de len hoe geweldig het is de top te halen." Op vrijdag 18 mei wil de stichting de Alpe d'Huez haar berg maken. Wie mee wil, moet zorgen voor motivatie en doorzettingsver mogen. De stichting helpt met de rest, zoals het opstellen van een trainingsschema, voedingsadvies en raad over de benodigde uitrus ting. Harding, voorzitter van de stich ting, heeft al heel wat klimkilome- ters in de benen. Hij organiseert in middels wielerreizen. Eerst voor fa milie en vrienden en die brachten ook weer vrienden aan. Een aantal van deze wielerfanaten heeft nu ook zitting in de stichting. Har ding: „Kan niet, bestaat niet. Het gaat je lukken, als je maar wil en wij gaan je helpen. De 'beginnen de' fietsers krijgen steun van een buddy, die helpt ze naar boven. Voor het zover is, kun je je optrek ken aan de andere deelnemers. Sa men trainen bijvoorbeeld, zo is het initiatief ook nog eens goed voor de sociale contacten. Uitein delijk gaat het erom de deelne mers het fantastische gevoel te ge ven hoe het is om na hard zwoe gen de top te bereiken. Dat gevoel is namelijk niet te omschrijven, dat moet je ervaren. Volgens Harding is een een half jaar flink (begeleid) trainen vol doende om mee te kunnen in mei. Met sportschool Bodyline in Terneuzen en Hulst is een 'train- pakket' overeengekomen, waar de deelnemers tegen gereduceerde prijzen fit kunnen worden voor de beklimming. De organisatie poogt Op de Inghelosenberghe in Sint Jansteen is vrijdagavond een 22-jari- ge automobilist uit Stekene betrapt met tien keer teveel alcohol achter de kiezen. Een getuige die achter de slingerende automobilist reed, waarschuwde de politie. De Belg werd aangehouden en op het poli tiebureau werd een blaastest afge nomen. De uitslag was duidelijk, hij moest zijn rijbewijs meteen in leveren. Het Oranje Fonds heeft de Stich ting Dorpshuis Biervliet 2280 euro geschonken voor de aanschaf van een nieuw biljart. Wekelijks is een groep enthousiaste mannen actief op met biljarten. De tafel was ech ter al vijfentwintig jaar oud en was nodig aan vervanging toe. Het dorpshuis legt de helft van het be nodigde bedrag bij. Het dorpshuis ontving al vier keer eerder een be drag van het Oranje Fonds Vrijdag 9 december 17.00 tot 22.00 uur Zaterdag 10 december 10.00 tot 16.00 uur Vrijdag vanaf 22.00 optreden Zeeuwse band in Restaurant 0e Zeeuwse Hoek Winterse tóferrrfj"» amëacHten ICitufiranimatie Aii Leden van de stichting From Zero 2 Hero tijdens een eerder ondernomen verkenningsreis. Alle deelnemers krijgen Puzzel ouderwets gezellig mee en win het leuke familiespel Snaai Haai! Kijk snel op www.lekkerpuzzelen.nl Een initiatief van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 32