Disco niet meer nodig Dansen, 21 zeeland Rekenkamer Zeeland onderzoekt promotiebeleid van de provincie Sinterklaas maandag DISCOTHEKEN Het aantal discotheken in Zeeland is de afgelopen vijftien jaar gehalveerd, blijkt uit cijfers van het bedrijfschap Horeca en Catering. Maar volgens de ondernemers gaat het zo slecht niet. De krant 6 weken voor 18 euro! maandag 5 december 2011 door Wim Hofman Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 74,65 per kwartaal (nks) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 77,75 per kwartaal <ua2bi ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088- 013 9910 Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie aan. MIDDELBURG - De Rekenkamer Zee land is bezig met een onderzoek naar het promotiebeleid van de provincie Zeeland. De rekenkamer bekijkt over de pe riode 2005 tot en met 2010 waar de provincie geld aan uitgegeven heeft en welke besluiten zijn geno men. Met het onderzoek wil de rekenka mer advies geven over hoe Zee land in de toekomst effectiever ge promoot kan worden. Het doel is om te bekijken of secto ren en organisaties meer samen kunnen werken en meer betrok ken kunnen worden bij de promo tie van de provincie. Het dagelijks provinciebestuur gaf eerder aan dat organisaties meer moeten samenwerken voor de pro motie van Zeeland. Er zijn nu te veel losse initiatieven en geld wordt niet altijd op een efficiënte manier uitgegeven. De rekenkamer wil de resultaten van het onderzoek komend voor jaar aan Provinciale Staten presen teren. Aan de hand van de resulta ten wordt ook een panel van des kundigen gevormd, die moet zor gen voor meer effectiviteit van pro motiecampagnes. Eerst waren Sinterklaas en zijn knecht Piet geheim zinnige wezens. Zij bewo gen zich onhoorbaar en onzichtbaar door de nacht, haal den de wortel weg die je in je schoen had gestoken en brachten, als je braaf was geweest, een klei nigheid. Vooral de ochtend van de zesde december was iets waar je vol spanning naar uitkeek. Ik herinner me nog wel hoe we op die kille donkere ochtenden een geel of roze suikerbeest vonden, een houten jeep met van achteren een reservewiel en een jerrycan en met op de motorkap een witte ster, zoals de legerwagens in de straat die ook wel hadden. Verder waren er dikwijls pepernoten of schuimpjes of chocolade beestjes. Sinterklaas bracht in zijn grote goedheid ook ooit het boek: De wonderlijke avonturen van mijn heer Prikkebeen. Dat begon zo: 'Ken je nog de zonderling, die maar niets dan vlinders ving?' Het hele verhaal was op rijm, 189 bladzijden lang en op elke bladzij de stond wel een tekening! Er kwam een grote walvis in voor en COLOFON PZC Park Veidzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever Charles van den Oosterkamp Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118-43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveiand@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business-to-Business/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 het ging over verliefdheid én over zeerovers en er werd heel veel in gerend. Sinterklaas kregen we aanvanke lijk nooit te zien. Ik kwam hem pas tegen toen ik een jaar of ne gen was en dat was een onaange name ontmoeting: Sinterklaas be tichtte mij van iets dat ik me niet meer herinnerde en Zwarte Piet sloeg me daarop met zijn roe, be staande uit een bos samengebon den twijgen, op mijn vingers. Dat was schrikken en het was grie vend en ook pijnlijk. Ik betreurde toen ook wel dat Sinterklaas zo'n concrete én tastbare vorm had aangenomen. Misschien was het beter geweest als hij en zijn knecht van die geheimzinnige, schimmige en onzichtbare figu ren waren gebleven die in de stik donkere nacht hun wonderlijke werk doen. En, zo bedenk ik nu, we hadden dan misschien ook niet die merkwaardige politiek hy percorrecte discussies gehad over de huidskleur van Piet. Ja, mis schien moeten Sint en Piet weer terug naar de roetzwarte nachtelij ke duisternis. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229,4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 26,45 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 74,65 (acceptgiro €77,75) Jaar €285,25 (acceptgiro €288,35) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op dë hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.n! door Cornelleke Blok Is het einde van de discothe ken in zicht? Die vraag stel de het horeca-adviesbureau Van Spronsen Partners dit najaar naar aanleiding van een eigen onderzoek. Daaruit bleek dat in vijftien jaar tijd bijna de helft van de discotheken in Ne derland verdwenen is. Ook in Zeeland is het aantal disco theken in die periode gehalveerd, blijkt uit cijfers van het bedrijf schap Horeca en Catering. The Nighttrain in Middelburg, 't Karre- wiel in Koudekerke, Disco Love in Kloosterzande, Champs Disques in Hulst en Kiekieris in 's-Heeren- hoek zijn enkele voorbeelden. En discotheek Joy in Cadzand gaat over anderhalf jaar dicht. Jongeren besteden minder geld in discotheken, blijkt uit het onder zoek van Van Spronsen Part ners. Ze zouden liever thuis drin ken of in zuipketen. Onzin, vindt André Verhoef eige naar van Club Devo en discotheek El Toro in Goes. „Het gaat juist heel erg goed. El Toro is al jaren the place to be in Goes. De jonge ren komen misschien wat later, maar het aantal bezoekers is con stant." Volgens Verhoef zijn er op papier inderdaad veel discotheken ver dwenen. „Het is een geldkwestie. Als je je zaak club of feestcafé noemt, betaal je veel minder verze keringspremie dan wanneer je een discotheek bent", weet hij uit ei gen ervaring. „De landelijke afna me komt doordat kleinere zaken zich niet meer inschrijven als dis cotheek. Daarmee besparen ze een heleboel kosten." Jongeren gaan nog graag naar de disco, beweert ook Erwin van der Linde, eigenaar van Club Four, Pin- ky's en De Zoom in Renesse. Hij heeft een goed seizoen gedraaid. Maar hij moet wel meer moeite doen om jongeren naar zijn disco theken te krijgen. „De tijd dat je al leen de muziek en de lampen aan hoefde te zetten is voorbij. Je moet artiesten, optredens en promo-ac ties voor drankjes hebben, anders krijg je het niet voor elkaar." Jongeren hebben volgens Van der Linde minder reden om het huis uit te stappen. „Ze kunnen thuis een biertje tappen, 3D films kijken en shoarma laten bezorgen. Voor de sociale contacten hoef je ook al niet meer naar de discotheek. Als je een meisje wilt versieren dan ga je online om te chatten." Van der Linde maakt veel gebruik van sociale media om jongeren te blijven trekken. Dat is een must, zegt hij. „Als er iemand vanuit jouw zaak twittert dat het ontzet tend gezellig is, dan kan dat voor zijn of haar vrienden nét het ver schil maken om wel of niet naar de discotheek te gaan." Megan Schipper (links) en Phiiine Visser swingen op het podium in disco theek El Toro in Goes. foto Izaak Verkeste Het is even over tweeën, za terdagnacht. In de cafés zijn zojuist de lichten aan gegaan en dus drommen groepjes jongeren samen voor de deuren van discotheek El Toro in Goes. Ze dringen bijna om naar binnen te gaan. Gaan jongeren niet graag meer naar de discotheek? „Nou, wij wel hoor", zeggen Yasmin en Anna (beiden 17) lachend. Ze gaan vaak uit in Goes. „Het is hier veel beter dan in Middelburg", vindt Anna. „Daar héb je niet eens een disco."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2