141 zeeland Bruënaar raast in één week tijd Goes moet groen nog goedmaken ARCTIC CHALLENGE TOUR 2012 Johan Bal (48) neemt deel aan de Arctic Challenge Tour 2012. Met bijrijder Henk Jacob de Vries legt hij deze zevenduizend kilometer lange rit afin zijn eigen Volkswagen Touareg. Arctic Challenge Jongen aangehouden voor vernielingen Drankrijder zit 3,5 keer boven de limiet Nachtelijke taxi's mijden ritten op Noord-Beveland maandag 5 december 2011 door Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes heeft nog twee jaar de tijd om de teloor gang van ruilverkavelingsbosjes in Wolphaartsdijk en Oud-Sabbinge volledig te compenseren. Ze is ver plicht nog 3,2 hectare groen in te richten. De groencompensatie is gekop peld aan de uitbreidingen van de campings 't Veerse Meer in Wol phaartsdijk en De Haas in Oud-Sabbinge. De campings moch ten na bijna twintig jaar getouw trek vorig jaar eindelijk uitbreiden, 't Veerse Meer met drie en De Haas met 2,4 hectare. Voor de uit breidingsplannen moesten twee oude ruilverkavelingsbosjes wij1 ken. Ze waren ooit aangelegd om groen dat verloren was gegaan bij ruilverkavelingen goed te maken. Een deel van de groencompensatie voor beide campings is gevonden in de aanleg van een nieuw dorps- bos ten noordwesten van Oud-Sab- binge. Het 3,6 hectare grote bos ligt aan de rand van het dorp. Doel is deze maand te beginnen met het inplanten. Daarna heeft de gemeente nog 3,2 hectare te gaan. Tot nu toe is 1,5 hectare ge pland als uitbreiding van het Poel- bos. Elders moet dan nog 1,7 hecta re worden ingeplant. Volgens een woordvoerder van de gemeente is het de bedoeling de groencompensatie parallel te laten lopen aan de aanleg van een nieuw bedrijventerrein: Poel V, ten zuiden en zuidwesten van Ho tel Goes. Het is de vraag of dat plan binnen twee jaar panklaar is. Bovendien is de gemeenteraad sterk verdeeld over de noodzaak van de Poel V. SGP/Christenunie, D66, SP en GroenLinks zijn tegen. Een verdeelde PvdA hielp recent het college van B W aan een kleinst mogelijke meerderheid. door Ton van den Nouweland Aan het motorvermo gen zal het niet lig gen. Want met zijn 500 pk is de auto van [ohan Bal uit Bruinis- se de sterkste van het veld. Maar de 48-jarige Bruënaar doet voor het eerst mee aan de 7000 kilome ter lange Arctic Challenge Tour en daarom is 'uitrijden' het doel. „Verschrikkelijk en bizar", om- De deelnemers aan de Arctic Chal lenge zijn vanaf 15 januari live te volgen op de website www.arc- tic-challenge.nl Vrijwel zeker worden de auto's ook uitgerust met webcams. De Volkswagen Touareg van Johan Bal heeft vierwielaandrijving. De zes liter, twaalf cylinder motor le vert 500 pk. Van dit type zijn slechts 500 exemplaren gebouwd. De toerrit van een week kost de Bruënaar ruim 10.000 euro. Het in schrijfgeld bedraag 3500 euro en de Volkswagen gaat 1500 liter benzine verbruiken. 'S-GRAVENPOLDER De politie heeft zaterdagavond een 16-jarige jongen uit 's-Gravenpol- der aangehouden die vernielingen zou hebben aangericht. De politie kreeg een melding dat een jongen uit een groepje jongeren in de Ha zelaarstraat een deuk in een auto had geslagen en in de Magnolia straat twee ondergrondse afvalcon tainers had beschadigd. De politie wilde hem thuis aanhouden, maar daar was hij niet Later leverde zijn vader hem af op het bureau. RILLAND Op De Veste in Rilland heeft de po litie zaterdag omstreeks 00.30 uur een 33-jarige man uit de gemeente Reimerswaal betrapt op rijden on der invloed. Agenten zagen hem na cafébezoek vanaf de Hoofdweg rechtsaf, tegen de richting in, De Veste oprijden. Dit leverde hem een boete en een rijverbod van elf uur op. Uit een ademanalyse bleek dat de man bijna 3,5 keer boven de alcohollimiet zat. Ook was zijn rij bewijs ongeldig verklaard. schrijft Bal hetgeen hem te wach ten staat. „Rijden en tanken - on ze auto loopt 1 op 5 - is het enige dat je doet. Er is niet eens tijd om te stoppen voor eten. Achterin, tus sen de reserve-onderdelen, ligt pro viand. Daar pakken we wat van als we honger hebben." Start en finish zijn in het Gelderse Lichtenvoorde op respectievelijk 15 en 22 januari. Meer weten de 55 teams eigenlijk niet. Bal: „Keer punt zal vermoedelijk Muoni in Finland zijn. Dat was bij eerdere edities ook zo. Bovendien zijn er verder niet zo veel hotels in de pro vincie Lapland. We krijgen coördi naten door. Als we een etappe heb ben gereden, bellen we met de back-office en krijgen we-nieuwe coördinaten. Die kunnen zo maar 800 kilometer verderop liggen. Welke route je neemt, moet je zelf uitzoeken." Bal, eigenaar van een watersport bedrijf, onderneemt de tocht sa men met Henk Jacob de Vries. Een Fries met wie hij in Polen schepen heeft gebouwd. „Henk Ja cob is een goede vriend geworden. Je kan dit ook niet met iedereen doen. Je zit acht dagen samen in de auto en je rijdt om de beurt. Op de autoportieren komen de Zeeuwse en de Friese vlag en ons team heet Frieez." Sneeuw, ijs en dertig graden vorst, doen Bal niet zo veel. „Daar heb je kleding voor. Onze grootste vijand zijn de rendieren. Daar gebeurt wel eens wat mee." Waarom Bal meedoet, weet hij ei genlijk niet. „Auto's - modern en klassiek - zijn mijn hobby. Ik zag de Arctic Challenge op televisie en dat maakte me benieuwd. Ik belde Henk Jacob en die zei gelijk 'Is goed, ik ga mee'." Bij de Arctic Challenge gaat het om navigeren en behendig sturen, niet om snelheid. „Mijn auto krijgt 1 winterhanden en een zoeklicht op het dak. Verder is het een normale productiewagen. Dat moet volgens het reglement", vertelt Bal. „We mogen ook niet te hard rijden. Ie dereen heeft een volgsysteem aan boord. Als je te hard gaat, krijg je strafpunten. Maar je moet natuur lijk wel op tijd finishen." Een televisieploeg van Veroni ca volgt de Challenge op de voet. Voor het programma, dat 27 januari wordt uitgezonden, doen onder anderen Lange Frans en Ellen ten Damme mee aan de mobiele uitputtingsslag. Heel misschien zorgt het team Frieez - startnummer 21 - nog voor een verrassing. Johan Bal: „Bij de training twee maanden ge leden in Oostenrijk waren wij de enigen die over de Grossglockner zijn gekomen." De rallyproef op een ijsmeer in Lapland tijdens de Arctic Challenge Tour van vorig jaar. WISSENKERKE - Wie na midder nacht een taxi nodig heeft van of naar Noord-Beveland, heeft pech. De taxi-ondernemers blijven met hun auto's liever in en rond Goes voor lucratievere ritten. Met die klacht van WD-voorman Dirk Hage gaat wethouder Kees van der Weele op onderzoek uit. Niet zozeer om horecabezoekers met meer dan twee glazen wijn op te gerieven, „Ik denk vooral aan mensen die 's nachts naar de huisartsenpost of het ziekenhuis moeten." De problematiek bestaat al lang, weet hij, eerder ambtelijk overleg met ondernemers leverde niets op. Maar de gemeente waagt weer een poging, meldt hij. Donja Odijk MHH 15-22 januari 2012 ±7000 km Exacte route bij deelnemers niet bekend. Lichtenvoorde Kijk snel op www.lekkerpuzzelen.nl Puzzel ouderwets gezellig mee en win het leuke familiespel Snaai Haai! Een initiatief van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26