Zeeland PZC Raad wil geen molens meer Verkleden BEVELANDEN-THOLEN 13 en 14 IS 16 en 17 WINDENERGIE Park bij Kreekrak is sluitstuk Kopen zonder gewetensbezwaren Dronken bestuurder stapt weer auto in Duizend euro voor Stoomtrein Auto over de kop op A58 almanak Bruënaar raast in één week tijd naar dé Noordpool en terug Maandag 5 december 2011 Ali G en de homofiele medemensen winnen COC songfestival Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Lilian Dominicus KRUININGEN - Reimerswaal heeft zijn steentje meer dan voldoende bijgedragen als het gaat om de leve ring van windenergie. Die bood schap wil de gemeenteraad en het college van burgemeester en wet houders nog even uitdragen voor dat er een definitief besluit valt over het nieuwe windturbinepark bij de Kreekraksluizen. Het voorstel om 31 a 35 windmo lens van 137 meter hoog in de Vol- ckerpolder te plaatsen, een initia tief van de energiebedrijven Delta en Eneco, Winvast en vier agra riërs, wordt waarschijnlijk behan deld in de besluitraad van 20 de cember, de laatste van dit jaar. De nieuwe turbines vervangen de 26 huidige, veertig meter hoge exem plaren langs het Schelde-Rijnka- naal. Die zijn versleten. „We zullen instemmen, maar met de kanttekening dat we niet méér windenergie projecten in Reimers waal accepteren", kondigde Rinus van den Berge van de SGP vorige week in de opinieraad al aan. „Het is beter om voor de toekomst te in vesteren in zonne- of getijdenener- giecentrale." En daar was de rest van de ge meenteraad, met uitzondering van de PvdA-fractie het hartgrondig mee eens. „Er mag geen enkele molen meer bij", aldus Marinus Weststrate van Leefbaar Reimers waal. „Dit is genoeg gesubsidieer de horizonvervuiling voor Rei merswaal", is de mening van ChristenUnie-fractievoorzitter Sja- co van Damme. Wethouder Jaap Sinke (SGP, ruim telijke ordening) stelt zich achter het standpunt van de raad op. „We plaatsen deze windmolens en daarna is het klaar." Aanvankelijk zou het het nieuwe windmolenpark rond de Kreekrak sluizen bij Rilland hooguit 29 gro te of 31 kleine windmolens tellen. Onlangs is echter gebleken dat in de Volckerpolder best meer wind molens passen. De gemeenteraad is bijna unaniem akkoord, met dien verstande dat het bij deze uit breiding moet blijven. Bewoners van de Volckerpolder waren aanvankelijk fel tegen het plan. Na een bemiddelingstraject hebben zij hun bezwaren ingetrok ken. Het park zoals de initiatiefnemers dat voor ogen hebben heeft ten minste vijf keer zoveel rendement als het huidige en zal ongeveer 60.000 huishoudens van stroom voorzien. Dat is ruim 35 procent van de Zeeuwse huishoudens. H3SEHB£S3e&aea28SS33£ Kijk voor onze aanbiedingen elders in deze krant! GOES Een 69-jarige bestuurder uit de ge- meentè Noord-Beveland is zondag op de Westhavendijk in Goes aan gehouden omdat hij autoreed tij dens een rijverbod. Zaterdagavond rond 23.45 uur kwam hij voor het eerst in contact met agenten die hem controleerden op de Middel GOES - De Markt van Hoop in de Grote Kerk in Goes heeft zaterdag tussen vijf- en zeshonderd bezoekers ge trokken. De veertig standhouders boden producten aan die ten goede komen aan ontwikkelings- en hulpprojec ten. Dat varieerde van knuffels, sloffen, kaarsen tot olie bollen en een Afrikaanse stoofpot. Zo konden bezoe kers inkopen voor de feestdagen zonder gewetensbe zwaren. foto Willem Mieras bekijk de video op www.pzc.nl/video e msmm at GOES De Stoomtrein Goes-Borsele heeft een cheque van duizend euro ge kregen van de provincie. Gedepu teerde Sjoerd Heijning overhandig de de cheque afgelopen weekeinde tijdens de Sinterklaasritten van de SGB. Het geld is eigenlijk afkom stig van touringcarbedrijf AMZ, dat eerder de provincie duizend euro schonk tijdens de presentatie van 'Zeeland-Touringcar', een rijdend uithangbord ter promotie van Zee land. Voorwaarde was dat het be drag ten goede moest komen aan een goed doel. Dat is de stoomtrein geworden, die het geld zal gebrui ken voor materialen in de cabine van de stoomlocomotief nummer 4 uit 1943 die momenteel in restau ratie is. burgsestraat in Goes. Hij bleek te veel te hebben gedronken. Dat le verde een proces-verbaal en een rij verbod van vier uur op. Even later zagen agenten hem weer rijden. Hij kreeg opnieuw een proces-ver- baal voor rijden onder invloed én tijdens een rijverbod. GOES Op de A58 bij Goes vloog zaterdag morgen rond halfzeven een auto over de kop. Waarschijnlijk door aquaplaning kwam de auto op de kop in de berm terecht. De 22-jarige bestuur der uit Oost-Souburg bleef, op wat pijn in de borst na, ongedeerd. Een 49-jarige Vlissinger, die eveneens in de auto zat, klaagde over pijn in de borst. Hij werd door het ambu lancepersoneel onderzocht, maar hoefde, voor zover bekend, niet naar een ziekenhuis. Tip? redactie@pzc.nl Amy van vijf houdt van verkleden. Ze gaat iedere week meerdere kéren in een (roze) prinsessen- offeeënjurk naar school. Ook haar 'dagelijkse kle ren' wisselt ze het liefst een paar keer per dag en ze geniet van spelen met barbies en poppen, want die kunnen ook uit- en aangekleed worden. Dat doet ze het liefst nog allemaal tege lijk als ze de kans krijgt. Ze moet dan ook alles weer opruimen, maar daar houdt ze niet van. Toen ze voor het sinterklaasfeest haar verlanglijstje moest maken, vroeg ze dan ook een echt toverstaf je, roze en/of goudkleurige oorbellen, en twee zwarte pieten, want die kon den haar iedere dag helpen met alles op te ruimen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25