Zeeland PZC Geen studie naar claims van theater Verkleden WALCHEREN 14 en 15 13 16 en 17 SCHOUWBURG Vereniging Stadspark Molenwater krijgt antwoord op reeks kritische vragen Jong geleerd. Met de schrik vrij na buiteling Vlissinger onderuit bij achtervolging Cheque van 1000 euro voor Stoomtrein almanak Maandag 5 december 2011 Doktersbriefje in Govert Flinck hoeft deur niet altijd uit Ali G en de homofiele medemensen winnen COC Songfestival Tip? walcheren@pzc.nl SB^BBHras^asMa door Theo Ciele MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg heeft geen idee wat ze aan planschadeclaims kan verwachten als de nieuwe schouwburg op het Molenwater wordt gebouwd. Naar eventuele schadeclaims en de kans dat de gemeente die zou moeten toewijzen is geen studie gedaan. Dat antwoordt het college van B en W op vragen van de Ver eniging Stadspark Molenwater. Die had vorige week een hele lijst vragen gesteld over de nieuwbouw- plannen. Donderdag vergaderen de raads commissies algemene zaken en ruimte samen over het plan voor de schouwburg en de inrichting van het Molenwaterpark. Volgens de vereniging zijn er onvoldoende gegevens om goed in te kunnen spreken en is de gemeenteraad zo niet in staat een gedegen besluit te nemen. Het ontbreken van een studie naar planschadeclaims is een van die witte vlekken in het voorstel aan de gemeenteraad, vindt de vereni ging. Die mist ook een een onder zoek naar de gevolgen voor het grondwaterpeil. Maar volgens het college zal de bouw, op grond van wat nu bekend is, geen gevolgen hebben voor het grondwaterpeil. Toch sluit het college niet uit 'dat in het vervolg van het proces me tingen worden gedaan om de noodzakelijke zorgvuldigheid rond het grondwaterpeil te be trachten.' Het bodemonderzoek naar moge lijke vervuiling, waar de vereni ging ook om vraagt, is in septem ber 2006 al verricht. De gemeente heeft de uitkomsten op haar websi te gezet. Net als een overzicht van de potjes waaruit de gemeente de schouwburg gaat betalen. De gezamenlijke vergadering van de commissies algemeen bestuur en ruimte begint donderdag om 19.30 uur. MIDDELBURG - In Vlissingen moeten ze nog anderhalve week wachten, maar in Middelburg is de piste al open. Sinds zondag wordt daar weer geschaatst op de Markt, al is het soms met vallen en opstaan. Het is het begin van Winterstaed, een evene ment dat de winkelstraten deze maand in Scandinavische sfeer moet dompelen. Gisteren was die nog Spaans, want de Goedheiligman was present om de ijspiste openen. Het is één van de vijftien banen in het land die zijn geadopteerd door de KNSB. De bond wil er de jeugd voor de schaatssport interesse ren. Zo komt Annamarie Thomas dinsdag naar Middelburg om scholieren les te geven. Op 14 december is er een clinic ijs hockey en in januari een lesje shorttrack. foto Ruben Oreel GOES Twee inwoners van de gemeente Vlissingen kwamen zaterdagoch tend met de schrik vrij toen hun auto op Rijksweg 58 bij Goes over de kop sloeg. Het ongeluk gebeur de om half zeven, mogelijk doordat water op de weg stond, zoals daar wel vaker gebeurd. De 22-jarige be stuurder uit Oost-Souburg en een 49-jarige inzittende uit Vlissingen hielden er alleen wat pijn in de borst aan over. Medische behande ling bleek niet nodig. MIDDELBURG Bij een poging aan de politie te ont komen, viel een 19-jarige Vlissin ger zaterdagnacht in Middelburg van zijn scooter. Hij was, met nog iemand achterop, zonder helm van de Markt weggereden, en negeerde daarbij een stopteken van de poli tie. In de bocht naar de Vlissingse- singel ging hij onderuit. Een blaas- test wees uit dat hij bijna drie keer te veel had gedronken. Hij moest zijn rijbewijs inleveren, en werd bekeurd voor rijden zonder helm. GOES De Stoomtrein Goes-Borsele heeft een cheque van duizend euro ge kregen van het provinciebestuur. Die haalt het niet uit de eigen kas. Het geld komt van touringcarbe- drijf AMZ. Dat stelde de provincie duizend euro ter hand bij de pre sentatie van 'Zeeland-Touringcar', een rijdend uithangbord ter promo tie van Zeeland. Voorwaarde was dat het bedrag ten goede moest komen aan een goed doel. Tip? redactie@pzc.nl Amy van vijf houdt van verkleden. Ze gaat iedere week meerdere keren in een (roze) prinsessen- of feeënjurk naar school. De juffen kijken daar he lemaal niet meer van op. Ook haar 'dagelijkse kleren' wisselt ze het liefst een paar keer per dag en ze geniet van spelen met barbies en poppen, want die kunnen ook uit- en aange kleed worden. Dat doet ze het liefst nog allemaal tegelijk als ze de kans krijgt. Ze moet dan ook alles weer opruimen, maar daar houdt ze niet van. Dat wil ze eigenlijk liever niet en al helemaal niet alleen. Dat haar kamer en bed dan bezaaid zijn met kleren, en mama staat te mopperen, ach ja. Toen ze voor het sinterklaas feest haar verlanglijstje moest ma ken, vroeg ze dan ook een echt tover stafje, roze en/of goudkleurige oorbel len en twee zwarte pieten, want die konden haar iedere dag helpen met alles op te ruimen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13