Zeeland iL PZC 'Maak strooiroutes duidelijk' KOOFZONDAG Kapelle haalt Jop Schore weg tr! Baby's Nog 7 dagen! BEVELANDEN-THOLEN 26 en 27 WINTER Goese fracties tevreden over strooibeleid, maar communicatie kan nog beter Agressieve Golfrijder 30 en 31 almanak Run op winterhanden Zaterdag 3 december 2011 Het regende pepernoten bij de witte molen in Rilland door Luc Oggel GOES - De meeste fracties in de Goese gemeenteraad vinden dat de strooiroutes beter en duidelij ker gecommuniceerd moeten wor den richting burgers. Zij drongen daar deze week tij dens de commissievergadering bij het college van burgemeester en wethouders op aan. Aanleiding was de bespreking van het nieuwe gladheidsbestrijdingsplan van de gemeente, waarin is uiteengezet hoe Goes te werk gaat in geval van langdurige sneeuwval en/of glad heid. Het draaiboek is er mede ge komen op initiatief van de SP-frac- tie. Die pleitte na de problemen begin dit jaar voor het op schrift stellen van beleid. SP-fractievoor- zitter Floor van Lamoen liet weten daar blij mee te zijn, maar om schreef het kaartje met strooirou tes op de gemeentelijke website als een 'bord spaghetti'. „Dat moet toch anders kunnen." Ook Elle- mijn van Waveren (CDA) stelde dat het mogelijk moet zijn om een fatsoenlijke, duidelijke kaart te pro duceren waarop staat welke stra ten veilig zijn. Ook PvdA'er Leen van Zon zou graag een alfabetisch lijstje met gestrooide straten zien. Dorith van Ewijk (GroenLinks) riep op om strooien bij verzor gingshuizen en aanleunwoningen prioriteit te geven. Volgens Dick van der Velde (WD) mag iedereen heel tevre den zijn met het Nederlandse strooibeleid, in vergelijking met bij voorbeeld België. „Overal strooien is onbetaalbaar, maar optimale MIDDELBURG - De politie zoekt een blanke automobilist die donder dagmiddag zeer gevaarlijk en agres sief rijgedrag vertoonde in een blauwe VW Golf op Noord-Beve land en op de Zeelandbrug. De on bekende reed hard, duwde op en haalde gevaarlijk in. Hij reed een automobilist uit Lelystad opzette lijk aan en achtervolgde hem. Het kenteken achteraan de Golf was slecht zichtbaar, mogelijk afge plakt. Tips: 0900 - 8844. communicatie is wel noodzaak." Inspreekster Ellen van der Hoek, moeder van de 15-jarige scholier Joryan die vorig jaar ongelukkig ten val kwam in een spekgladde Violenstraat, zei zich in de kou ge zet te voelen door de gemeente, onder meer omdat zij niet was uit genodigd voor de evaluatie van het strooibeleid. Wethouder Loes Meeuwisse zei dat het strooikaartje nog nader be keken zal worden, maar ook dat valpartijen nooit kunnen worden uitgesloten. 'Rechtbank liet zich leiden door advocaten Checkpoint' Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggel SCHORE - De gemeente Kapelle heeft gisteren de Jop (jongeren ont moetingsplaats) aan de Boomwei- delaan in Schore verwijderd. Een melding van de vondst van ver dachte middelen, die de politie op dit moment in onderzoek heeft, was de belangrijkste reden. Ver moedelijk gaat het om drugs en werd er ook gehandeld. Ook is in de Jop drank aangetroffen. Verder was de Jop onveilig; kachels wer den niet laag gedraaid, lampen werden niet uitgedaan en schake laars waren door vernieling uiter mate onveilig, zegt wethouder Leo Kosten. Eén en ander kwam aan het licht na klachten van overlast door glas, drie weken geleden. „De spullen die zijn aangetroffen wij zen in de richting van drugsge bruik en -handel", aldus Kosten. Wat hem betreft is het fenomeen Jop in Kapelle verleden tijd. „Al thans niet onbeheerd. Er zijn gren zen en die zijn nu echt overschre den." De Jop in Schore is in decem ber 2007 geopend. De ontmoe tingsplek in Wemeldinge brandde vier jaar geleden af Tip? redactie@pzc.nl Toeval of niet, maar in die twee rij tjeswoningen in Terneuzen werden kort na elkaar twee kinderen gebo ren: twee jongens. De trotse ouders gaven uiting aan hun vreugde met een blauwe slinger voor het raam: 'hoera, een zoon!'. De kraamvisite liet niet lang op zich wachten. Een goede kennis meldde zich met haar dochter bij één van de twee versierde woningen en werd door de trotse va der binnengelaten. De moeder ver bleef nog in het ziekenhuis, maar de blakende baby lag in de wieg. Ze be wonderden de spruit en vroegen of het oudere zoontje ook thuis was. Toen begon het de vader te dagen: ze hadden zich in het adres vergist en moesten bij de buren zijn. smal' iiii.Hiiniiwman—nniBimiiniiiiiiMiiiMiiii iiiip i ui i i rarrrrntrrT1 '■'■■tntwin GOES - Door de strenge winter van 2010 is er dit jaar een ware run op winterhanden. Om aan de vraag te voldoen hebben bandenleveranciers vol doende voorraad ingeslagen. Een van die bedrij ven is Profile Tyrecenter Zeeland met vestigingen in Goes, Middelburg, Terneuzen, Hulst en Oost burg. Bij de vestiging in Goes vinden dagelijks zo'n 25 tot dertig wissels plaats. De zomerban- den kunnen desgevraagd worden opgeslagen. Vol gens directeur Enrico Plasschaert zijn winterhan den bij regen en sneeuw een stuk veiliger dan zo- merbanden. foto Willem Mieras L j Kijk ook op het Z2 videojournaal van vrijdag 2 W december 10.00 uur. www.z2.nl Trekking 10 december Hst Staatslot, een feestelijk cadeau! yjoen f Staatsloterij Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke). Tel. 0118 551623 - Donderdag intratuin en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl-twitten @intratuin0118

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61