Zorg huisarts minder gekort nwq nwa Spectrum amadorekerst.nl 'Louis van Gaal heeft nog niet getekend bij Ajax' Veel vragen bij provincie over Borssele 2 LOONINDEXERING Van Basten bezorgt Oranje 'poule des doods' Beleef de Grijs en regen, harde wind, 9° Graven in gigabytes ZATERDAG 3 december 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE De Nationale Wetenschapsquiz 2011 .1 r COURANT - 253e jaargang nr. 289 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 Oranje heeft ongunstig geloot reageer op www.pzc.nl ISBSai reacties: 274 AMSTERDAM - Marjan Olfers heeft gisteravond in het programma Nieuwsuur bevestigd dat Louis van Gaal nog geen contract als nieuwe directievoorzitter van Ajax heeft getekend. „Dat kan ook hele maal niet", zei de commissaris van Ajax. „Zoiets moet op 12 december tijdens de algemene vergadering van aandeelhouders worden be krachtigd." Olfers bevestigt wel dat er een mondelinge overeenkomst is. Johan Cruijff en tien bekende jeugdtrainers van Ajax hebben een kort geding aangespannen tegen de beoogde aanstelling van Van Gaal. Dat dient woensdag. MIDDELBURG - Bij de grootste aan deelhouder van Delta, de provin cie, leven nog veel vragen over de vergunningaanvraag voor de bouw van een tweede kerncentrale. In een Statencommissie onder streepten twee onafhankelijke fi nanciële deskundigen dat de risi co's groot zijn. Daar leken de Sta tenleden zich ook van bewust. Een aantal pleitte ervoor de beslis sing enkele maanden op te schui ven. pagina 2 en 3: veel risico's bij bouw kerncentrale; commentaar voor reacties: www.pzc.nl/spe- cials/dossiers/kernenergie Deze top gaat de eurocrisis niet oplossen 8 711688M555547 DEN HAAG - De bezuinigingen op de huisartsenzorg bedragen geen 112 miljoen meer, maar nog 88 mil joen. Dat is gisteren gebleken tij dens een bijeenkomst van de Lan delijke Huisartsen Vereniging (LHV) in Den Haag. ge EK zelf bondscoach was toen, trok voor Oran je eerst het balletje van groep B. Van Marwijk en zijn mannen moeten daardoor drie keer vanuit het basiskamp in Krakau overvliegen naar Char- kov, in het noordoosten van Oekraïne, waar de drie groepswedstrijden worden gespeeld in het Metalist Stadion. Vervolgens rolden achtereenvol gens Denemarken, Portugal en Duitsland uit de balletjes die Zinedine Zidane en Van Basten trok ken. Oranje opent het EK op zaterdag 9 juni met Minister EditLi Schippers van Volksgezondheid meldde daar dat bij eerdere berekeningen de kosten van indexering van lonen en kos ten van de huisartsensector niet waren meegenomen. Die kosten bedragen bij elkaar zo'n 24 mil joen euro. Als dat bedrag van de voorgenomen bezuinigingen wordt afgetrokken, blijft 88 mil joen euro over. Eerder gistermiddag hadden de LHV en de minister al afgesproken samen rond de tafel te gaan zitten. Schippers zegde toen ook al extra geld toe voor het verbeteren van de spoedhulp buiten kantooruren. De huisartsenposten kunnen op die manier hun dienstverlening verbeteren, zodat patiënten niet meer hoeven aan te kloppen bij de EHBO-afdeling van het zieken huis. De zorg is daar namelijk veel duurder. Voorzitter Steven van Eijck van de Landelijke Huisartsenvereniging reageerde gisteren zeer verheugd op de berichten van minister Schippers. KIEV - Het Nederlands elftal heeft het gisteren bij de loting voor het EK voetbal niet getroffen. Oranje werd samen met Duitsland, Portugal en Denemarken ingedeeld in groep B. „Ik heb alle trainers uit onze groep gezien en zag geen vrolij ke gezichten", aldus bondscoach Bert van Mar wijk. „We zijn het erover eens dat dit de zwaar ste poule is." Oud-bondscoach Marco van Basten was deels verantwoordelijk voor de vorming van de 'poule des doods'. Van Basten, die op het vori pagina 37: speelschema EK voetbal een wedstrijd tegen de Denen, die zich als groepswinnaar kwalificeerden voor het EK. Op 13 juni staat de kraker tegen Duitsland op het programma. Met Portugal treft het Neder lands elftal op 17 juni de ploeg van superster Cristiano Ronaldo. Polen opent het EK op 8 juni in Warschau tegen Griekenland. foto Andrew Kravchenko/EPA Christmas High Tea at Kerstbrunches A la carte kerstmenu's Nieuwjaarsbrunches Live entertainment Kerst Oudejaars buffetten Sylvester Party's Voer alle ^formatie en'direct reserveren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1