n altijd buitenland 19 Verscherpte sancties EU tegen Iran Duitse herders vreten aan overleden baasjes Burgers moeten helpen in strijd tegen neo-nazi's Opstand Syrië lijkt burgeroorlog "Je bent een mens, dus je bent waardevol." DVZ deelt mijn principes. vrijdag 2 december 2011 BRUSSEL - De Europese Unie heeft besloten haar sancties tegen Iran te verscherpen wegens de omstre den nucleaire activiteiten van het land. De ministers van Buitenland se Zaken van de EU plaatsten gis termiddag 180 personen en bedrij ven op de zwarte lijst. Hun tegoeden in de EU worden bevroren. Ook mogen de perso nen Europa niet meer in. De EU bekijkt verder of andere maatrege len mogelijk zijn, zoals sancties te gen de financiële sector of de trans- port- of oliesector. De Unie wil de druk op het regi me maximaal opvoeren om te voorkomen dat Iran een atoomwa pen ontwikkelt. Een deel van de nieuwe personen en bedrijven op de zwarte lijst is direct betrokken bij het nucleaire programma van het islamitische bewind. rmmmmsmmms door onze correspondent Oene van der Wal BERLIJN - Het lijkt een routineklus. De buurman of buurvrouw is al een tijd niet gesignaleerd, buren klagen over stank. De politie for ceert de deur en vindt een dode. Maar bij drie gevallen in Duitsland werd het zelfs de meest geharde dienders even te veel. De ontbin dende lijken waren onthoofd en gruwelijk toegetakeld. Het hoofd van een vrouw lag een meter van haar lichaam verwijderd. Huid en vlees waren vrijwel volledig van de schedel af Ook genitaliën bleken te zijn verdwenen. Bij dergelijke schokkende vondsten gaan alle alarmbellen rinkelen. Was er een sadistische seriemoor denaar aan het werk? Forensische deskundigen bogen zich over het raadsel en deden een verrassende ontdekking. De toetakeling van de lijken had steeds plaats nadat de slachtoffers al overleden waren! Vervolgens bleek er nog bizardere overeenkomst: in alle drie de hui zen woonde een Duitse herder. De honden hadden zich aan hun baas je tegoed gedaan. Duitse experts be schrijven de drie gevallen in een re cent artikel voor het vakblad 'Fo rensic Science, Medicine and Patho logy'. Waarom de honden de lijken aan vreten, is de grote vraag. Honger kan het niet zijn. In een geval bleek uit braaksel dat de hond grote hoe veelheden hondenvoer had gege ten, toen hij aan zijn baasje begon. Mogelijk draaien de honden door als de geur van hun baasje veran dert. Of beginnen ze te bijten om dat ze met Tikken geen aandacht krijgen. Wellicht speelt ook de ver anderde hiërarchie een rol. Is het baasje geveld, dan is de hond plots dominant. Mogelijk kan het beest niet met deze ongewone toestand omgaan, opperen de onderzoekers. BERLIJN - De federale recherche roept de Duitse bevolking te hulp in de strijd tegen extreem-rechtse groepen. Plakkaten zijn verspreid met foto's van neo-nazi's Uwe Mundlos en Uwe Böhnhardt, die zichzelf op 4 november doodscho ten, en hun medebendelid Beate Zschape die in een huis van bewa ring zit. Het trio is verantwoorde lijk voor de dood van negen (voor al Turkse) mensen. Er is een speciaal telefoonnummer ingesteld waar burgers tips en aan wijzingen kunnen geven. De re cherche gaat het vooral om de con tacten die de daders onderhielden, waar ze verbleven en waar ze hun campers huurden. In het bijzon der zijn de autoriteiten geïnteres seerd in de banden die het trio mo gelijk had met de extreem-rechtse partij NPD. Dinsdag werd een pro minente NPD'er gearresteerd op verdenking van hulp aan de ter reurcel. AVfÈCfc /an Moskou. Ze eisen van de regerende foto Joeri Kotsjetkov/EPA bij de vorige gegadigde. De toen malige president vroeg de kandi daat of hij ervoor klaar was om de ze taak op zich te nemen. Poetin kreeg een negatief antwoord en het voorzitterschap ging naar Vla dimir Tsjoerov, een Poetinloyalist. zie onze website:buitenland Voor het eerst barsten in het beeld van Poetins populariteit GENEVE - De opstand in Syrië lijkt te zijn uitgedraaid op een burger oorlog. Dat heeft VN-mensenrech- tenchef Navi Pillay gisteren gezegd. Volgens Pillay heeft het geweld aan zeker 4000 mensen het leven ge kost, maar ze vreest dat het werke lijke dodental nog veel hoger ligt. Pillay deelt haar bevindingen van daag met de Veiligheidsraad. Een VN-commissie verklaarde maan dag bewijzen te hebben dat het Sy rische regime misdaden tegen de menselijkheid heeft gepleegd. Arne Schaddelee; Manager Communicatie PR bij' de Reformatorisch Maatschappelijke Unie Bevlogen en betrokken. Twee woorden die Arne Schaddelee op het lijf zijn geschreven. Op de vraag waarom hfj voor DVZ kiest, heeft Arne een duidelijk antwoord: "Ik wil dat mijn premie wordt besteed aan zaken waar ik achter kan staan. Zoals de bescherming van het leven. Aan palliatieve zorg bijvoorbeeld. Of aan ondersteuning van ongewenst zwangere vrouwen. Ik ben bewust christen. En dat komt terug in alle aspecten van mijn leven." Zoals Arne hebben inmiddels ruim 30.000 christenen gekozen voor DVZ. Zij beoordelen ons al jaren als één van de beste zorgverzekeraars op het gebied van klanttevredenheid. Dat komt mede doordat wij helpen met het vinden van zorg die bij ze past. Is dat ook iets voor u? Stap dan nu over naar DVZ en ontvang een aantrekkelijke welkomstbonus. En bent u lid van een christélijke organisatie? Dan ontvangt u tot wel 10% korting! Kies net als Arne voor DVZ. Bel 071 - 365 28 02 of ga naar www.dvz.nl In principe de beste zorgverzekeraar van Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9