81 buitenland Verkiezingen Rusland rammel* DUBAI PERZISCHE GOLF SUPER-DE-LUXE Michelle Bachmann blundert over Iran België ondertekent regeerakkoord Voorwerpen Adolf Eichmann getoond Spanjaard steelt voor drie ton aan karretjes Afghanistan laat verkrachte vrouw vrij NIEUW PARLEMENT De Russen gaan zondag naar de stembus voor een nieuw parlement. Bijna de helft van de bevolking gelooft niet meer in verkiezingen en dat is niet zo vreemd: Verenigd Rusland wint toch wel en niet altijd even behoorlijk. H KRAS.NL vrijdag 2 december 2011 WASHINGTON De Republikeinse presidentskandi date Michelle Bachmann heeft op nieuw een flater geslagen. Ze stel de dat als zij president zou zijn ze de Amerikaanse ambassade in Te heran zou sluiten. De VS hebben daar echter geen ambassade meer sinds 1980, toen ambassadeperso neel 444 dagen werd gegijzeld. BRUSSEL Het regeerakkoord in België is defi nitief goedgekeurd. De onderhande laars van de zes betrokken partijen hebben er gisteren mee ingestemd. De socialisten, christendemocraten en liberalen uit Vlaanderen en Wal lonië leggen het akkoord dit week einde voor aan de partijleden. Als alles goed gaat, heeft België maan dag een nieuwe regering. JERUZALEM Israël stelt deze maand voorwer pen tentoon die in verband staan met de arrestatie van nazi-crimi neel Adolf Eichmann in 1961. Eich mann staat bekend als de 'architect van de Holocaust', vanwege zijn rol bij het organiseren van de geno cide op joden. Vorig jaar zijn ook spullen van Eichmann getoond, zo als brillen en een portefeuille. MADRID Een 37-jarige Spanjaard blijkt het af gelopen jaar duizenden winkelwa gens te hebben gestolen. De karre tjes werden verkocht als oud ijzer, wat de dief mogelijk 290.000 euro opleverde. Dat heeft de politie van Madrid gisteren gemeld. De winkel- wagentjesdief liep tegen de lamp toen de politie gps-zenders in su permarktkarretjes plaatste. Die leid den naar de bestelbus van de man. KABUL Afghanistan laat een verkrachte vrouw vrij uit de gevangenis. In ruil voor de vrijlating moet ze ech ter trouwen met de verkrachter. Het slachtoffer heeft daarmee inge stemd. Dat heeft een woordvoer der van president Hamid Karzai gisteren bekendgemaakt. De vrouw, Gulnaz, was na de verkrach ting veroordeeld tot 12 jaar celstraf, voor overspel. Rusland organiseert elke vier jaar parlementsverkie zing, maar erg eerlijk verlo pen die nooit. Er kan van al les misgaan voor deelnemen de partijen. Ook dit keer. door onze correspondent Floris Akkerman Van de Russen weet 48 procent zeker: verkiezin gen zijn fictie. Dat wijst onderzoek van het Russi sche Levada-centrum uit. De regering heeft ook genoeg in strumenten om de verkiezingen te manipuleren en te vervalsen. Dat begint al vroeg. Een politieke par tij moet zich registreren om mee te mogen doen. Hiervoor moet el ke partij 150.000 handtekeningen verzamelen. De procedures zijn zó ingewikkeld dat het ministerie van Justitie altijd iets vindt om de regis tratie af te keuren. Als de bijbeho rende naam en het adres op de ver keerde manier zijn opgeschreven of afgekort, geldt de handtekening niet. Zo zijn er in Rusland verschil lende manieren om het huisnum mer af te korten.Dan gaat er een streep door de handtekening, legt Michail Stoepakov, campagnelei der van de oppositiepartij Jabloko, uit. Zijn partij doet wel mee aan de verkiezingen. Maar andere op positiepartijen grepen naast hun registratie. Eenmaal geregistreerd, komt het aan op campagne voeren. Alleen geregistreerde partijen mogen pos ters ophangen, folders uitdelen en op de staats-tv verschijnen. De Centrale Kiescommissie houdt bij hoeveel minuten tv-zendtijd de partijen hebben. De regerende par tij Verenigd Rusland beschikt over ambtenaren die op de kandidaten lijst voor de parlementsverkiezin gen staan. Zij verschijnen in hun functie op de tv en prijzen het werk van hun partij. Hun tv-optre- den wordt niet meeberekend. De volgende stap is op de verkie zingsdag zelf: knoeien met stembil jetten. Jablokoleider Sergej Mitro- chin bracht in 2009 in zijn wijk in Moskou zijn stem uit voor de ge meenteraad. Na afloop bekeek hij Leden van de partij Rechtvaardig Rusland nemen deel aan de manifestatie 'NEE tegen een politieke winter' in het ceni elite politieke verandering. de uitslag van zijn wijk en zag dat Jabloko nul stemmen had ontvan gen. Navraag leerde dat de Patriot ten van Rusland en de Liberaal-de mocratische Partij van Rusland hetzelfde was overkomen. Zijn er geen verkiezingswaarne mers, dan zijn er ook geen overtre dingen van de kieswet. Rusland telt zondag 96.000 stembureaus. Totaal komen bij deze verkiezin gen 649 buitenlandse verkiezings waarnemers, namens de Organisa tie voor Veiligheid en Samenwer king in Europa en de Raad van Eu ropa. Zij kunnen niet elk stembu reau controleren. Opereert de Centrale Kiescommis sie wel onafhankelijk? De Doema, het Russische parlement, en de Fe- deratieraad, het Russische Hoger huis, wijzen ieder vijf leden aan. De president komt met vijf leden. En laat diezelfde president Dmitri Medvedev nou uitgerekend de kan didatenlijst van Verenigd Rusland aanvoeren tijdens de parlements verkiezingen. De voorzitter van de Centrale Kiescommissie wordt ge kozen na een geheime stemming. Vooraf krijgen regeringsleden de kans om de kandidaat te spreken. Premier Vladimir Poetin deed dat POPULAIR: deze super-deluxe zeecruise naar het Midden-Oosten per topschip. En bij ons reist u compleet verzorgd! D.w.z. inclusief vliegreis, transfers, luxe cruise, alle maaltijden en zelfs de fooien! Bij KRAS.NL bent u dus écht het voordeligste uit! waarom zou je meer betalen MS Brilliance of the Seas****: verwen uzelf en ontdek één van de mooiste cruiseschepen ter wereld! Geniet van de uitmuntende service aan boord, het avontuurlijke en innovatieve design en de schitterende zwembaden. Januari 29 1030 Februari 19 1070 Februari 12 1040 Prijzen zijn p.p. o.b.v. 2-persoonsbinnenhut Zie www.kras.nl/23634 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5cP„ m of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van Arke of Is-reizen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reservenngskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8