hoogtepunt voor Morgan binnenland 15 CURACAO Zeeland kan fluiten naar centen voor bestrijden van gevolgen krimp Sint wil geen schoen in portiek Tweede babylijkje gevonden bij Rijn Jongeren stellen prijs op info over WOII Utrechtse homo's in meeste gevallen gepest door buren Bijsterveld: 'U-zeggen zaak van scholen' Van Rooy verlaagt zelf haar salaris Zonvakantie NL vrijdag 2 december 2011 AMSTERDAM ARNHEM Er blijken vorig jaar kort na elkaar twee babylijkjes in plaats van één gevonden te zijn in de uiterwaar den bij Randwijk in Gelderland. Dat heeft het Openbaar Ministerie in Arnhem gisteren gemeld. Het meisje, dat in oktober 2010 is ge vonden, blijkt familie te zijn van de eerste baby die daar in septem ber werd aangetroffen en waarover justitie de publiciteit zocht. DEN HAAG Ruim 4 op de 5 jongeren vindt het herdenken van de Tweede Wereld oorlog belangrijk en wil daar ook mee doorgaan. Wel vinden zij dat er op school meer aandacht be steed mag worden aan de periode 1940-1945. Dat blijkt uit een panel onderzoek van jongerenorganisatie NJR dat staatssecretaris Marlies Veldhuijzen van Zanten (VWS) gis teren heeft gepresenteerd. dansmarathons te organiseren. Dat heeft de organisatie gisteren, op We reld Aids Dag, bekendgemaakt. Het geld is bedoeld voor hiv-preventie- programma's van STOP AIDS NOW!, vooral bedoeld voor jongeren in Afri ka. Het scholenproject van de orga nisatie dance4life begon in septem ber. Dance4life wil jongeren inspire ren om verspreiding van hiv en aids wereldwijd terug te dringen. foto Freek van Asperen/EPA gers het schouwspel van de zee zoogdieren met een vertederde blik gade. Hearn: „Hier hebben we het allemaal voor gedaan." Elke dag vormt een nieuw hoogtepunt voor de jonge Morgan. Na woens dag al enkele minuten te hebben rondgezwommen met Adan, mocht ze gisteren meerdere uren doorbrengen met Skyle, een 7-ja- rig orka-vrouwtje. „En dat ging geweldig", weet Mi- quel Diaz, hoofdverzorger van Lo- ro Parque. „Morgan heeft ons echt verbaasd. Van tevoren wisten we natuurlijk niet wat we van haar konden verwachten. Morgan had zich net zo goed verlegen in een hoekje op kunnen houden. Maar al vanaf het moment van aan komst zoekt ze contact met onze andere orka's." Tegenstanders van de verhuizing wezen erop dat Morgan een ander dialect spreekt dan de orka's op Te- nerife. Dat kon de interactie met de andere dieren bemoeilijken. Volgens Steve Hearn klopt het dat de taal van de andere orka's niet helemaal overeenkomt met die van Morgan. „Maar dat hoeft niet per se een probleem te zijn. Mor gan zoekt actief contact met haar soortgenoten en vice versa. En dat was natuurlijk waar we op hoop ten." Bewoners van enkele flatgebou wen in Amsterdam-West kunnen op 5 december een chocoladeletter en een vermanend briefje in hun schoen verwachten. Tenminste, als zij deze in het trappenhuis voor hun deur laten slingeren. Dat zei een woordvoerder van woningcor poratie Rochdale gisteren. Voor de veelal allochtone bewoners is het gebruikelijk om de schoenen uit te doen voor de deur. Dat kan in ge val van brand gevaarlijke situaties opleveren. De briefjes wijzen daar op, aldus de zegsman. Rochdale wil met deze actie de bewoners duidelijk maken dat ze hun schoe nen in een kast met voorgeschre ven afmetingen kunnen opbergen. Die kast mag niet te groot zijn, zo dat hulpdiensten hen in noodsitua ties goed kunnen bereiken. UTRECHT - De meeste homoseksue len in de stad Utrecht die zich ge discrimineerd voelen, worden ge pest door hun buren. Vaak gaat het om een uit de hand gelopen burenconflict. Opmerkelijk, omdat het beeld bestaat dat homopesten op straat gebeurt, door jongeren. Dat heeft burgemeester Aleid Wolfsen gisteren aan de gemeente raad laten weten over het eerste jaar dat het Utrechtse project Gay Alert heeft gedraaid. Via Gay Alert zijn in een jaar tijd 23 mensen ge holpen. In 14 gevallen ging het om burenruzie. Utrecht was de eerste stad in Ne derland met een meldpunt voor homodiscriminatie. Inmiddels heeft de Gay Krant dit idee overge nomen. Wolfsen schrijft dat hij de Gay Krant heeft gevraagd om eventue le meldingen uit Utrecht door te spelen. De burgemeester kwam eerder dit jaar ernstig in het nauw toen bleek dat een door jongeren gepest homostel in Leidsche Rijn niet adequaat was geholpen. Dit stel is ondertussen verhuisd en vol gens Wolfsen is in nog één geval voor verhuizing gekozen. DEN HAAG Scholen moeten zelf bepalen of in hun klassen de leerling u moet zeg gen tegen de leerkracht Minister Marja van Bijsterveldt (Onderwijs) wil dat niet vanuit Den Haag opleg gen. PW-Kamerlid Harm Beertema diende gisteren een motie in die het kabinet opriep te bevorderen dat een leraar met u wordt aange sproken. De meeste partijen voelen niets voor zo'n landelijk dictaat UTRECHT Yvonne van Rooy, de voorzitter van het college van bestuur van de Universiteit Utrecht, is voor twee jaar herbenoemd, maar tegen een lager salaris. Vanaf 1 januari wordt haar salaris verlaagd naar de Bal kenendenorm. Vorig jaar verdien de ze 260.000 euro bruto. De Bal kenendenorm bedroeg toen onge veer 193.000 euro, maar er is altijd discussie over het exacte bedrag. door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Zeeland kan fluiten naar centen voor het bestrijden van de gevolgen van krimp. Minis ter Piet Hein Donner (Binnenland se Zaken) vindt dat krimpregio's zelf inventief moeten zijn. „Die euro's zijn er niet", zei hij gis teren in de Tweede Kamer. „Als we de overheidsfinanciën niet in de hand houden, worden gevolgen voor krimpregio's alleen maar gro ter." Wel wil hij afspraken maken met Zeeland over hoe de gevolgen te bestrijden. Maar wat dat con creet betekent, werd ook gedepu teerde George van Heukelom niet duidelijk. „De minister legt de pro blemen steeds terug op het bord van provincie of gemeenten. Hier schieten we niets mee op." De Tweede Kamer ziet inmiddels de ernst van bevolkingsdaling in. De PW is bevreesd dat Randstede lijke criminelen naar krimpgebie- den trekken om er in goedkope huizen illegale dingen te doen. D66 ziet dat 'steeds minder klan ten behoefte hebben aan steeds meer openbaar vervoer als het ei gen dorp geen bieb, school of su permarkt meer heeft'. Kamerlid Kees Verhoeven wil extra buurt- busjes en ook dat kost geld. WD-kamerlid Betty de Boer hoopt op de komst van een ,ver- pleegster-light. „Iemand die in een halfjaar opgeleid wordt om de ver grijzing in krimpgebieden te bege leiden." Maar Donner ziet er niets in. Net als voor het bijna kamerbre de verzoek om bij rijksreorganisa ties rekening te houden met krimpregio's. Zelf is Donner tevre den over hoe het gaat. Zijn ambte naren overleggen, signaleren knel punten en zijn bereid om regelge ving makkelijker te maken. „Allemaal leuk", fulmineerde SP' er Paulus Jansen, „U praat met de regio en wenst ze vervolgens veel succes. Ik mis de eurootjes." Die zijn er niet, erkent de minister. Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t[m vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur Q www.z2.nl mwmmem&niu. Verblijf in het 4-sterren Livingstone Resort en profiteer van een gratis upgrade én actiekortingén tot 500 p.p.! BOEK SNEL OP: www.kras.nl/25306 waarom zou je meer betalen Voor de meest actuele oriizen. ki/k op www. kras nl u> Prijzen zijn p p. e.tcl res.kosten 3 en Calamiteitentonds 2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5