241 sport t FC Twente bijna achteloos p Van Rouwendaal aast op limiet EUROPA LEAGUE FC Twente is met nog één wedstrijd voor de boeg nu al winnaar van poule K. De ploeg verslaat Fulham met 1-0 dankzij een late treffer van janko. Schaken blijft bij Feyenoord Cruijff c.s. zetten rechtszaak door Boussaboun tot winterstop bij ADO Groothuis tegen Davis op 1500 meter Lekaj vertrekt bij Nieuwdorp vrijdag 2 december 2011 De 1-O-zege op Fulham was de eerste ooit van FC Twente op een Engelse opponent in EuropaDe Tuk kers speelden twaalf keer eerder tegen Engelse clubs. Twente-speler Nacer Chadli (rode shirt en broek) tikt de bal voor de voeten van Fulham-speler Dickson Etuhu weg. foto Vincent Jannink/ANP ROTTERDAM Ruben Schaken blijft ook na dit sei zoen bij Feyenoord. De Rotterdam se club bereikte gisteren een princi peakkoord met de aanvaller over zijn contractverlenging. Schaken gaat een verbintenis ondertekenen tot de zomer van 2014. Ricky van Haaren weigerde de aan bieding van Feyenoord en kan na dit seizoen transfervrij vertrekken. De club verlengde eerder de aflo pende contracten van doelman Kostas Lamprou en Kaj Ramsteijn. Diego Biseswar ging net als Van Haaren niet akkoord. AMSTERDAM Johan Cruijff en tien bekende jeugdtrainers van Ajax willen de benoeming van directievoorzitter Louis van Gaal en de interim-direc teuren Danny Blind en Martin Stur- kenboom nog steeds juridisch aan vechten. Het elftal heeft laten we ten dat het niet van dit plan af wijkt, nu de ledenraad van Ajax al le vijf commissarissen vriendelijk heeft verzocht om af te treden. Volgens Cruijff zijn de benoemin gen niet rechtsgeldig. Wanneer de zaak dient, is niet bekend. DEN HAAG Ali Boussaboun speelt tot de win terstop voor ADO Den Haag. De 32-jarige aanvaller trainde al een tijdje mee en heeft nu een contract voor een paar weken gekregen. Boussaboun is al speelgerechtigd voor de wedstrijd zaterdag tegen NAC en kan daarna ook tegen Hera cles en Ajax spelen. Steijn had drin gend behoefte aan een aanvaller omdat Charlton Vicento en de broers Wesley en John Verhoek ge blesseerd zijn. Boussaboun speelde tussen 1996 en 2001 ook voor ADO. HEERENVEEN Stefan Groothuis rijdt vandaag tij dens de wereldbekerwedstrijden in Tnialf in de slotrit van de 1500 meter tegen de Amerikaan Shani Davis. Dat is gisteren tijdens de lo ting bepaald. Groothuis won in Tsjeljabinsk de 1500 meter en is lei der in de WB-stand. Op de 5 kilometer maakt de jonge Pien Keulstra haar debuut in de World Cup. De jongste Nederlands kampioene ooit rijdt in de B-groep tegen de Russin Anastasija Sochrja- kova. Daarnaast rijden zowel de mannen als vrouwen de 500 meter. MIDDELBURG Trainer Ardian Lekaj vertrekt aan het eind van het voetbalseizoen bij zaterdagtweedeklasser Nieuwdorp. De Zeeuws-Vlaming is bezig aan zijn eerste jaar bij de Bevelandse dub en vertrekt naar eigen zeggen na goed onderling overleg. Nieuwdorp staat na elf wedstrijd met achttien punten op de vierde plaats. Jaimy van Bloppoel wordt vol gend seizoen de trainer van zater dagderdeklasser Kapelle. Hij volgt Marcel de Nijs op. door Rob de Bruyn eindhoven - Niks doen, Sharon van Rouwendaal is er niet goed in. Het achttienjarige zwemtalent was blij dat ze eind augustus weer kon beginnen met trainen. Na vier lo me weken vakantie met haar ou ders in Frankrijk was het serieus tijd voor actie. „Ik heb echt te veel energie om te niksen." De aanloop was rustig, maar daarna kreeg ze meer te doen dan ze had kunnen voorzien. En dat zat 'm niet in haar sportbeoefening. De pupil van ]acco Verhaeren was afgelopen zomer dé Nederlandse verrassing op het WK in Shanghai. Ze pakte tijdens haar eerste mondi ale titeltoemooi meteen brons en een olympische nominatie op de 200 meter rugslag. Ook op de halve afstand voldeed ze in China al aan de limiet voor de Spelen in Lon den. Meteen werd ze op de 200 meter Sharon van Rouwendaal rugslag bestempeld als olympisch medaillekandidaat. Ze snapt dat het zo werkt, „maar ik probeer het wel een beetje af te houden." Ze is goed, maar er zijn beteren, stelt ze. „Het niveau van Melissa Franklin (Amerikaanse superta lent) haal ik echt nog niet." Eerst maar eens zorgen dat ze verzekerd is van deelname in Londen. Dat kan snel geregeld zijn, als Van Rou wendaal dit weekeinde tijdens de open NK in Eindhoven opnieuw aan de limieten voldoet. Het zou moeten kunnen, maar zeker is dat niet. In korte tijd veranderde Van Rou wendaal van school, ging ze op zichzelf wonen („Ik kon thuis niet meer echt mijn rust vinden") en werd ze in het ziekenhuis verlost van een ontstoken verstandskies. „Door die dingen zat ik de afgelo pen maanden nog niet op niveau. Pas afgelopen week lukte me dat voor het eerst weer." Aan de andere kant: er zijn ook meevallers. Van de zware kniebles sure die Van Rouwendaal in februa ri opliep tijdens een wedstrijd in Uppsala en waarvan ze zelfs op het WK nog hinder ondervond, heeft ze geen enkele last meer. Waardoor ze nu volop aan de slag kan met het starten en keren, waarin ze minder goed is dan in het eigen lijke zwemmen. „En doordat ik van wege die blessure een tijd lang al leen met mijn armen heb getraind, zijn die erg sterk geworden." Van Rouwendaals focus ligt inmid dels helemaal op de rugslag. Van de allroundster die ze ooit was, is wei nig over, althans richting 'Londen'. „Op de vrije slag heb ik bijna niet meer getraind. Laatst was ik op de rugcrawl zelfs bijna sneller." Ze weet dat ze moet specialiseren om op de Spelen een kans te maken om haar doelen (finales halen) te kunnen verwezenlijken. Al is het maar vanwege het bijzondere karak ter van het vierjaarlijkse evene ment. Op de Spelen is iedereen goed. Het is hét sportevenement waar alles om draait, het is het hoogste. Van Rouwendaal merkt het aan zichzelf en aan haar trai ningsmaatjes Ranomi Kromowidjo- jo en Marleen Veldhuis. „Het is echt anders dan een WK. Iedereen heeft er nog meer zin in."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 56