zeeland 121 Slachtoffer van brand in Souburg is de 83-jarige bewoner TOT g Z2 a: ZEELRDD Mishandelende Vlissinger de cel in 'De Piraat' Knautiabij Gelukkig 'Overlijden van opa maakte veel indruk op mij' Verlangen naar rust en naar binnen keren Hennepkwekerij Student wint 25.000 euro met kraslot in Goes 2 GD CL O —I QD O Lij cj ID CD GRAFIMEDIA partners vrijdag 2 december 2011 MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft een 27-jarige man uit Vlissingen een gevangenis straf van negen maanden waarvan drie voorwaardelijk opgelegd. Ook moet hij 1025 euro betalen, kreeg hij een contactverbod met zijn ex-vriendin en mag hij gedurende zijn proeftijd van twee jaar niet in Breskens komen. Tegen de man was vier jaar cel geëist. Volgens de vriendin werd zij sinds 2008 tot en met half dit jaar ernstig mishan deld, verkracht, bedreigd en afge perst. De rechtbank achtte de man schuldig aan mishandeling, bedrei ging, schuldheling van de gestolen schoenen en witwassen. Verkrach ting en afpersing achtte de recht bank niet bewezen. - gewoon gezellig STRANDPAVILJOEN Vrijdag, zaterdag en zondag geopend Duinweg Oostkapelle Frank Nachtegaal: „Ik ben heel gelukkig dat ik ontdekte dat er veel andere mogelijkheden zijn om je lot te dragen. Het heeft mijn leven verrijkt. Ik voel me een gezegend mens." Frank Nachtegaal, geboren in Delft, is zich er reeds zijn hele leven bewust van dat er 'meer is tussen hemel en aarde'. Dat ervoer hij onder meer tijdens het overlij den van zijn grootvader. „Mijn opa wist precies wanneer hij dood zou gaan. Hij zei tegen ons dat hij de sterfdag van mijn oma, de maand daarna, niet meer mee wil de maken. Enkele dagen daarvoor handelde hij zijn administratie af en zette een doos op tafel met daarin de adressen van mensen die een rouwkaart moesten krij gen. Toen ging hij in bed liggen en vertelde aan mijn tante dat hij ging sterven. Zij haalde mijn moe der en daardoor was ik er ook bij toen hij die avond stierf De be wuste manier waarop hij het leven los liet, maakte veel indruk op mij. Ik voelde dat hij ergens heen ging. Dat heeft veel betekend voor mijn spirituele ontwikkeling." Frank Nachtegaal signaleert on der de mensen een toene mend verlangen om naar binnen te keren en naar rust. „Dat komt omdat de maatschappij zoals die nu is aan alle kanten ram melt en op instorten staat. Daardoor groeit intuïtief de be hoefte om nieuwe mogelijkheden te onderzoeken om met elkaar op deze aardbol in vrede te leven." Volgens Nachtegaal geldt dit gege ven niet alleen als een behoefte maar hebben wij als mensen ook de verantwoordelijkheid om met elkaar te streven naar een betere wereld. „Aan onze eerste mate riële behoeften is inmiddels wel voldaan en we leven tegenwoordig in een tijd waarin we, door middel van reizen, internet en het lezen van boeken, gemakkelijk toegang hebben tot een enorme rijkdom aan spirituele kennis." TERNEUZEN - Terneuzen beschermt de Knautiabij. Deze zeer zeldzame zandbij komt nog maar op een paar plekken in Nederland voor, waaronder Terneuzen. Door de biotoop van het diertje uit te brei den met een nieuw stuk krijgt de bij meer leefruimte. KERKSEROOSE - In een woning in Serooskerke (S) is gisteren een hen nepkwekerij ontmanteld. De 183 planten en de apparatuur zijn mee genomen en vernietigd. De bewo ner was niet thuis. Verder werkt hij als masseur en groepsbegeleider in kuuroord De Schouw. „Ik ben heel gelukkig dat ik op deze manier ontdekte dat er veel andere mogelijkheden zijn om je lot te dragen. Het heeft mijn leven verrijkt. Ik realiseer me dat het niet ieders pad zal zijn, maar ik voel me een gezegend mens." OOST-SOUBURG - Het slachtoffer van de brand die woensdagavond woedde in een huis aan de rand van Souburg is de 83-jarige bewo ner van het pand. Dat heeft de po litie gisteren laten weten. Mede werkers van de technische recher che hebben gisteren het pand on derzocht en daaruit is vast komen te staan dat er geen sprake is van een misdrijf Hoe de brand dan wel uitbrak, is nog onbekend. Dat wordt nog onderzocht. Om daar over meer duidelijkheid te krijgen, is de politie op zoek naar vier jon gens die woensdagavond langs de woning zijn gefietst in de richting van Souburg. Daarnaast wil de po litie in contact komen met een jon geman die een agente aansprak die direct na de melding ter plaat se kwam. De man is ongeveer 1,60 meter lang en heeft een getinte huidskleur. Hij is rond de achttien of twintig jaar oud. De politie hoopt dat hij iets gezien heeft wat de oorzaak van de brand kan ach terhalen. Hij wordt verzocht te bel len met 0900-8844. Medewerkers van de Forensische Opsporingsdienst bekijken donderdagoch tend het uitgebrande huis in Oost-Souburg. Uit het onderzoek is komen vast te staan dat er geen sprake is van een misdrijf. Hoe de brand is ont staan, is nog niet duidelijk. foto Roland de Jong foto Dirk-Jan Gjeltema GOES - Een Goese student heeft de hoofdprijs van 25.000 euro netto gewonnen met een kraslot dat hij bij supermarkt Jumbo in zijn woonplaats had gekocht. Dat heeft De Lotto gisteren be kend gemaakt. De winnaar had nog één euro van zijn winkelwa gentje over en besloot om hier nog even snel een Klavertje 4-kras- lot van te kopen. Hij kon zijn ogen niet geloven toen bleek dat hij het geldbedrag had gewonnen. Volgens De Lotto wil de winnaar samen met zijn vriendin een nieuw bankstel en koffiezetappa raat kopen. De rest van het bedrag gaat op de spaarrekening. WWW.DENOBELAERDOMBURG.NI_ "MET UITZONDERING VAN DE NIEUWE COLLECTIE 20% OP DE MARCCAIN COLLECTIE 50 Verkoop vanaf dinsdag 6 december w Nordmann Servische Spar Fijnspar jrti 1 Diverse maten: gezaagd, kluit of in pot Super kwaliteit tegen een scherpe prijs! Vefkooplocatie: Parkeerterrein schildersbedrijf Schiboo Molenstraat 22 Grijpskerke concept vorm druk GRAFIMEDIAPARTNERS is qua naam een nieuwe speler op de markt, maar wat betreft ervaring en kennis doen wij al vele jaren mee. Door de krachten van vijf ondernemingen te bundelen sluiten de verschillende disciplines naadloos op elkaar aan. One stop shopping als u dat wenst, maar dat is geen verplichting; Nieuwsgierig? www.grafimediapartners.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53