consument prikkelen zeeland 119 Goes blijft bij korting op musea in 2014 Geld stoomtrein Maximaal vijf icoontjes op het bord Klachten over nieuwe pin in Rilland van de reepe 2e Ronde Dansworkshops Museum moet doek Klinkenberg nog verwerven Vrouw gewond AANBIEDINGEN! HÉÉL VÉÉL NIEUWE PRIJZEN! vrijdag 2 december 2011 OP ALLE O CO/ bankenTa J /O ALLEEN BUtFAKOP MEUBELPLEIN ARNEMUIDEN OTAK| 1 fivi'ivli'iri 3TAK.Nl- OTTHSWtG AHNEMUIWN goes - De Stoomtrein Goes-Borse- le (SGB) krijgt 1000 euro van de provincie Zeeland. Die heeft het geld op haar beurt weer gekregen van vervoersbedrijf AMZ uit Bors- sele. Die voegde onlangs een zoge heten Zeelandbus aan het wagen park toe. Bij de onthulling daar van kreeg gedeputeerde Sjoerd Heijning een cheque van 1000 eu ro die hij mocht besteden aan een goed doel. De SGB wil het geld ge bruiken voor de restauratie van een stoomlocomotief O T A K goes - Timor Steffens, bekend van het populaire televisieprogramma So you think you can dance, en de bekende choreograaf Super Dave geven zondag 4 december een workshop bij dansschool Moves aan het Stationsplein in Goes. De ze begint om 12.00 uur. Een week later, op 11 december, is het Eddie Morales die een workshop komt geven. Aanvang: 15.00 uur. Papegaaistraat 8, Goes Tel. 0113 - 230796 www.vandereepe.nl Het beeldmerk Lekker Regionaal Product moet de consument Zeeland 'laten beleven'. foto's Willem Mieras goes - De Stichting Bevelandse Musea krijgt vanaf 2014 minder subsidie van de gemeente Goes, want die houdt vast aan een kor ting van 75.000 euro. Volgens de Goese wethouder )an de Pooter daalt de bijdrage van zijn gemeente aan de museum- stichting met 75.000 euro in 2014. „Die korting staat in het college programma en is trouwens al een jaar uitgesteld." De stichting nam dit voorjaar de exploitatie over van de musea in Goes en Kapelle over van vier ge meenten. Goes, Borsele, Kapelle en Noord-Beveland betalen vol gens de overgangsrichtlijnen tot eind 2013 het volle pond. Daarna ontstaat een nieuwe subsidierela tie. Het museumbestuur roept de vier subsidiërende gemeenten op hun huidige bijdragen te handhaven. Het museumbestuur houdt wel enigszins rekening met een lagere subsidie of mogelijk helemaal geen bijdrage meer van Borsele. Die gemeente wilde al eerder de museumregeling verlaten. Wel rekent het op een gelijkblij vende bijdrage van Goes. Daar is ook het toekomstplan van de mu- seumstichting op gestoeld. Als Goes de korting doorvoert, bestaat het risicio dat het bestuur van de museumstichting er het bijltje bij neergooit. goes - Het Historisch Museum De Beveianden in Goes moet een doek van de schilder Klinkenberg nog aankopen. Het schilderij toont de kerk in Kapelle die net uitgaat. Gisteren is abusievelijk in deze krant gemeld dat het museum het doek al had gekocht van de familie Van der Have. Dat moet nog ge beuren. Anders dan het verhaal suggereerde, behoeft het doek geen restauratie. Het museum wil het schilderij aan kopen voor 75.000 euro. Daarvan is 42.500 euro al bij elkaar ge bracht. Voor het resterende bdrag is de hoop gevestigd op enkele fondsen, waarvoor nog aanvragen lopen. rilland - De nieuwe pinautomaat van de Rabobank in Rilland is nog niet in gebruik, of er druppelen klachten binnen. Het gebouwtje op de hoek van de Hoofdweg en de Sint Felixstraat zou te ver afgele gen liggen, op een te donkere plek staan en de bosjes rondom zou den een onveilig gevoel geven. Ra bobank bevestigt de klachten. „We kijken nu naar een oplossing. Mis schien kunnen we extra verlich ting plaatsen of toestemming aan de gemeente vragen om een hove nier in te schakelen", zegt een woordvoerder. De huidige geld automaat in het voormalige Rabo- kantoortje aan de Hoofdweg ver dwijnt per 6 december. Het beeldmerk Lekker Regionaal Product kan breed worden ingezet, dus niet uitsluitend voor streekproducten die je op kunt peuze len. „Het gaat verder", zegt projectleider Sabine Ver burg van Lekker Regionaal Product. Op de bordjes kunnen maximaal vijf icoontjes wor den geplakt. Aan die icoontjes kan de bezoekers zien wat er te verkrijgen is. De vijf zijn informatie, zien en horen (denk aan rondleidingen op een bedrijf), eten, kopen en slapen. Slapen? Zeker, ook hotels, pensions en bed breakfasts kunnen aanhaken. Lekker slapen op het platteland en 's morgens een ontbijt met bij voorbeeld molenbrood of Zeeuwse vlegel, belegd met kaas van een kaasboerderij uit streek. Verburg: „Er is al likeur van een paardenmelkerij uit Oostburg, maar je kunt die melk ook gebruiken in een weinesscen trum, bijvoorbeeld in een lichaamspakking." Telers van groente en/of fruit, viskwekers, schelpdier kwekers, bakkers (bolus), landbouwers, vleesprodu centen, leveranciers van streekproducten, weinesscen tra, hotels, bed breakfasts, kaasboerderijen, zuivel producten, het lijstje met potentiële deelnemers is lang. Lekker Regionaal Product wil hen verbinden en evenementen rond streekproducten coördineren. door Lilian Dominicus 'S-heerenhoek - Bij een eenzijdig ongeval op de Heinkenszandse- weg bij 's-Heerenhoek is gistermid dag een 22-jarige vrouw gewond geraakt. Door nog onbekende oorzaak reed ze met haar auto tegen een boom. Enkele tientallen meters verderop kwam ze in de sloot terecht. Het slachtoffer zat niet bekneld, maar brak wel haar sleutelbeen. De nieuwe pinautomaat op de hoek van de Hoofdweg en Sint Felixstraat. S C H 0 E N M 0 D E I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43