Zeeland PZC I 17 Herselman wilde privacy niet schenden Leuk Sinterklaascadeau voor Goes Snokjé BEVELANDEN-THOLEN .®llp 18 en 19 22 en 23 ZAAK-HWS Kapelse wethouder legt schriftelijke verklaring af aan gemeenteraad Koenkelpotfanfare lanceert jubileumboekje almanak Nieuw beeldmerk moet consument prikkelen r ,:"T V Vrijdag 2 december 2011 Schippers van duwboot vrij Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggel en Frank Balkenende kapelle - De Kapelse wethouder Jon Herselman heeft uit privacy- overwegingen niet eerder naar bui ten gebracht dat het bedrijf HWS Zeeland een klant van zijn accoun tantskantoor was en nog steeds is. Dat schrijft hij in een verklaring aan de raad. Het bedrijf HWS Zee land wordt verdacht van criminele praktijken. Bij een inval in het bedrijfspand en op andere plekken in Zeeland zijn begin vorige maand acht mensen opgepakt, on der wie de klant van Herselman. Per september 2010 is het bedrijf klant geworden van deeltijd-wet houder Herselman. De werkzaam heden bestaan volgens Herselman ieder kwartaal uit de verwerking van de door hen aangeleverde ad ministratie inclusief het verzorgen van de belastingaangiften. Hersel man heeft op de dag van de inval aan het college laten weten dat het om een klant van zijn kantoor ging. Vrijdag 11 november heeft Herselman op zijn kantoor een kort bezoek gehad van de recher che, waarbij één ordner met admi nistratie van HWS in beslag is ge nomen. Hoewel in de collegevergadering van dinsdag 15 november is afge sproken dat de burgemeester dit zou melden aan de fractievoorzit ters, heeft Herselman de burge meester uiteindelijk verzocht dit niet te doen. 'Dit vanwege het sim pele feit dat de privacy het ver biedt melding te maken van info omtrent mijn klanten aan derden en omdat er inzake mijn werk zaamheden voor het bedrijf ook niets bijzonders te melden is', stelt Herselman in zijn verklaring. Hij spreekt van een uiterst verve lende kwestie. 'Ik heb besloten om per direct de dienstverlening aan HWS Zeeland op te schorten zo lang deze zaak onder de rechter is. Mocht blijken dat mijn klant schul dig is aan het ten laste gelegde, dan zal ik uiteraard definitief alle banden met het bedrijf verbreken'. Overigens wordt Herselman voor alsnog niet als verdachte be schouwd in het justitiële onder zoek, zegt burgemeester Anton Sta pelkamp van Kapelle, die dat bin nen het driehoeksoverleg van justi tie, politie en burgemeester heeft vernomen van de officier van justi tie. Het OM wil geen mededelingen doen over de positie van WD'er Herselman zolang het onderzoek loopt. YERSEKE - 'Blaeze Lief en Leed'. Zo heet het jubileumboekje dat de Eerste Yerseksche Koenckelpot Fanfare uitbrengt. Het werd don derdag in Yerseke overhandigd aan wethou der Hans de Kunder (middelste van de vijf op de foto). Ria Nieuwdorp, Marieke van Pame- len, Arie Reijngoudt en Gerry Bune (vlnr) stel den het boekje samen. De fanfare bestaat twintig jaar. Op oudejaarsdag trekt de veertig leden tellende fanfare door Yerseke en doet dan steevast woonzorgcomplex Moerzicht aan. Eén van de hoogtepunten vormde een op treden in het Rijksmuseum. Het boekje is on der meer te koop tijdens het jubileumconcert dat 17 december vanaf 20.00 uur in dorpshuis De Zaete plaatsvindt. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl door Luc Oggel goes - Goes kan een aardig Sinter klaascadeau tegemoet zien. Zeer waarschijnlijk wordt vandaag of anders maandag al een substanti eel deel van de bij de IJslandse bank Landsbanki verdampte mil joenen terugbetaald. Het zou gaan om 32 procent van de in totaal 12 miljoen euro, dus Goes kan reke nen op ruim vier miljoen. Dat is deze week bekendgemaakt op een bijeenkomst van de zogehe ten Noord-Holland groep, waarin verschillende lagere Nederlandse overheden die geld hadden uit staan bij de omgevallen bank zich hebben verenigd. Zij werden daar door advocaten bijgepraat over de laatste stand van zaken. De Goese wethouder Loes Meeu- wisse bevestigt op haar twitterac- count dat er 'zeer binnenkort' geld van Landsbanki lijkt te komen, maar formeel moest dat nog wor den worden bekrachtigd door een rechter. Een formaliteit, want de Hoge Raad in IJsland bepaalde eind oktober al dat overheden met voorrang moeten worden terugbe taald uit de boedel van de failliete bank. Goes zal nog wel even ge duld moeten hebben voor alles te rug is, De laatste uitkering van het bedrag wordt in 2018 verwacht. De jonge reporter komt niet van hier. Dat is soms lastig. Maar voeg daarbij dat zijn kennis over de vogel- kweek abominabel is en je kan wach ten op problemen. Voor een verslag van de jaarlijkse vogelshow in een Duivelands vissersdorp belde de ver slaggever met de winnaar van het Bondskruis. De mooiste tropische vo gel van de show was een 'bisnocje', zo werd hem voorgehouden. „Wie z'n snokje?", vroeg de argeloze jour nalist die wel eens van de 'snokpin- ne' had gehoord, waarmee ter plaat se een trekhaak wordt aangeduid. „Nee, een b-i-s-n-o-c-j-el", spelde de winnaar ongedurig. Verdwaasd zette de reporter zich achter de pc. De Bi- chenow Astrilda is een tropische kweekvogel. Leve Google!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41