221 zeeland Hof zoekt ook omslagpunt lIe:IzIe:0s|jIu PZC Terechte uitspraak' Ik vond de eis redelijk' Meer doden op A58 door hogere maximumsnelheid vrijdag 2 december 2011 VIERDE DAG HOGER BEROEP CHECKPOINT den haag - De leden van het Haag se gerechtshof zijn er tot nu toe niet achter kunnen komen waar om het Openbaar Ministerie de Temeuzense coffeeshop Check point eerst lange tijd zijn gang liet gaan en in 2006 van houding ver anderde en een onderzoek instel de naar de bevoorrading waarna in medio 2007 een inval volgde. Gisteren, tijdens de vierde dag van het hoger beroep tegen de coffee shop, werd plaatsvervangend hoofdofficier van justitie J. Valente kritisch ondervraagd door de raadsheren. Voorzitter. T. van der Spoel citeerde de Middelburgse rechtbank die in het vonnis stelde dat de rechters niet dat omslag punt in het denken konden vast stellen. Volgens de voorzitter is het ook voor hen belangrijk te we ten waarom het OM eerst gedoog de en daarna vervolgde. Valente vertelde dat het om een ge leidelijk proces ging. Voor hem was in 2006 duidelijk dat Check point commercieel zeer profiteer de van het gedoogbeleid. Volgens hem bepaalde de coffeeshop het aanbod. Op een aantal vragen kon Valente Aanpassing abonnementsvoorwaarden Vanwege een wetswijziging per 1 december 2011 zijn de Abonnements voorwaarden van Wegener Media BV per die datum aangepast. De nieuwe Algemene Voorwaarden gelden voor abonnementen die op of na 1 december 2011 zijn aangegaan of verlengd. Reeds bestaande abonnementen, afgesloten c.q. (stilzwijgend) voortgezet voor de datum van 1 december 2011, vallen onder het oude regime van de abonnementsvoorwaarden van Wegener NieuwsMedia dd 1 januari 2008. Laatstgenoemde abonnementen kunnen na de datum van 1 december 2011 nog voor maximaal 12 maanden onder het oude regime doorlopen. Daarna komen ze onder het nieuwe wettelijke regime te vallen. De tekst van de Algemene Voorwaarden per 1 december 2011 (nieuwe regime) alsmede de tekst van de Algemene Voorwaarden van 1 januari 2008 (oude regime), kunt u terug lezen op: www.pzc.nl/algemenevoorwaarden geen antwoord geven omdat zijn geheugen hem in de steek liet, zo vertelde hij. Zo kon hij zich niet hinderen dat hij in 2006 aan de chef van de Criminele Inlichtin gen Eenheid om informatie over Checkpoint had gevraagd, zoals de chef van die eenheid eerder had verklaard. Ook herinnerde hij zich niets over een bespreking met de burgemeester en een politiechef waarbij, op zijn verzoek, geen no tulen werden gemaakt. Waarover destijds gesproken werd, kon hij zich ook niet meer voor de geest halen. Van der Spoel toonde zich ver baasd over de hoeveelheid infor matie die het OM destijds voor de gemeente verborgen hield. Zo wist de burgemeester niets over de plannen voor de inval noch over het Checkpointonderzoek. De raadsheer wees onder meer naar een brief van de minister van Bin nenlandse Zaken waaruit blijkt dat het OM zulke informatie hoort te delen. Maandag wordt de strafzaak voort gezet. Dan komen OM en verdedi ging met hun requisitoir en plei dooien. Aart Jobse Aart Jobse (54), Ter- „Ik zie in het vonnis van de rechter terug wat ik neuzen, teamleider tijdens de rechtszitting al zag: justitie heeft zich school voor voortge- met een tunnelvisie op de twee mannen ge zet speciaal onder- richt. De rechtbank zegt dat justitie de zaak sa- wijs. 'Justitie heeft men met de Arbeidsinspectie had moeten on- zich op deze twee derzoeken. Dat is veel breder dan nu is gebeurd, gasten geworpen.' Nu heeft de Arbeidsinspectie later dan de poli tie een onderzoek gedaan en niet gelijktijdig, zo als blijkbaar volgens de regels moet. Voor mijn gevoel heeft de officier van justitie zich op deze twee gasten geworpen. Nu blijkt dat je het zo eng niet kunt bekijken. Ik vind het dan ook terecht dat de rechtbank het Openbaar Ministerie niet-ontvankelijk verklaart voor de tenlastelegging dood door schuld. De rechter doet die uitspraak op juridische grondslag. Maar ik vraag me ook af met wat voor doel de mannen vervolgd zijn voor dood door schuld. Die gasten hebben al genoeg meegemaakt. Ze waren tijdens de zitting twee weken geleden behoorlijk aangeslagen. Dit is een mooie en terechte uitspraak. Ook de vrijspraak voor de tenlasteleg ging van onvoorzichtig gedrag vind ik terecht. De mannen hadden hun baas gebeld voor instructies over het ballasten. Dat het daarna zo mis zou gaan, hadden ze niet kunnen voorzien." Cees van Kampen „Deze totale vrijspraak verbaast me eigenlijk wel (64), Aardenburg, ge- een beetje. Er lag wel verantwoordelijkheid bij pensioneerd direc- deze mannen. Ze hebben het ongeluk natuurlijk teur van een Neder- niet met opzet laten gebeuren, dat is helemaal lands bedrijf in Bel- waar, maar om ze nu helemaal vrijuit te laten gië, vrijwilliger bij gaan... Ik vond de eis - een werkstraf van tachtig Slachtofferhulp. 'De uur - redelijk. Het Openbaar Ministerie heeft in hele zaak is eigenlijk deze zaak wel een steek laten vallen. Ze heeft voor niets geweest.' haar werk niet goed gedaan. Het OM moet toch weten wat de procedure is bij zo'n ernstig ar beidsongeval en hoe het onderzoek daarnaar moet gebeuren. Het onder zoek is niet volgens de regels gedaan. Het OM had de uitspraak dus op voorhand moeten weten. De mannen hadden nooit voor de rechtbank hoeven komen. Deze zaak heeft twee jaar geduurd. Daar zijn veel men sen twee jaar voor in touw geweest en er zijn allerlei onderzoeken ge daan. Dat kostte veel tijd en geld. Ondertussen hebben de betrokkenen twee jaar lang in het ongewisse gezeten. De hele zaak is eigenlijk voor niets geweest. Ik vraag me ook af hoe dit moet zijn voor de nabestaan den. Ik denk dat hun rechtvaardigheidsgevoel wel zal zijn aangetast door de hele gang van zaken." middelburg - De invoering van een maximumsnelheid van 130 ki lometer per uur op het Zeeuwse deel van de A58 brengt een risico van 5 procent meer ongevallen met zich mee. In het stuk dat daar op aansluit (Bergen op Zoom- Roosendaal) wordt het risico zelfs met 126 procent verhoogd. Dagblad De Pers meldde dat giste ren en noemt als bron stukken van het ministerie van Infrastruc tuur. In heel Nederland zijn zeven wegvakken waar de verhoging naar 130 kilometer per uur, tot meer ongevallen kan leiden. Er zijn twee wegvakken (Everdin- gen-Deil en Almere-Buiten- Oost-Joure) waar de kans bestaat dat er juist minder ongevallen ge beuren. Met name bij op- en afritten van de snelweg bestaat een grotere kans op ongevallen. Deze week maakte minister Schultz van Hae- gen bekend dat op 60 procent van de autosnelwegen het maximum naar 130 kilometer per uur wordt verhoogd. Het ministerie denkt het toene mend aantal ongevallen tegen te gaan met maatregelen zoals het verlengen van de invoegstroken. Cees van Kampen Panasonic demonstrateur 2 dec. in Goes, en op 23 dec. in Breda Den Bosch Hulst I Oostburg I Terneuzen I Goes I Middelburg I Zierikzee Bergen op Zoom I Breda I Den Bosch I Etten-Leur I Oosterhout I Roosendaal Aanbiedingen geldig lot 15 december 2011 OP=OP DMC-GF3X LUMIX G Micro System Camera DMC-FZ150 Digitale Foto Camera 4GB KAART 's Werelds kleinste en lichtste Systeem Camera Perfecte beeldkwaliteit met verwisselbare lenzen Nauwkeurig Autofocus syst. met zeer hoge snelheid Ingebouwde pop up flitser 1920 x 1080 Full HD Hoge Geavanceerd iA (Intelligent Auto) systeem met iA Plus 25mm Groothoeklens met speciale Nano Coating en 24x optische zoom Hoge Resolutie MOS Sensor met maar liefst 3200 ISO in volledige beeldresolutie 12 fps High Speed Burst Opname in 12.1-megapixel volledige Resolutie 1920 x 1080 50p Full POWER O.I.S. Active Mode voor de onderdrukking van handbeweging in zowel foto als video. Tal van Creatieve Opties én een 3D Foto Mode.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38