ook gevaarlijk' zeeland 121 I c:n Ou TOT g 12 Qz z GD L o I m O LU gfciu co ZD O Gentse Feesten mogen minder druk Film Cornelia te zien in CineCity Terneuzen GRAFIMEDIA partners vrijdag 2 december 2011 Het tijdschrift Markant, voor de gehandicaptensector, heeft een top 25 ge maakt van instellingen die zich het meest inspannen om internet bereik baar te maken. Tragel Zorg staat op een 16e plaats en is daar trots op. ■MMBSHSSBBE WWW.DENOBELAERDOMBURG NL 'NET UITZONDERING VAN 0E NIEUWE COLLECTIE 20% OP DE NARCCAIN COLLECTIE door Wout Bareman CENT - De Gentse Feesten hoeven niet verder te groeien. Met ruim anderhalf miljoen bezoekers heeft het grootste culturele volksfeest van West-Europa het plafond wel bereikt. Het slechte weer zorgde dit jaar voor veel minder bezoekers. Het ging om enkele honderdduizen den mensen. Prima, vindt schepen en feestenburgemeester Lieven De- caluwe dat. Na evaluatie van de laatste tiendaagse editie trekt hij de conclusie dat minder volk juist goed is voor de Feesten. Het maakt het evenement intiemer, ge zelliger en vooral ook Gentser. „Want het moet in de eerste plaats een feest voor de Gentenaars zelf zijn." Kleinere Gentse Feesten beteke nen ook minder afval en minder geluidsoverlast, twee zaken die het Gentse stadsbestuur al jaren zor gen baren. Aan een andere opzet denkt Decaluwe vooralsnog niet. Maar de enorme groei van het aan bod van voorstellingen voor de jeugd verdient in de toekomst wél extra aandacht. TERNEUZEN - De Hoekse film Cor nelia is zondag 11 december te zien in de bioscoop in Terneuzen. Na dat de rolprent van regisseur Elsa van Hermon en cameraman Klaas van Urk vijf voorstellingen beleef de in het dorpshuis van Hoek krij gen cinefielen uit de rest van de re gio de kans de film te zien. Cineci- ty heeft de film 11 december om 12.30 uur op de rol gezet. „Een raar tijdstip", vindt ook Van Hermon. „Maar december is dé filmmaand met alle kinder- en kerstfilms. Er was te weinig tijd om Cornelia tus sen twee voorstellingen door te vertonen, vandaar half één. Komt allen, zou ik zeggen." ROC Westerschelde en health Center Bodyline versterken elkaar binnen een nieuw onderwijsconcept. Inmiddels hebben Kinderopvang Zeeuws-Vlaande- ren en dansschool Moves zich aangesloten bij dit samenwerkingsverband. Centraal thema in het Move2learn gebouw is Verbinden. Move2learn introduceert een nieuwe manier om praktijkgericht onderwijs te realiseren. Zeeuws- Vlaanderen loopt hiermee landelijk voorop. Move2learn is een totaalconcept met een gebouw waarin de modernste vorm van onderwijs gerealiseerd wordt, strategisch gelegen op het gemeentelijke sportpark Vliegende Vaart te Terneuzen. Verbinden van werk en praktijk De nieuwe manier van leren verbindt de lessen aan de vaardigheden die in de praktijk nodig zijn om in de diverse beroepen van de sport succesvol te kunnen werken. Het onderwijs is hierdoor zeer uitdagend, de studenten hebben iedere dag taken en verantwoordelijkheden in hun eigen school bedrijf waardoor ze direct ervaren welke kennis ze nodig hebben en kunnen gebruiken in de praktijk. Het sportgebouw biedt de mogelijkheid om studenten verantwoordelijkheid te leren dragen in het geven van sportlessen en daarnaast ook voor bijkomende zaken als registratie, administra tie, horeca en andere functies. Uiteraard aangestuurd door ROC-docenten en beroepskrachten vanuit Bodyline. De leerlingen worden in het leerbedrijf opgeleid om ondernemend te han delen, geld te kunnen verdienen en hoe ze met klanten moeten omgaan. Ze hebben zinvolle taken en ervaren meteen of deze studierichting bij hen past. Daarmee ontstijgen ze het niveau van het geven van een enkele Zumba- of fitnessles. Verbinden binnen de aanwezige sportzone Het leerbedrijf bevindt zich midden in een sportzone met een zwembad, honkbal, korfbal, hockey en tennis. Samen met de inmiddels aangesloten partners is er de ambitie om mede sturing te geven aan de inhoud van het regionale sportonderwijs. Verbinden met gemeentelijk voorzieningen De gemeente heeft met haar buitenzwembaden en sportfaciliteiten ook veel elementen in "huis" die mogelijkheden tot samenwerking bieden. Ook hier heeft Move2learn de ambitie om die samenwerking aan te gaan. met Café Willem van Stichting Philadelphia in Middelburg opende Karla Peijs officieel Zeeland 2.0. foto's Peter Nicoali concept vorm druk GRAFIMEDIAPARTNERS is qua naam een nieuwe speler op de markt, maar wat betreft ervaring en kennis doen wij al vele jaren mee. Door de krachten van vijf ondernemingen te bundelen sluiten de verschillende disciplines naadloos op elkaar aan. One stop shopping als u dat wenst, maar dat is geen verplichting. Nieuwsgierig? www.grafimediapartners.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37