Zeeland PZCL Fikse tegenvaller nieuw centrum Sas Terneuzen koestert de Knautiabij ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 22 en 23 RUIM EEN MILJOEN EURO Terneuzense gemeenteraad kritisch over late informatieverstrekking Nieuwe Bierkaai krijgt steeds meer vorm Vestrock begint al met kaartverkoop Lalaloopsy en Poepie Knor vliegen weg Vrijdag 2 december 2011 Bassin.b—H BUWIWfflWM— Schippers van duwboot vrij Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harmen van der Werf SAS VAN CENT - De inrichting van de buitenruimte rond het nieuwe multifunctionele centrum De Sta tie aan de Canadalaan in Sas van Gent valt aanzienlijk duurder uit. De kostenoverschrijding bedraagt ruim 1,1 miljoen euro, waarmee de inrichting van het terrein op 3,18 miljoen euro uitkomt. De Terneuzense gemeenteraad rea geert onaangenaam verrast. „In no vember hebben we de begroting voor 2012 vastgesteld en nu wordt er alweer een greep uit de algeme ne reserve gedaan om de tegenval ler in Sas te dekken", lucht fractie voorzitter Michiel Groeneveld van oppositiepartij WD zijn hart. Hij vindt dat de gemeenteraad eerder ingelicht had moeten worden. „De werkzaamheden waardoor de kos ten zo zijn opgelopen, zijn al uitge voerd. We kunnen eigenlijk niet veel anders dan met de extra uitga ven instemmen." Jaap Scheele, raadslid van college partij CDA, is ook kritisch. De ge meenteraad beslist 15 december over het extra krediet. Het CDA heeft het college van B en W ge vraagd van tevoren alle informatie te verstrekken over de uitgaven voor De Statie. De financiële tegenvaller is vooral te wijten aan hoog opgelopen kos ten voor bodemsanering. Scheele toont wel enig begrip. „Je kunt vooraf nog zoveel bodemonder zoek doen, maar je weet nooit wat je precies aantreft als je gaat gra ven." Verantwoordelijk wethouder Cees Liefting (PvdA, onderwijs) noemt de sanering ook als verkla ring voor de kostenoverschrijding. „Bij elke schep viel het tegen. Er heeft één of andere gracht gelo pen, waarin vroeger allerlei rom mel is gestort." Vernieuwing van de riolering in de hele Canadalaan leidde ook tot extra kosten. Op de vraag of de raad niet eerder ingelicht had moeten worden, ant woordt Liefting dat in 2009 al is aangegeven dat er onzekerheden in de ramingen zaten, vooral over de bodemsanering en waterber ging. Medio 2012 moet De Statie af zijn, met twee basisscholen, sport en culturele voorzieningen, biblio theek, kinderopvang en senioren woningen. De totale investering, grotendeels op kosten van woning stichting Woongoed, beloopt zo'n dertien miljoen euro. Liefting: „Het kost wat, maar Sas van Gent is dan ook de komende veertig jaar goed voorzien." wsamssmsasssas HULST - De Nieuwe Bierkaai krijgt steeds meer vorm. Het betonwerk voor de kademu ren en funderingen van de bruggen is gestort en inmiddels is gestart met het metselwerk. Deze maand worden ook de twee bruggen ge plaatst die over de nieuwe haven komen te lig gen. Om de waterkwaliteit straks op peil te kun nen houden, komt er een waterinlaat nabij de Vismarkt. Vanaf daar stroomt het water rich ting Keldermanspoort, waarna het via een lei ding in de Vest stroomt. Het water voor de waterinlaat wordt eveneens opgepompt uit de Vest. De pomp wordt met een kraan vanaf de Keldermanspoort, over de stadswallen ge tild en op zijn plaats gezet, foto Peter Nicolai IWHI—I—■W 1*11—IBW—ai mfllIW I 'I inIH fl1 *111 I "TjWM.U.Ji.ri.lSWa door Wout Bareman TERNEUZEN - De Knautiabij, de grootste zandbij in West-Europa, wordt bedreigd. Het beestje komt nog maar op een paar plekken in Nederland voor. Eén van de bioto pen bevindt zich bij kruispunt Sint Anna aan de N290 in Terneu- zen-Zuid. De gemeente Terneuzen trekt zich het lot van de zeldzame bij aan en heeft besloten de biotoop uit te breiden. Er is een deelproject van het Landschapsuitvoeringsplan van gemaakt. Dat plan moet er voor zorgen dat de kwaliteit van het landschap in de Kanaalzone wordt behouden en waar mogelijk wordt verbeterd. Dat gebeurt in nauwe samenwerking met onder meer de Stichting Landschapsbe heer Zeeland. De biotoop, die zich nu aan de zuidzijde van de krui sing bevindt, wordt aan de noord kant van de weg gekopieerd. Op HHHHB die manier krijgt de bij veel meer leefruimte. Gemeentelijk woord voerder en bijenliefhebber Daniël Rouw: „We hebben de zandbij aangewezen als een zogenoemde ambassadeurssoort. Dat houdt ook verband met het feit dat Ter- neuzen zich heeft aangesloten bij de landelijke en Zeeuwse Coalitie Biodiversiteit." In de loop van maandagochtend wordt bij Sint Anna begonnen met de uitbrei ding van de biotoop. HULST - De organisatie van Vest rock in Hulst laat er geen gras over groeien. Ze is gisteren al begonnen met de kaartverkoop, terwijl de ar tiesten voor het muziekfestival op zaterdag 2 juni 2012 nog moeten worden geboekt. De prijs van een kaartje in de voor verkoop kost tot 1 januari via inter net en bij Bruun 8c Belijn in Hulst 20 euro. Daarna is de prijs in de voorverkoop 25 euro. Als er op de dag van het festival nog een kaart je te koop is, kost dat dertig euro aan de kassa. Vestrock dat op het eiland in de Buitenvest van Hulst plaatsvindt, beleeft volgend jaar de derde edi tie. De twee eerdere afleveringen - met vorig jaar de Zeeuwse band Racoon - waren uitverkocht. Vest rock speelt zich overigens in 2012 niet alleen op zaterdag 2 juni af De dag ervoor, vrijdag 1 juni, is er een 'speciaal programma'. Daar voor zijn nog geen kaarten ver krijgbaar. Vestrock besteedt naast muziek aandacht aan kunst en er zijn ook lezingen. www.vestrock.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33