261 sport Nieuwe competitie voor springruiters Sleutelduel voor Patrijzen TWEEDE KLASSE ZATERDAG Arnemuiden staat te laag, vindt men in Arnemuiden. Spits Marc van Haneghem uit 's-Heerenhoek verwacht dat de ploeg nog wel gaat klimmen. Kerkhove als vijfde geplaatst op KNLTB Tennis Masters Groene Ster 2 te sterk voor Dauwendaele 1 Arantxa Rus naar halve finales Dubai Edwin Kriens verlengt contract bij DFS Feestje voor Steketee na prima overwinning vrijdag 2 december 2011 msmmmmmsmmmsmm door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Naast de Rabo Stimulans Trofee dres- suurcompetitie is er met de Spring- tour Zeeland 2012 nu ook een com petitie voor de springruiters die zijn aangesloten bij de Regio Zee land van de KNHS. De Springtour Zeeland is een initiatief van Sari Hanse, Nel Koster, Martin de Kroo en Kees Willeboer. Dat kwartet was van mening (en de springrui ters met hen) dat er door het regio bestuur onevenredig veel aandacht aan de dressuur werd besteed. De competitie bestaat uit zes wed strijden, inclusief de Winning Round (finale). In die finale mo gen de tien beste ruiters een prij- zenpot van veertienhonderd euro verdelen. Ook in de voorrondes is de prijzenpot goed gevuld. Kees Willeboer, die tijdens de kalender- vergadering van de KNHS Regio Zeeland de plannen presenteerde, toonde zich blij met de respons van de grote groep sponsors die dit financieel mogelijk maken. „Springtour Zeeland is een neutra le naam en bewuste keuze. Ie kunt op zoek gaan naar een grote spon sor die zijn naam aan de competi tie verbindt. Maar als die afhaakt, betekent dit ook meestal het einde van het evenement. Het is onze be doeling om er jaarlijks terugke rend evenement van te maken. Nu kunnen we rekenen op de steun van een groot aantal sympathisan ten. Als er daarvan eentje, om wel ke reden dan ook, stopt, betekent dit niet meteen het einde van de competitie." De competitie staat open voor paarden- en ponycombinaties in de klasses L tot en met ZZ. Voor de ponycompetitie zal geen Win ning Round worden gereden. Programma Springtour Zeeland 2012. 28 januari: Heinkenszand (in door). 17 maart: Nieuw- en Sint Joos- land (indoor). 21 aprii: Nisse (outdoor). 16 mei: Nisse (outdoor). 2 juni: Nieuw- viiet (outdoor). 23 juni: finale Nieuw en Sint loosland (outdoor). ROTTERDAM - De Zierikzeese Les ley Kerkhove is de enige Zeeuwse speelster die half december mee doet aan de KNLTB Tennis Mas ters in Rotterdam. Ze is tijdens het officieuze NK indoor als vijfde ge plaatst. De twintigjarige Kerkhove was al twee keer eerder present op het eindejaarstoernooi in het Top sportcentrum. Beide malen werd ze in de eerste ronde uitgescha keld: in 2007 door Michaëlla Kraji- cek en vorig jaar door Nicole Thys- sen. Kerkhove is de regerend Neder lands kampioene outdoor. Ze greep in de zomer de titel door ptovinciegenote Angelique van der Meet in de finale te verslaan. UfT BILJARTEN Driebanden groot derde divisie. Steketee Schilders - Doggen Timmerbedrijf 8-0: Tonnie van Iwaarden - Jac Doggen 35-34, 43; Martin Steketee Jan van Loon 35-33, 62; Eddy Hoon- dert - Luc van Dyck 30-15, 59; Rinus Kramer - Leo Wennekers 30-16, 55. SCHIETINGEN Oudelande. Wip 1:1e hoofdvogel en 1e kal J. Rentmeester (Roosendaal), 2e hoofdvogel S. Raas (Kwadendamme), 1e zijvogel J. Braam (Oudelande), 2e en 4e zijvogel H. Franse (Kwa dendamme), 3e zijvogel J. Kopmels ('s-Graven- polder), 2e kal P. Proost (Ellewoutsdijk), 3 kal A. Boonman (Ovezande), 4e kal E. Maat (Elle woutsdijk). Vliegende vogel F. Koens (Ovezan de). Meeste kleine vogels J. Wouterse (Kwa dendamme). Vliegende vogel H. Schipper (We- meldinge), R. Verstraate ('s-Heer Arendskerke). Wip 2: 1e hoofdvogel W. Remijnse (Ovezan de), 2e hoofdvogel en 2e kal H. Franse (Kwa dendamme), 1e zijvogel H. Janssens (Oudelan de), 2e zijvogel J. v. Steenbergen (Ovezande), 3e zijvogel P. Krijt (Oudelande), 4e zijvogel en 4e kal J. Vermeule (Ovezande), 1e kal H. Schip per (Wemeldinge), 3e kal J. Kopmels. Meeste kleine vogels F. Koens. Wemeldinge. Wip 1: 1e en 2e hoofdvogel J. Repkes (Kwadendamme), 1e zijvogel H. Groos (Wemeldinge), 1e kal K.de Jonge (Heinkens zand), 2e kal P. Brouwer (Wemeldinge), 3e kal P. Richardson (Goes), 4e P. Brouwer (Wemel dinge). Wip 2: 1 e hoofdvogel P. Brouwer (Wemeldin ge), 2e hoofdvogel B. Vermeulen ('s-Heeren hoek), 1e, 2e en 3e zijvogel B. Vermeulen ('s-Heerenhoek), 4e zijvogel, 1 e en 3e kal R. v. Straate ('s-Heer Arendskerke), 2e en 4e kal H. Groos (Wemeldinge). De Tennis Masters lijken met de deelname van Arantxa Rus en Ki- ki Bertens iets sterker bezet dan het NK van enkele maanden gele den. Van der Meet kan niet aanwezig zijn in Rotterdam. De speelster uit 's-Heer Abtskerke is bezig aan een toernooienserie in Zuid-Amerika. Gisteren vond de Bevelandse haar Waterloo in de tweede ronde van de challenger van het Argentijnse Rosario. Ze was niet opgewassen tegen de nummer twee van de plaatsingslijst, de Argentijnse Flo- rencia Molinero: 6-1 6-1. Volgende week is Van der Meet ac tief in Buenos Aires. Daar zal ze wederom beginnen in het kwalifi catieschema. MIDDELBURG De zaalvoetballers van Groene Ster 2 bleven in het spoor van koploper Kalsdonk. In eigen huis versloeg de Goese ploeg Dauwendaele met 5-3. Nadat Dauwendaele vlak voor tijd tot 4-3 was teruggekomen, scoorde Rafaël Vulin 5-3. Vulin scoorde tweemaal, evenals Mourad Azzanagui. Abdoe Abdenbi scoor de één keer. Voor Dauwendaele scoorden Ouassim Hammoudi (2x) en Marik Waterman. DUBAI Tennisster Arantxa Rus heeft de halve finales bereikt van het ITF- toernooi in Dubai. De als zesde ge plaatste Nederlandse rekende in de kwartfinale af met de Oezbeekse Amanmoeradova: 6-2 6-4. Rus strijdt met de ongeplaatste Frangai- se Kristina Mladenovic om een plek in de finale. De andere halve fi nale gaat tussen de Roemeense Si- mona Halep en Noppawan Lertcheewakam uit Thailand. BURGH-HAAMSTEDE Trainer Edwin Kriens heeft zijn contract bij voetbalvereniging DFS met een jaar verlengd. De oefen- meester uit Renesse keerde vorig seizoen terug bij de club uit Burgh-Haamstede en werd meteen kampioen in de derde klasse. Tus sen 2002 en 2005 was Kriens ook al hoofdtrainer van DFS. Kijk voor de trainerswisselingen in het Zeeuwse voetbal op het weblog via www.pzc.nl/rudestats KWADENDAMME Het driebandenteam van Steketee Schilders pakte in de thuiswed strijd in de derde divisie twee kost bare punten tegen Doggen Timmer bedrijf uit Hoeven, 8-0. Rinus Kramer en Eddie Hoondert boekten voor de pauze ruime zeges en zetten Steketee op een 4-0-voor- sprong. Na de thee was het span nender. Tonny van Iwaarden won met één punt verschil en Martin Steketee met twee punten verschil. door Klaas Verspoor In de twaalfde PZC-toto is de eer ten deel gevallen aan Patrij zen-voetballer Arjan Verburg. Net als zijn voorganger, Robin Pro voost van ZSC'62, zijn 'drietjes' op het lijstje van Verburg uit den bo ze. Negenmaal winst voor de thuis ploeg en twee zeges voor de bezoe kers: Verburg laat het thuisvoor deel zwaar wegen. Zo calculeert hij de achtste verliespartij voor hoofdklasser Kloetinge in, dat in Ridderkerk RWH treft. „Ik denk dat Kloetinge tekort komt, zeker uit", verklaart hij. In de vierde klasse A speelt Colijns- plaatse Boys tegen Apollo'69. Het is een duel in de middenmoot Ar jan Verburg: „Ik kom uit Colijns- plaat en hoop natuurlijk dat ze winnen." Op zondag staat in Zeeuws-Vlaanderen de topper tus sen Graauw en Philippine op het programma. „Ik ken de ploegen niet, maar het is de nummer één tegen de nummer twee. Ik gok op Philippine." In de vierde klasse A wacht Patrij zen, dat derde staat, zondag een zware dobber. Biervliet komt, na de spectaculaire bekerwinst op Schijf, vol vertrouwen naar 's-Hee renhoek. Verburg vertrouwt er ech ter op dat zijn ploeg de zevende competitiezege op rij weet te boe ken en de aanval op de derde plaats weet af te slaan. Verburg: „Wij moeten winnen om mee te blijven doen en ik heb het volste vertrouwen dat we dit als ploeg gaan doen." Hoek - Nieuw Lekkerland X RWH-Kloetinge X Zaamslag- Rijsoord X GPC Vlissingen - WC'68 X Arnemuiden -Serooskerke X Colijnspl. Boys - Apollo'69 X Brabantia - Vlissingen X Goes - Longa X PSV -Terneuzen X Patrijzen-Biervliet X Graauw-Philippine X

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26