ook gevaarlijk' c;n Ou zeeland 121 Kans voor halskanaal Haringvliet-Grevelingen ~~Prontc TOT ZIP nieuwe vraagbaak zorg 'De Piraat' Sinterklaas op Klepperhoeve Lamb Weston denkt stank snel te beteugelen g 12 Q- 2? OD LU CL cd O LU g t LU co D D GRAFIMEDIA partners vrijdag 2 december 2011 To p 25 Het tijdschrift Markantvoor de gehandicaptensector, heeft een top 25 ge maakt van instellingen die zich het meest inspannen om internet bereik baar te maken. Tragel Zorg staat op een 16e plaats en is daar trots op. middelburg - Stichting Zorgverle ning van de Gereformeerde Ge meenten in Zeeland is het Zorg In formatie Punt (ZIP) begonnen. Hier kunnen mensen met vragen rondom zorg, wonen en welzijn te recht op één adres. Het ZIP geeft niet alleen informatie over Stich ting Zorgverlening, maar beant woordt ook algemene en prakti sche vragen over zorg, wonen en welzijn. Het Zorg Informatie Punt is te bereiken tijdens kantooruren via 0118-676678 of via info@ stich- tingzorgverlening.nl. Stichting Zorgverlening biedt zorg aan oude ren in Zeeland. - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Vrijdag, zaterdag en zondag geopend Duinweg Oostkapelle middelburg - Sint en zijn pieten komen morgen rond half twee op kinderboerderij De Klepperhoevc in Middelburg. Er kan geknutselc worden, Sint leest voor en voor al le kinderen is er wat lekkers. Mee doen kost één euro. Op Woonboule vard de Mortiere door Melita Lanting goedereede - Een nieuw 'halska- naal' tussen het Haringvliet en het Grevelingenmeer heeft kans van slagen. Dat blijkt uit een eerste ver kennend onderzoek van het Greve- lingenschap. De vaarverbinding zou aan de oostzijde van Stellen dam moeten komen. Een verbinding tussen het Haring vliet en het Grevelingenmeer is een wens van watersporters. Die moeten nu nog 70 kilometer omva ren en drie sluizen passeren om hemelsbreed vijf kilometer af te leggen. Bovendien verwachten de Goe- reese gemeenten een economisch voordeel van de vaarverbinding. In de eerste verkenning van de vaarverbinding tussen beide wate ren zijn drie varianten aan de orde gekomen. 1\vee bleken onbespreek baar. Beide varianten gingen uit van een brede waterverbinding. Door deze 'Scharrenzee' mengt het zoete water van het Haring vliet te veel met het zoute water van de Grevelingen. Daarnaast zou er ontpolderd moe ten worden en verzilten landbouw gronden. Dat alles is in tegen spraak met het recente besluit van het kabinet om het Kierbesluit (het op een kier zetten van de Ha- ringvlietdam) aan te passen. Deze aanpassingen zijn juist gericht op behoud zoet water en het voorko men van ontpolderen. Het dage lijks bestuur van het Grevelingen- schap stelt voor om de mogelijkhe den van een kanaal nader te onder zoeken. kruiningen - Aardappelverwerker Lamb Weston in Kruiningen ver wacht dat de stankoverlast binnen enkele dagen tot het verleden be hoort. Volgens woordvoerder Pau line Bombeeck van Lamb Weston is de waterzuiveringsinstallatie de bron van de stank. Om die installa tie goed te laten functioneren, is een maximum gesteld aan het aan tal aardappelschillen in het water. Bacteriën in het water breken de schillen af Het aantal aardappel schillen is volgens Bombeeck tijde lijk overschreden. Hij onderstreept dat de geur ongenaam is, maar vol strekt ongevaarlijk is voor de volks gezondheid. www.denobelaerdomburg.nl o O 'MET UITZONDERING VAN DE NIEUWE COLLECTIE 20% OP DE MARCCAIN COLLECTIE met Café Willem van Stichting Philadelphia in Middelburg opende Karla Peijs officieel Zeeland 2.0. foto's Peter Nicoali concept vorm druk GRAFIMEDIAPARTNERS is qua naam een nieuwe speler op de markt, maar wat betreft ervaring en kennis doen wij al vele jaren mee. Door de krachten van vijf ondernemingen te bundelen sluiten de verschillende disciplines naadloos op elkaar aan. One stop shopping als u dat wenst, maar dat is geen verplichting. Nieuwsgierig? www.grafimediapartners.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21