'Ik wil beslist terug naar 3,25% i8l zeeland Nieuw beeldmerk moet consument prikkelen Kamp krijgt boze brief van Schouwen-Duiveland Ruilverkaveling achter Jasmijnstraat Piet Vogelaar van dé reepe SCHINKEI (ADVIESGROEP RegioBank* als je 'm nodig hebt! ca Winkeldief drie maanden cel in HEEL VEEL NIEUWE AANBIEDINGEN! HÉÉL VÉÉL NIEUWE PRIJZEN! Vrouw rijdt tegen boom 1 JAAR RENTEVAST m vrijdag 2 december 2011 KSÜBMHSSnHBI door Frank Balkenende Lekker regionaal product' is het nieuwe beeldmerk dat Zeeuwse en West-Brabant se bedrijven kunnen voe ren om consumenten de streek te laten beleven. Zo kunnen ze ge makkelijker authentieke, eerlijke, smaakvolle en verse producten uit de streek vinden, proeven en ko pen. Gisteren reikte gedeputeerde Kees van Beveren in vis- en schelp dierkwekerij Seafarm in Kamper land de eerste drie bordjes uit aan Seafarm, 't Hof Welgelegen in Mid delburg en hotel, café en restau- w D aas -*3$j •V»; www.pietvogelaar.nl MIDDELBURG - Een 34-jarige inwo ner uit Nieuw- en Sint Joosland is gisteren door de rechtbank in Mid delburg conform de eis veroor deeld tot een celstraf van drie maanden. De man bezocht op verschillende data filialen van Kruidvat in Ter- neuzen en Vlissingen en stal daar scheerapparaten en verzorgende cosmetica. De man werd door de politie op de camerabeelden herkend. door Ton van den Nouweland zierikzee - Op het bureau van mi nister Henk Kamp van Sociale Za ken valt eerdaags een protestbrief van de gemeente Schouwen-Dui veland. Wethouder Gilles Houteka mer is boos over de halvering van het budget waarmee hij mensen uit de bijstand en aan het werk moet helpen. Voor deze reïntegratietrajecten heeft de gemeente dit jaar ruim 950.000 euro ter beschikking. Be gin vorige maand liet het ministe rie weten dat er voor 2012 op niet meer dan 505.000 euro mag wor den gerekend; 47 procent minder. „Het Rijk verwacht van ons dat we meer mensen aan het werk krijgen, maar halveert het budget hiervoor", klaagt Houtekamer. De toename van het aantal bij standsgerechtigden in de laatste ja ren, zet de gemeente nog extra on der druk. „Daar zitten steeds vaker moeilijk bemiddelbare personen bij", aldus Houtekamer. Uitgaande van een gemiddelde van 4200 euro per reïntegratietra- ject, kan de gemeente volgend jaar 39 mensen begeleiden bij het vin den van werk of opleiding. Naar verwachting moeten in 2012 echter 104 mensen worden gehol pen. In het bezwaarschrift aan de minis ter vraagt Schouwen-Duiveland om een herziening van het bud get. Daar moet minstens 270.000 euro bij. In de brief beklaagt de ge meente zich ook over het late tijd stip waarop 'Den Haag' de bezuini ging heeft doorgevoerd. De gemeente Schouwen-Duive land heeft voor volgend jaar al een aantal begeleidingstrajecten inge kocht. SCHOENMODE I Papegaaistraat 8, Goes Tel. 0113 - 230796 www.vandereepe.nl RENOVATIE Oudste bewoonster Nieuw Middelburg woont al haar halve rant De Boekanier in Vrouwenpol der. Die verschijnen straks op de gevel of in elk geval duidelijk zicht baar bij hun bedrijven. Duidelijk moet zijn dat het groen met blau we bordje geen kwaliteitskeur merk is. „Het is puur een beeld merk. Het is een uitnodiging aan consumenten, dus zeker ook toeris ten, kennis te maken met streek producten. Bedrijven zijn bezig met hun passie op een typisch Zeeuwse manier: geen fratsen, goed is goed, recht-door-zee.", zegt voorzitter Edwin Foudraine van het project Lekker Regionaal Pro duct. De vooroorlogse woningen in de wijk Nieuw Middel burg worden gerenoveerd. De PZC volgt zowel in de krant als op de website www.vernieuwdmiddel- burg.nl, de werkzaamheden. door Theo Giele Ze woont al haar halve leven in Nieuw Mid delburg. Dat is een he le tijd als je al 105 jaar bent Cornelia de Ruij- ter-Maartense kijkt vanuit het raam van haar woning op de reno vatiewerkzaamheden aan de over kant. Binnenkort is ook haar eigen woning aan de beurt. Ze heeft ervoor gekozen om na de renovatie terug te keren. „Ik blijf hier", zegt ze beslist. „Andere stra ten zijn zo stil. Ik verhuis liever twee keer dan dat ik straks nog ja ren moet wonen in een huis en een straat die me niet bevallen." Ondanks haar hoge leeftijd woont ze nog altijd zelfstandig. Omdat ze de trap niet meer op kan, slaapt ze beneden. Dankzij de hulp 'van de zorg' kan ze in haar buurtje blij ven wonen. Ze is een geboren Middelburgse. „Als kind woonde ik aan het Vlis- sings Wagenplein." Dat stukje Mid delburg tussen de Blauwedijk en de Vlissingsestraat verdween eind jaren zestig. Na haar huwelijk ver huisde ze vanwege het werk van haar man naar Vlissingen. Ze kon er eigenlijk niet goed aarden. In de Met een speciaal stuk ge reedschap, drijft Dirk Verdonck van ABC Hek werk de paal de grond in. De Hulstenaar is met zijn maat be zig de nieuwe afrastering van de tuinen achter de gerenoveerde wo ningen van de Jasmijnstraat, de Le liestraat en de Sportlaan te plaat sen. Achter de huizen vindt een ruilver kaveling plaats. Toen in de jaren twintig van de vorige eeuw de wijk werd gebouwd, was het idee dat de buurtbewoners allemaal een eigen hoekje moesten hebben om groenten te verbouwen. 'S-heerenhoek - Bij een eenzijdig ongeval op de Heinkenszandse- weg bij 's-Heerenhoek is donder dagmiddag een 22-jarige vrouw ge wond geraakt. Door nog onbekende oorzaak reed de vrouw met haar auto tegen een boom. Enkele tientallen meters verderop kwam ze in de sloot te recht. Het slachtoffer raakte niet bekneld in haar auto, maar ze brak wel haar sleutelbeen bij de aanrijding. De tuintjes van de woningen in de hoek lagen een eindje af van de huizen. In de praktijk was dat na tuurlijk erg onhandig en gebruik ten de bewoners deze tuintjes niet of nauwelijks. Daarom is besloten om die tuin tjes 'op te heffen' en de vrijgeko men ruimte te benutten voor het aanleggen van twee 'pleintjes' waaraan alle overblijvende tuinen grenzen. De woningen op de hoe ken van de Jasmijnstraat en Lelie straat en Sportlaan houden nog een bescheiden achterplaatsje. Door het wegvallen van de tuinen is de huur naar beneden aange past. Minder vierkante meters tuin betekent nu eenmaal minder pun ten en dus een lagere huur. De pleintjes komen in de plaats van de smalle doorgangen. Het wordt dus makkelijker manoeuvre ren. Er komt ook betere verlich ting op deze binnenpleintjes. Dat bevordert de sociale veiligheid ach ter de woningen. Een aantal houten schuurtjes moest vanwege de ruilverkaveling wijken. Hiervoor in de plaats zijn nieuwe schuurtjes geplaatst. De schuurtjes die wel op hun plaats kunnen blijven staan, worden op geknapt. 1 FIN ANCIË tel. 0118 46445 LE Dl 5 info<? ENSTVERLENERS Oli'derceel vc.n Schinkel Adviesgroep 0schmkeladviesgr0ep.nl j www.schinkeladviesgroep.nl oorlog moest ze uit Vlissingen eva cueren en kwam ze in Nieuw Mid delburg terecht, om er nooit meer weg te gaan. Na de oorlog heeft ze op een paar adressen in Nieuw Middelburg ingewoond totdat ze een eigen woning kreeg aangebo den. Na 24 jaar verhuisde ze naar de woning waar ze nu al weer meer dan een kwart eeuw woont. Ze kwam er terecht na de vorige grote renovatie in de buurt, die in de jaren tachtig plaatsvond. Ze is erg gehecht aan haar woning en nog meer aan de straat. Ze is de ze zomer in de Jasmijnstraat gaan kijken naar de gerenoveerde wo ningen. „Mooi hoor, maar ik heb daar niet binnengekeken." Ze had er voor kunnen kiezen om meteen naar een gerenoveerde wo ning te gaan. Maar de Jasmijn straat vindt de 105-jarige 'veel te rustig'. „Hier is veel meer te zien." En dat is heel wat waard als je zelf niet meer zo mobiel bent. „Toen ik hier kwam vond ik het hier al leuker en ik vind het nog steeds leuk. En daarom wil ik hier niet weg. Maar tegen de verhuizingen zie ik toch wel een beetje op. Het is toch niet leuk." Gelukkig krijgt ze hulp bij de verhuizing. Ze is blij dat ze de feestdagen nog kan doorbrengen in haar eigen huisje. Haar tijdelijke verhuizing staat gepland voor komend voor jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18