Zeeland PZC 'Veiliger gevoel in Vlissingse buurten' Goes verwacht snel geld uit IJsland SS*® Snokje WALCHEREN 18 en 19 17 22 en 23 Slachtoffer van brand Souburg is de bewoner (83) almanak Vrijdag 2 december 2011 Ik wil beslist terug naar mijn eigen woning Schippers van duwboot vrij Tip? walcheren@pzc.nl i'inaiiiii ihiwvraww EVALUATIE Interventieteam greep in op 233 adressen door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Het interventiepro ject in het Middengebied en de Scheldestraat in Vlissingen heeft een veiliger gevoel opgeleverd. Dat concludeert de gemeente na een evaluatie van het project. Voor dit project werkten acht par tijen samen om enerzijds fraude en misstanden aan te pakken en anderzijds maatschappelijke hulp te bieden daar waar het nodig bleek. Deelnemende partijen wa ren onder meer de Sociale Dienst Walcheren, De Sociale Inlichtin gen- en Opsporingsdienst, Belas tingdienst, UWV en het Openbaar Ministerie. De actie liep van september 2010 tot eind april 2011. In die periode heeft het interventieteam 284 adressen bezocht. Dat waren al leen de adressen waarvan de gege vens tegenstrijdig leken. Op 233 adressen was ondersteuning nodig of werd er gefraudeerd. Er werden in dezelfde periode zes hennep kwekerijen ontdekt en er lopen bij de Arbeidsinspectie nog onderzoe ken naar illegaal werkende arbeids migranten en overtredingen op de Wet Minimum Loon. Ook waren er drie grote actiedagen waarop de politie samen met andere organisa ties voertuigen en personen con troleerden die zich niet aan de wet- en regelgeving hielden. Volgens de gemeente blijkt uit een meting onder de deelnemende or ganisaties dat zij de buurt nu leef baarder vinden. „Voor het project begon is daar een nulmeting voor uitgevoerd. Als we de eindmeting daarnaast leggen, komen we op de ze conclusie", zégt woordvoerster Pien Wildeman. Een van de acties die voortvloeit uit het interventieproject is het Ge meentelijk Controleteam. Dit team gaat vanaf komend jaar wer ken aan een volledige en betrouw bare Gemeentelijke Basisadmini stratie. De gemeente wil met het oog op de veiligheid en leefbaarheid nauw keuriger weten wie waar in de stad woont. Ook als iemand maar een paar maanden in Vlissingen ver blijft. Het team voert een jaar lang extra controles uit om onrechtmati ge bewoning, het zogenoemde 'overbewoning' en huurfraude te gen te gaan. Ook controleert het team of afspraken met verhuur ders worden nagekomen. morgen in Spectrum een repor tage over de Scheldestraat. door Miriam van den Broek OOST-SOUBURG - Het slachtoffer van de brand die woensdagavond woedde in een huis aan de rand van Souburg is de 83-jarige bewo ner van het pand. Dat heeft de po litie gisteren laten weten. Medewerkers van de technische re cherche hebben gisteren het pand onderzocht en daaruit is vast ko men te staan dat er geen sprake is van een misdrijf Hoe de brand dan wel heeft kunnen uitbreken, is nog niet bekend. Dat wordt nog verder onderzocht. Om daarover meer duidelijkheid te kunnen krijgen is de politie nog altijd op zoek naar vier jongens die woensdagavond langs de wo ning zijn gefietst in de richting van Souburg. Daarnaast wil de politie in contact komen met een jongeman die woensdagavond een agente aan sprak die direct na de melding ter plaatse kwam. De man is ongeveer 1,60 meter lang en heeft een getin te huidskleur. Hij is rond de acht tien of twintig jaar oud. De politie hoopt dat hij iets gezien heeft wat de oorzaak van de brand kan ach terhalen. Hij wordt verzocht te bel len met 0900-8844. De brand brak woensdagavond omstreeks negen uur uit in het vrij staande huis net buiten het dorp, naast de oprit van de A58. De man woonde daar alleen. Hij leidde een teruggetrokken le ven. Tip? redactie@pzc.nl door Luc Oggei GOES - Goes kan een aardig Sinter klaascadeau tegemoet zien. Zeer waarschijnlijk wordt vandaag of maandag al een substantieel deel van de bij de IJslandse bank Lands- banki verdampte miljoenen terug betaald. Het zou gaan om 32 procent van de in totaal 12 miljoen euro, dus Goes kan rekenen op ruim vier miljoen. Dat is deze week bekend gemaakt op een bijeenkomst van de zogehe ten Noord-Holland groep, waarin verschillende lagere Nederlandse overheden die geld hadden uit staan bij de omgevallen bank, zich hebben verenigd. Zij werden daar door advocaten bijgepraat over de laatste stand van zaken. De Goese wethouder Loes Meeuwisse bevestigt op haar twitteraccount dat er 'zeer binnen kort' geld van Landsbanki naar Goes lijkt te komen, maar dat moest gisteren nog formeel wor den bekrachtigd. Ook de gemeente Veere heeft nog 3 miljoen tegoed van de IJslanders. In Domburg kan niemand het Goese optimisme bevestigen. De jonge reporter komt niet van hier. Dat is soms lastig. Maar voeg daarbij dat zijn kennis over de vogel- kweek abominabel is, en je kan wachten op problemen. Voor een ver slag van de jaarlijkse vogelshow in een Duivelands vissersdorp belde de verslaggever met de winnaar van het Bondskruis. De mooiste tropische vogel van de show was een 'bisnoc- je', zo werd hem voorgehouden. „Wie z'n snokje?", vroeg de argeloze journalist die wel eens van de 'snok- pinne' had gehoord, waarmee ter plaatse een trekhaak wordt aange duid. „Nee, een b-i-s-n-o-c-j-el", spel de de winnaar ongedurig. Ver dwaasd zette de reporter zich achter de pc. De Bichenow Astrilda is een tropische kweekvogel. Leve Google! Medewerkers van de Forensische Opsporingsdienst bekijken donderdagochtend het uitgebrande huis in Oost-Souburg. Uit het onderzoek is vast komen te staan dat er geen sprake is van een misdrijf. Hoe de brand is ontstaan, is nog niet duidelijk. foto Roland de Jong

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17