81 buitenland Europa is woest op Iraniërs Topvoordeel ISRAEL JORDANIË gratis DIPLOMATIEKE RUZIE Cel voor vrouw die haar man in stukken zaagde Kuipers traint voor ruimtemissie donderdag 1 december 2011 Na bestorming Britse ambassa- cutie en de begrafenis van de Ne- de halen landen ambassadeurs derlands-Iraanse Zahra Bahrami. terne uit Teheran De dlPlomatieke spanning tussen /?g. Ie,ner,an' Nederland en Iran liep in die tijd Ook Nederland roept hoogste 0p diplomaat naar huis. Honderden Iraniërs hadden dins- Iraanse regering op zijn beurt dag twee Britse locaties in Teheran weer woest op reactie van aangevallen. Het ging om het am- Londen bassadegebouw in het centrum en een complex in een noordelijke wijk. Zes ambassademedewerkers LONDEN/BERLIJN - Westerse landen konden korte tijd geen kant op. reageren furieus op de bestorming „Iran zou zich daarvoor moeten van de Britse ambassade in Iran. schamen", zei de Britse minister Groot-Brittannië zelf heeft giste- van Buitenlandse Zaken William ren besloten alle Iraanse diploma- Hague gisteren in het Lagerhuis, ten het land uit te zetten. Een deel Iran zei de 'onacceptabele' aanval van de Britse staf in Iran wordt te- te betreuren, maar volgens Lon- ruggeroepen. den moet het regime in Teheran Onder meer Nederland, Frankrijk er tot op zekere hoogte mee heb- en Duitsland hebben hun ambassa- ben ingestemd, deurs voor overleg teruggeroepen „Het is een illusie dat de Iraanse uit Iran. Landen als Frankrijk en autoriteiten onze ambassade niet Zweden hebben de Iraanse ambas- hadden kunnen beschermen of sadeur op het matje geroepen. dat deze bestorming had kunnen Italië dreigt zelfs met nieuwe sanc- gebeuren zonder goedkeuring van ties. Volgens minister van Buiten- het regime", aldus de bewindsman Iandse Zaken Giulio Terzi over- Hague. weegt Europa onder meer de im- Volgens de minister waren veel de- port van Iraanse olie te verbieden, monstranten aangesloten bij mili- Frankrijk en Groot-Brittannië zou- ties van de Revolutionaire Garde, den daar voorstander van zijn. Dit is een van de belangrijkste pij- Toch is het niet zeker of het olie- Iers onder het bewind in Teheran, verbod werkelijkheid wordt. Het „Laat het duidelijk zijn dat de mili- embargo zou een zware klap zijn ties worden gecontroleerd door ele- voor het Iraanse regime, maar kan menten binnen het Iraanse regi- ook leiden tot hogere olieprijzen me", aldus Hague, in Europa. Vooral noodlijdende Iran op zijn beurt is woedend over landen in Zuid-Europa aarzelen de Britse reactie. Als tegenmaatre- daarom. gel zet Teheran alle Britse diploma- Begin dit jaar werd de Nederland- ten het land uit. Staatsmedia spre- se ambassadeur in Teheran ook al ken van 'oog om oog, tand om MOSKOU - De Nederlandse astronaut André Kuipers een trainingscentrum bij Moskou. Op 21 december ver teruggeroepen voor consultatie, tand'-diplomatie en zeggen dat (rechts) poseert met teamgenoten Donald Pettit uit de trekken de mannen naar het internationaal ruimtesta- Aanleiding daarvoor was de gang juist Groot-Brittannië de spannin- VS (links) en Oleg Kononenko uit Rusland even voor fo- tion ISS. Achter hen een kopie van het ruimtevaartuig van zaken rond het proces, de exe- gen opvoert. tografen voordat zij een laatste controle ondergaan op waarmee ze reizen. foto AP BRUSSEL - Een Brusselse vrouw die haar man vermoordde en vervol gens in stukken zaagde, is door een rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 24 jaar. Dat meldden Vlaamse media woens- dag. De 63-jarige vrouw schoot haar man dood met een jachtgeweer na dat ze hem had gedrogeerd. Ze ver stopte het lichaam eerst in huis, maar na enkele dagen verdeelde ze het lijk met een elektrische zaag in 11 stukken. De lichaamsdelen wer den in vuilniszakken gestopt en ge dumpt in het bos van het Rood-Klooster in Oudergem bij Brussel. Na de verdwijning van haar man probeerde de vrouw haar kinde ren te laten geloven dat haar man nog leefde. Ze deed dat onder meer door valse sms'jes te sturen met diens mobieltje. INCLUSIEF t/ vliegreis verblijf rondreis ontbijt NL-sprekende reisleiding excursies Zie www.kras.nl/rondreizen-israel BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van \j Arke 0f 7)-reizen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. 8- t/m 15-daagse vlieg-/rondreizen PARK, 51EEP ELY arrangement^ OTn.J.n.nlW»"'»"» Voordeelreis IMPOSANT ISRAEL 8 dgn v.a. 599 Vertrek: 12/12/11 t/m 26/3/12 laatste plaatsen 100% vertrekgarantie in december! Nergens voordeliger! met o.a. de badplaats Netanya, de opgravingen van Caesarea, de havenplaats Akko, het Meer van Tiberias, Haifa, het indrukwekkende Nazareth, het imposante Jeruzalem, Bethlehem, de Dode Zee en de badplaats Eilat strandverlenging in een 3- of 4-sterren hotel in Eilat mogelijk! Rondreis ISRAËL JORDANIË 12 dgn v.a. 799 Vertrek: 5/1/12 t/m 29/3/12 wegens groot succes extra vertrekdata! met o.a. Tel Aviv, Caesarea, Bethlehem, het oude en fascinerende Jeruzalem, Tiberias, Nazareth en Eilat in Israël een uitgebreide stadstour door Amman, Mount Nebo, de oude stad Kerak, de rotsstad Petra en de Wadi Rum woestijn in Jordanië strandverlenging in een 3-sterren hotel in Eilat mogelijk! waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8