Poppenhuizen bieden zich op wonen Verwennerij bij Ashmelia uit 17 Laat de visjes een halfuur aan uw voeten knabbelen donderdag 1 december 2011 Patrick nog een baan heeft." De échte reden om te beginnen met Ashmelia is Saskia (21), de dochter van Patrick. Na een tegen valler bij haar vorige werkgever krijgt ze nu met een eigen salon de kans om zich te onderscheiden als schoonheidsspecialiste en vi- sagiste. Zij is onder meer thuis in ontharingen, verwijderen van ta toeages en ouderdomsvlekken en het bleken van tanden. Patrick, Ilona en Saskia masseren, epileren en injecteren in kamers, die zó ontspannen ogen dat je haast al in slaap valt als je er alleen nog maar kijkt. Een afsluitend bezoekje aan een stoomcabine doet de rest. In een andere ruimte helpt Elly de Pooter van Body Face Styling mensen die willen afvallen. De Pooter werkt onder meer met cavitatie, waarbij geluidsgolven vetcellen af breken. info: www.ashmelia.nl De Garra-Rufa-visjes zijn dol op dode huidcellen. Ze zijn met recht de blikvan gers van schoonheidssa lon Ashmelia in Axel: de Garra Rufo-visjes. Voor het raam van de salon voelen ze zich senang in twee bassins. Voorbijgangers lopen regelmatig even terug of ze nu echt goed za gen dat er iemand met zijn benen in een met neonlicht verlichte wa terbak zat te spartelen. Wilt u deze visjes ook eens lekker aan uw voe ten laten knabbelen? De visjes zijn in landen als Thailand, Japan en Maleisië in opmars, maar ze heb ben hun oorsprong in vier andere landen. In welke vier landen? Mail het antwoord voor volgende week woensdag naar info@ashmelia.nl en maak kans op dertig minuten in de voetenvisspa voor twee per sonen én een behandeling met een voetencrème bij Ashmelia in Axel! Het biologisch verrassingspakket van de Bier en Melk Salon uit Domburg is gewonnen door Sharon Roose uit Domburg. Zij raadde het antwoord van 33 stoe len goed. glas in gebouwen en andere kunsten. Ledeltheater, 19.30 uur Terneuzen Schrijver Peter Buwalda is te gast bij Stichting Prometheus. Hij verzorgt een le zing over zijn boek Bonita Avenue. Porgy en Bess, 20.00 uur WOENSDAG 7 DECEMBER Serooskerke (S) Workshop strengen wol verven in The Dutch cottage. Van 13.30 tot 17.00 uur. Sint-Maartensdijk Voor wie niet in staat is om zelf iets extra's te doen in december houdt het Le ger des Heils een High Tea. De bijeen komst is bestemd voor mensen met finan ciële en/of psychosociale problemen, al leenstaanden, eenzamen en anderen die zoeken naar een manier om moeilijkhe den beter aan te kunnen. Opgeven kan t/m 3 december in de kringloopwinkel van het Leger des Heils of via tel. (06) 51 867 530. Dienstencentrum, 14.30-16.00 uur. door Ellen van Slagmaat Hoe kleiner, hoe mooier. Een Italiaans paleis, een Chinese tempel en een Hollandse boerderij, allemaal maat je klein. Bij XXSmall, de tentoon- selling in het Gemeentemuseum Den Haag, is 400 jaar aan poppen huizen en miniaturen te zien. Piepklein schijnt nu een hype te zijn. Miniaturisten bouwen de we reld na op schaal. In gespecialiseer de winkels en op grote beurzen wordt gehandeld in poppenhui zen en alles wat daarbij hoort. Voor de tentoonstelling XXSmall heeft het Gemeentemuseum in Den Haag zijn eigen 18de eeuwse pronkpoppenkabinet als uitgangs punt genomen. Volgens experts kunnen oude poppenhuizen een unieke blik bieden op de geschie denis van de wooncultuur. Echte interieurs en gewone gebruiksvoor werpen overleven de tand des tijds vaak niet. Eeuwenoude pop penhuizen soms wel. Vooral om dat er niet mee gespeeld werd, ze waren bedoeld om mee te pron ken. Poppenhuizen konden die nen als investering, bruidsschat of waardevolle erfenis. In de 19de eeuw werden ze ook als 'instructie voorbeeld' gebruikt voor jongeda mes, pas later mochten kinderen ermee spelen. De tentoonstelling XXSmall is te zien in het Gemeentemuseum Den Haag t/m 25 maart 2012. www.gemeentemuseum.nl Model van een volledig ingerichte Japanse keuken, 1800-1823. De familie De Roover runt de salon in Axel sinds een halve maand. Noordstraat 62

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 67