Zeeland het COC Songfestival hoofdact op Terra Gotha XIX uit 13 donderdag 1 december 2011 t'I'I'Al'lUi deerde twee liedjes in Johan en Piet en Vreemde Man. Tijdens een voor ronde in De Spot in Middelburg koos het publiek voor Vreemde Man. „Het is een mooi lied over een relatie tussen twee mannen, die mis dreigt te lopen. Ik ga er Hoofdact is deze keer het Bel gische 32Crash. Dit trio is in 2006 opgericht door niemand minder dan Front 242 zanger Jean-Luc de Meyer, een van de grondleggers van de Electronic Body Music. Hij zocht grote namen uit de Bel gische muziekscene bijeen om een band te formeren: toetsenist en producer Len Lemeire (Implant, Anne Clark) en drummer Jan d'Hooghe (Vive La Fête). Momen teel tourt 32Crash door Europa om het in oktober verschenen album Y2112Y te promoten. De cd is door pers en fans enthousiast ontvan gen. XMH heeft voor de Terra Got- ha-gangers weinig introductie no dig. Het Vlissingse drietal is inmid dels een gevestigde naam binnen ontzettend mijn best voor doen." Mocht Remy winnen, zal dat voor hem een extra stimulans zijn zich nadrukkelijk op het zingen te gaan toeleggen. Joosse: „Ik gun Remy al le succes. Als hij wint dan mag ik bepalen welke COC afdeling vol de dark electro scene. In korte tijd heeft de band rond zanger Benja min Samson een sterke live-reputa tie opgebouwd. XMH heeft de afge lopen jaren door heel Europa opge treden, onder meer in het voorpro gramma van bands zoals Cove nant, Combichrist en Suicide Com mando. Vorig jaar verscheen op het Duitse label Danse Macabre het tweede al bum van XMH: State of Mind. Sindsdien richt de groep zich voor al op Duitsland, wat onder meer leidde tot een optreden op het Wa ve Gotik Treffen in Leipzig, het grootste gothic evenement ter we reld. Firemen of Death (F.O.D.) stond anderhalfjaar geleden ook al op het affiche van Terra Gotha. Net gend jaar voor de organisatie mag zorgen, want dat gebeurt in elk ge val dan niet nog een keer in Zee land. Hoe de uitslag ook zal zijn." Zaterdag 3 december, 't Spiegeltheater, Middelburg, 19.30 uur. als toen blijft duister wat de bezoe kers kunnen verwachten. De orga nisatie garandeert in elke geval 'drietal zotten' met een 'spectacu laire performance'. Uit Engeland komt het duo Sys- tem:FX. De muziek die zij brengen kan volgens de Terra Gotha-organi- satie worden omschreven als een mix van The Prodigy, Killing Joke en Cubanate. In eigen land heeft de band reeds een goede live-repu tatie. Het optreden bij Terra Gotha is het eerste op Nederlandse bo dem. Terra Gotha XIX, zaterdag in De Piek in Vlissingen. Zaal open: 19.00 uur. Aanvang: 19.30 uur. Kaarten kosten 11.00 euro. Meer info op www.terra-gotha.com DONDERDAG 1 DECEMBER Goes The British Pop Invasion. De beste Brit se popmuziek uit de sixties, uitgevoerd door een spetterende live-band speciaal samengesteld uit diverse originele topmu- zikanten uit de toenmalige UK-bands. Theater De Mythe, 20.00 uur Middelburg Flamenco Nuevo, alle toppers van de jongste flamencogeneratie in één pro gramma. Stadsschouwburg, 20.00 uur Terneuzen LOS Muziektheater: Lijf On Stage (ca baret). Scheldetheater, 20.00 uur Jamsessie. De Pit, 20.00 uur Vlissingen Theaterproductiehuis Zeelandia brengt 'Het Land'. Vooraf, om 19.30 uur, is er een gratis inleiding door Alex Mallems. Arsenaaltheater, 20.00 uur VRIJDAG 2 DECEMBER Goes Blind Date, verrassingsoptreden met drie zangeressen, begeleid door topmusi- ci. Theater De Mythe, 20.00 uur Middelburg Theo Maassen brengt zijn cabaretpro gramma Met Alle Respect. Uitverkocht. Stadsschouwburg, 20.00 uur Nieuw- en Sint Joosland Cabaretière Kristel Zweers brengt haar programma Puur (try-out). Theater De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg Alderliefste: 'Trois'. Een Frans-Neder landse mix van hits en eigen werk. Ledeltheater, 20.15 uur Concert King King ft Alan Nimmo (UK, bluesrock). The Lane, 21.00 uur Terneuzen Rowwen Hèze speelt Koper. Scheldetheater, 20.00 uur Vlissingen De Zeeuwse Komedie speelt 'Les liai sons dangereuses'. Theater Vestzak99, 20.30 uur Bluesroute: optredens in twaalf cafés in de binnenstad. Openingsconcert door Oil Brown Band (UK) in De Piek om 20.30 uur. Het optreden van De Andersons in het Arsenaaltheater is geannuleerd. Westkapelle Tweede voorronde van de Walcherse bandcompetitie HooilKoorts, met Geert (van Oorschot), Chaotic Harmony, Babes in Suits en The Raptured. Special act is Going Dutch, dat Hyperfo- cuus vervangt. Kasteel van Batavia, 20.00 uur ZATERDAG 3 DECEMBER Axel Het Grote Feest van Sinterklaas en de gekleurde chocoladeletters. De Halle, 15.30 uur Goes Optredens All On Black, Envy The West en I Could Float Here Forever, 't Beest, 21.00 uur Krabbendijke Zeeuws Mannen Ensemble en Fluit- groep 'Krabbendijke' verzorgen een con cert. Ned. Herv. Kerk, 19.30 uur Middelburg 17e Nationaal COC Songfestival. Spiegeltheater, 19.00-22.15 uur Het Middelburgs Minitheater speelt De Freules. Minitheater, 20.30 uur Concert The Phantom Four and The Arguido (Rudeboy). De Spot, 21.00 uur (zaal open) Terneuzen ABBA Gold, Europa's succesvolste ABBA-show. Scheldetheater, 20.00 uur FQB-Night, met Shambok, Fun-Q-Ba- tor en Green Mamba. De Pit, 22.00 uur Vlissingen Concert Walchers Jongerenkoor en jon gerenkoor Kleinood. Sint Jacobskerk, 19.30 uur Terra Gotha XIX, gothic festival. De Piek, 19.45 uur De Zeeuwse Komedie speelt 'Les liai sons dangereuses'. Theater Vestzak99, 20.30 uur De hommage door MooreBlack aan gi tarist Gary Moore in het Arsenaaltheater is verplaatst naar 25 februari 2012 om 21.15 uur Zaamslag Het optreden van Duo Percussoon in het Podium van Zaamslag is afgelast. ZONDAG 4 DECEMBER Middelburg Sinterklaas met Muis Leeuw. Het be kende duo wordt betrapt bij een inbraak in het pakhuis van Sinterklaas. Stadsschouwburg, 14.00 uur. Vlissingen Het Grote Feest van Sinterklaas en de gekleurde chocoladeletters. Arsenaaltheater, 15.30 uur Het Nederlands Kamerkoor brengt re pertoire uit de 'Opzienbarende middel eeuwen' o.l.v. dirigent Paul Van Nevel, Sint Jacobskerk, 15.30 uur Optreden Tony's Birthday. Panta Rhei, 17.00 uur DINSDAG 6 DECEMBER Terneuzen De Eetclub, theaterbewerking van de thriller van Saskia Noort. Scheldetheater, 20.00 uur WOENSDAG 7 DECEMBER Middelburg Daddy Cool, swingende musical waarin de wereldberoemde hits van Boney M en hun geestelijk vader Frank Farian centraal staan. Stadsschouwburg, 20.00 uur Winterconcert Muziekvereniging Arne- muiden, Gereformeerde Kerk aan de Kerklaan, 20.00 uur Het Britse talent ON Brown verzorgt morgen in De Piek het openingscon cert van de Vlissingse Bluesroute. COC Songfestival. foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63