WÈiÊÊ&Ëê. 3iCrash is 2 luit g»— selectie donderdag 1 december 2011 ÜMMte COLOFON UitCids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/De Stem. Informatie over voorstellingenrestau rants, exposities winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl Het Land Theaterproductiehuis Zeeland reist door de provincie met Het Land, een psychologische thril ler van Martin Crimp. De cast bestaat uit Hylke van Sprundel, Lieke-Rosa Altink en Myrthe Burger. Regie: Annelore Kodde. Vrijdag 1 december, Arsenaal theater, Vlissingen, 20.00 uur. De Freules Het Middelburgs Minitheater speelt momenteel De Freules van Sjoerd Kuyper, een familie voorstelling met muziek, zang en dans. Met: StefFen Brink- haus, Willem van der Ent, Plo- neke Scholtsz, Barbara Kouwij- zer, Peter Boot, Paul Clijnk e.a. Zaterdag 3 december, Minitheater, Middelburg, 20.30 uur. Muis en Leeuw Muis en Leeuw brengen de mu zikale Sinterklaasvoorstelling Het Pakhuis, samen met meer dan 25 zwarte pieten. Met Eric Holm en Peter Adriaanse. Tekst en regie zijn van Josien de Graaf Zondag 4 december, Stadsschouw burg, Middelburg, 14.00 uur Het Vlissingse trio XMH treedt ook op tijdens Terra Gotha XIX. noud Molenaar en Peter Reinders uit Kats, die beiden muzikaal ac tief zijn. „Via Aarnoud ben ik gaan zingen in de groep Speelgoed en vorig jaar tijdens het COC songfes tival zat ik in de backing-vocal for matie Mag Het Licht Uit. Nou had door Rolf Bosboom Terra Gotha is inmiddels tien jaar een begrip in Vlis singen, met afwisselend edi ties in De Piek en het Arsenaal theater. Vanaf 2008 lag het gothic- festijn twee jaar stil, maar ander halfjaar geleden pakte organisator Wim de Nooyer de draad weer op. Zaterdag is de negentiende editie: Terra Gotha XIX. Kenmerkend voor Terra Gotha is de ontspannen sfeer en het veelal in stijl geklede publiek. De pro grammering is afgestemd op lief hebbers van elektronische dansmu ziek met een gothic tintje. Zater dag staan er vier bands op het po dium: 32Crash, XMH, Firemen of Death en System:FX. ik wegens mijn verhuizing naar Utrecht net alle verplichtingen hier een beetje verbroken toen Peter me vroeg voor het songfesti val dit jaar een solo-nummer te zien. Dat leek me wel erg leuk om te doen", zegt Schoemaker. Hij stu- door Ali Pankow In alle eerlijkheid: lurry Joosse van COC Zeeland, belangen vereniging voor homoseksue len, lesbiennes en biseksue- len, stond niet te springen om voor de derde keer op rij het COC Songfestival in deze provincie te organiseren. Toch wordt die 17e editie zaterdagavond gehouden in 't Spiegeltheater in Middelburg. „Kleiner van opzet, zonder after party, zonder programmaboekje, want met veel minder budget, maar het gaat wel door en dat von den we toch het belangrijk ste",zegt Joosse. COC Zeeland vond het zonde een jaartje over te slaan met het festival. Dat dreigde te gebeuren toen eind augustus pas bleek dat de winnaars van vo rig jaar, het Homo-Jongeren-Plat- form (HJP) in Hilversum de orga nisatie van de editie 2011 niet rond kreeg. „Zij waren al een heel eind, maar kwamen er te laat achter dat ze zowel financiën als vrijwilligers tekort kwamen en hebben toen de opdracht teruggegeven aan de lan delijke werkgroep." COC Zeeland kon na twee jaar bogen op al aar dig wat ervaring en besloot het dan nog maar een keer te doen om een impasse te voorkomen. „Met nog maar enkele maanden te gaan, werd het wel moeilijk nog veel geld bij elkaar te krijgen. In plaats van een budget van 12.000 euro vorig jaar, doen we het nu dus maar met 2500 euro. Dat is ook de reden dat we dit keer voor 't Spiegeltheater in Middelburg hebben gekozen. Dat is ook goed geoutilleerd en voor ons nog wel betaalbaar." Volgens Joosse is de onzekerheid over het wel of niet doorgaan van het festival dit jaar er ook de oorzaak van dat het aan tal van acht deelnemers wat lager is dan bij voorgaande edities. Maar hij schat in dat het enthousiasme en de inzet om te winnen niet minder zullen zijn. De traditie van het COC Songfesti val is ontsproten uit het feit dat Nederland in 1995 niet mee mocht doen met het Eurovisie Songfesti Remi Schoemaker val. Willeke Alberti zong het jaar daarvoor Waar is de zonZe had ook 'Waar blijven de punten?' daar achteraan kunnen zingen. Zij kreeg er slechts vier, met als gevolg dat Nederland een jaar werd uitge sloten van deelneming. Tot spijt van velen en specifiek van homo's. „De glitter en glamour rond zo'n festival spreekt heel veel homo's aan", weet Joosse en het verbaast hem dan ook niet dat het initiatief tot een eigen COC songfestival door de afdeling Limburg destijds is omarmd. Het duurde ettelijke ja ren voordat Zeeland de overwin ning binnen haalde. In 2008 was het zover: de groep Tresj won en dus nam het COC Zeeland het jaar daarna de organisatie op zich. Ook in 2009 kwam de Zeeuwse inzen ding - Roy en de Mellebels - als winnaar uit de bus en dus bleef het festijn in 2010 wederom in de ze provincie. Remi Schoemaker doet dit keer mee voor Zeeland. Hij woont sinds kort in Utrecht, maar is gebo ren en getogen in Zierikzee. Zin gen kwam enkele jaren geleden min of meer bij toeval op zijn pad. Hij speelde mee in diverse produc ties van de Stichting Historische Spelen en zong in het kader daar van ook enkele liedjes in voor een cd-opname. Dat lag hem wel en in de volgende productie mocht hij een duet zingen. Via het toneel kwam hij ook in contact met Aar- De band Straight Cats, met frontvrouw Felicia Braam, won vorig jaar het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62