binnenland 15 eigen taal kuisen' 1 Hi P VERRE RONDREIZEN Minister: ouder moet zich meer inspannen cf u Tekening Jan Toorop ontdekt Arrestatie topman Gelredome schokt voetbalwereld Isolement orka Morgan doorbroken Aantal jongeren in de bijstand neemt af GRATIS KRAS.NL donderdag 1 december 2011 'Ouders en leraren moeten niet alleen samen een kind opvoeden, maar ook samen onderwijzen' Marja van Bijsterveldt, minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap Un\ .X vo C/am (4 Middelbare scholieren en hun docent in Haarlem aan het werk in de klas. De PW vindt dat leerlingen meer res pect moeten tonen voor hun leraar. foto KoenSuyk/ANP De partij sprak D66 erop aan in haar betoog te veel nadruk te leg gen op het belang van de betrok kenheid van moeders bij de school van hun kind. Het gaat wel erg veel over vrouwen, vond Kamerlid Elbert Dijkgraaf van de SGP, en dat is wel een beetje ouderwets zei hij. Een lachsalvo en geklap waren voor de SGP'er voldoende om te beseffen dat dat een bijzondere op merking was van de enige partij die vrouwen niet verkiesbaar stelt. Ook buiten de Tweede Kamer be- middelburg - Bij het Middelburgs Veilinghuis is een tot nu toe onbe kende tekening van Jan Toorop (1858-1928) opgedoken. Het gaat om 'De rattenvanger van Hame ien' uit 1882. Het werk was sinds de jaren twintig in het bezit van de familie van baron von Bernau in Veere. Erfgenamen laten het nu veilen. Uit onderzoek blijkt dat er een identieke afbeelding is ge maakt door Antoon Derkinderen (1859-1925), maar dan als aquarel, gedateerd 1881. Deze is in het bezit van het Drents Museum. Toorop en Derkinderen studeerden in 1880 en 1881 tegelijk aan de Rijksa cademie voor Beeldende Kunsten in Amsterdam en vertrokken in 1882 samen naar Brussel om lessen te volgen bij J.F. Portaels. De teke ning van Toorop komt zaterdag 10 december onder de hamer bij het Middelburgs Veilinghuis. De ver wachting is dat deze tussen de 3000 en 4000 euro zal opbrengen. stond er gisteren niet veel enthou siasme voor de PW-plannen. Arie van Rooijen van de Nederlandse oudervereniging Katholiek Onder wijs vindt 'dit geen onderwerp voor regelgeving van bovenaf. „Als een overheid dit soort zaken gaat regelen, heeft ze niet goed in de gaten waar de overheid voor is", zegt hij. „Scholen kunnen dit heel goed zelf uitmaken, in overleg met ouders." Vakbond CNV Onderwijs is het aan de ene kant eens met de PW, maar noemt het aan de andere kant 'hypocriet' dat een partij die collega's in de Tweede Kamer ver nedert, de premier schoffeert en een minister 'knettergek' noemt, anderen de maat neemt. De PW moet eerst de hand in eigen boe zem steken, vindt voorzitter Mi chel Rog. Wilders en zijn partij moeten zelf het goede voorbeeld geven, als het om fatsoensnormen gaat, stelt hij. „Pas dan kunnen aanspreektitels vanuit Den Haag worden opgelegd." den haag - Ouders moeten meer doen om de schoolprestaties van hun kind te verbeteren, schrijft on derwijsminister Van Bijsterveldt aan de Tweede Kamer. Ze toert vol gend jaar door Nederland om ouders meer bij het onderwijs te betrekken. 'Een goede relatie tus sen school en ouder is minstens zo belangrijk als taal en rekenen', stelt ze. „Ouders en leraren moe ten niet alleen samen een kind op voeden, maar ook samen onder wijzen." Voor dat laatste is een mentaliteitsveranderingen nodig, benadrukt ze. Vooral laagopgelei den en allochtonen doen weinig om hun kinderen te stimuleren. Arie van Rooijen van de Neder landse oudervereniging katholiek onderwijs denk dat veel ouders zich niet herkennen in de kritiek. „Ze denken: ik ben toch betrok ken bij mijn kind en vraag hem hoe het gaat op school?" Werner van Katwijk, directeur van Ouder en Coo, vindt dat kin deren beter kunnen presteren met hulp van ouders. Dat begint vol gens hem al bij de woordenschat die kleuters hebben als ze naar groep 1 gaan. Volgens de PO-raad (basisonder wijs) wordt het belang van ouders onderschat. „Een kwart van de tijd dat een kind niet slaapt, gaat het naar school", zegt een woordvoer der. In het middelbare onderwijs is lage betrokkenheid een groter probleem, benadrukt een woord voerder van de VO-Raad. „Kinde ren worden dan niet meer in de klas afgezet, dus is er minder con tact tussen school en ouder. arnhem - In voetbalkringen is ge schokt gereageerd op de aanhou ding van de 47-jarige Jasper van Amstel, directeur van Gelredome. De politie verdenkt hem van be trokkenheid bij de dood van zijn 45-jarige vrouw. De directeur zit nog vast en wordt verhoord, meld de de politie gisteren. De man uit Elden (bij Arnhem) belde dinsdag morgen rond half 3 de politie om dat zijn vrouw zwaargewond was geraakt bij een echtelijke ruzie. Zij stierf dinsdagmiddag in het zieken huis aan de verwondingen, die ze volgens hem opliep bij een val van de trap. De politie wil geen details over de zware mishandeling ge ven, maar nadat het personeel van Gelredome was ingelicht over het drama werd bekend dat de vrouw van de trap zou zijn gevallen of ge duwd tijdens een ruzie. HARDERWIJK Orka Morgan heeft gistermiddag in Loro Parque op Tenerife voor de eerste keer in zeventien maanden contact gemaakt met een soortge noot „Het was waanzinnig", glun dert verzorger Steve Hearn. Bij wij ze van proef werd de dinsdag van uit het Dolfinarium vertrokken Morgan kortstondig bij orka Adan in het bassin gelaten. Haar verzor gers willen Morgan geleidelijk aan de andere dieren laten wennen. DEN HAAG In het derde kwartaal is voor het eerst in ruim 2,5 jaar het aantal mensen met een bijstandsuitke ring gedaald. Eind september kre gen 314.000 mensen bijstand, 5000 minder dan een kwartaal eerder. De daling kwam geheel voor reke ning van jongeren tot 27 jaar, meld de het Centraal Bureau voor de Sta tistiek gisteren. De daling was het grootst onder mannen tot 27 jaar. PARK, SLEEP FLY arrangement e www.kras.nl/parksleepfly INDONESIË 'BËSËa kklifrt Rondreis Java Bali Vertrek: 26/1/12 t/m 31/3/12 spectaculaire prijsverlaging! met o.a. Jakarta, Yogyakarta, Prambanan, Bromo-vulkaan, de 1 Borobudur en godeneiland Bali extra strandverlenging mogelijk! incl. vlucht, verblijf, 14 x ontbijt, NL-spr. reisleiding en excursies 1 Zie www.kras.nl/36204 VIETNAM Highlights van Vietnam Vertrek: 14/1/11 t/m 8/9/12 laatste plaatsen 14/1 11/2! met o.a. Ho Chi Minh City, de Mekong Delta, Hué, Hoi An, Halong Bay en Hanoi inclusief diverse boottochten! incl. vluchten, verblijf, 14 x ontbijt, NL-spr. reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/74760 Rondreis Rajasthan Varanasi Vertrek: 9/1/11 t/m 17/10/12 nü boekbaar voor zomer 2012! met o.a. Delhi, de 'eeuwige stad' Varanasi, Orchha, Agra met het wereldwonder Taj Mahal, Jaipur, Pushkar en de rivier de Ganges incl. vlucht, verblijf, 14 x ontbijt, NL- spr. reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/25239 Rondreis Mystiek Peru Vertrek: 20/1,17/2 en 16/3 gegarandeerd vertrek op 20/1! met o.a. Lima, Nazca, Arequipa, Canon del Colca, Machu Picchu, Cuzco en het Titicacameer extra jungleverlenging mogelijk! incl. vluchten, verblijf, 14 x ontbijt, NL-spr. reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/25296 MEXICO BSSBS ÊIWI Rondreis In het spoor van de Maya's Vertrek: 3/12/11 t/m 31/3/12 100% gegarandeerd vertrek! met o.a. Tulum, Xunantinuch, Tikal, Flores, Antigua, Panajachel, San Cristobal en Palenque extra strandverlenging mogelijk! incl. vlucht, verblijf, NL-spr. reis leiding en excursies Zie www.kras.nl/36138 KENIA Bssam wTfrjl j Safari Kenia Compleet ÏÏMmr^ i Vertrek: 18/12/11 t/m 14/10/12 nü boekbaar voor zomer 2012! met o.a. Tsavo West, Amboseli, Lake Nakuru, Masai Mara Nationaal Park en Mombasa extra strandverlenging mogelijk! incl. vlucht, verblijf, vele maaltijden, gids, gamedrives en entreegelden 1 Zie www.kras.nl/36253 waarom zou je meer betalen BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5cPm of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewin kei van V Arke of -U-reizen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5