'Eiland moet 's nachts gewoon r~] 2olzeelani Jan te Veldhuis zet knelpunten ICT op rij - PP Politie rolt weer wietkwekerij in Middelburg op veilig uonker Houden zo!!! Laag waterpeil Vissers vragen tijd om ongewenste bijvangst terug te kunnen dringen Personeel van Bevelandse musea blijft donderdag 1 december 2011 Met £tip de best* reisverzekering 1 1 e 89 MIDDELBURG - De politie heeft gis teren een hennepkwekerij aan de Nieuwstraat in Middelburg ont dekt. De kwekerij met zo'n hon derd oogstrijpe plantjes is ontman teld. Ook trof de politie in het pand nog een zestigtal potten aan. Het vermoeden bestaat dan ook dat er al eerder is geoogst. Volgens Hans Hubregtse van de gemeente is het de elfde kwekerij die dit jaar in Middelburg is aangetrofen. Dat aantal wijkt niet erg af van de voorgaande jaren. In 2008 werden zeven hennepkwekerijen ontdekt en ontmanteld. Het jaar daarop ging het om twaalf kwekerijen. Vo rig jaar werden er zeven opge spoord. Met stip de beste woonhuisverzekering Justin de Rijke laat in zijn ontwerp het eiland terugkomen. „Ik heb de ze poster gemaakt, omdat ik het be langrijk vind dat het op Schou wen-Duiveland donker is. De tekst is simpel en ook redelijk luchtig." Guusje Bom maakte een tekening met kleurpotlood en pastelkrijt. De tekst is afkomstig van een klasge noot. „Bij de één was de tekst beter en bij de ander was de tekening mooier." A Dylan Venneman combineerde teke nen met het plakken van stukken ge printe tekst. „Schouwen-Duiveland is een donker eiland en dat moeten we zo houden", zegt hij in zijn film pje. Kimberly Overbeeke haakt met haar tekst in op een landelijke verkeers- campagne. „We moeten zorgen dat Schouwen-Duiveland donker blijft. Dat is beter en misschien ook wel gezelliger", zegt ze. LICHT Leerlingen Pieter Zeeman ontwerpen poster om gemeentelijke bewustwordingscampagne NIEUW NAMEN - Het grondwater peil in de Meester Van der Heij- den-groeve in Nieuw Namen is in 26 jaar nog nooit zo laag geweest, aldus oud-beheerder Richard Blei- jenberg. Hij meet al die jaren elke veertien dagen het waterpeil. Deze week kwam hij op twee centime ter onder NAP uit, terwijl het nor maal vijftig tot zestig centimeter boven NAP moet staan. De zes mavo2-leerlingen met de beste ontwerpen van de poster. Van links naar rechts Kimberly, Siebe, Guusje, Naomi, Justin en Dylan. foto Dirk-Jan Gjeltema door Harmen van der Werf BRESKENS - Zeevissers moeten de kans krijgen alles uit de kast te ha len om ongewenste bijvangst van ondermaatse vis terug te dringen. Met een motie van die strekking heeft de Tweede Kamer onlangs in meerderheid CDA-staatssecretaris van visserij Henk Bleker terugge floten. Bleker wil in navolging van de Europese Unie vanaf 2014 een aanlandingsplicht invoeren voor ondermaatse vis. Voor tong, de be langrijkste vissoort voor Zeeuwse vissers, zou die verplichting 1 ja nuari 2015 moeten ingaan. Voor schol is die later gepland. Visserij- bestuurder Jaap Fenijn uit Bres- kens is radicaal tegen een aanlan dingsplicht. Hij onderkent dat in de visserij vrij veel ondermaatse vis overboord wordt gezet. „Maar we zijn al volop bezig die hoeveel heid terug te dringen. We moeten de kans krijgen daarmee verder te gaan. Met een aanlandingsplicht bereik je het tegenovergestelde. Niet één visser zal al zijn onder maatse vis aan wal brengen. Je hebt twee man extra nodig om al les precies uit te sorteren en aan boord is ook geen ruimte voor alle vis." Landelijke visserijorganisaties hebben staatssecretaris Bleker hier van proberen te overtuigen. De aanlandingsplicht als drukmiddel om ongewenste bijvangst te ver minderen wilde hij echter niet Ia- ten schieten. De Tweede Kamer gaf wel gehoor aan de oproep van uit de visserijsector. door Luc Oggel GOES - Oud-Tweede Kamerlid Jan te Veldhuis (WD) uit Middelburg inventariseert de komende tijd de knelpunten in de voorgenomen Bevelandse samenwerking op on der meer het gebied van iet. Burgemeester René Verhulst van Goes heeft hem op verzoek van de overige vier gemeenten benaderd om in een gespreksronde te achter halen wat nu precies de splijt zwam is. De vijf Bevelandse ge meenten zouden gaan samenwer ken op het gebied van onder meer iet, sociale zaken en personeel en organisatie. Doel: kosten besparen en de dienstverlening op peil hou den. Borsele en Reimerswaal zeg den vorige maand echter het ver trouwen op in met name de sa menwerking met Goes. De boel zou zijn ontploft door oplopende spanningen tussen de gemeentese cretarissen. Verhulst, Stapelkamp van Kapelle en Van Kooten van Noord-Beveland hopen dat de breuk nog valt te lijmen. De gespreksronden met Te Veld huis beginnen vandaag, het is de bedoeling om het overleg vóór kerst af te ronden. Te Veldhuis was dit jaar informateur voor een nieuw college van Gedeputeerde Staten. GOES - Het bestuur van de musea in Goes en Kapelle denkt na 2013 beroepskrachten in dienst te kun nen houden, mits de gemeente Goes, Kapelle en Noord-Beveland hun huidige subsidie handhaven. Het bestuur wil daarvoor met de ze gemeenten een overeenkomst voor vijf jaar sluiten. Dat staat in de Perspectiefnota van de Stich ting Musea De Bevelanden. Deze stichting nam de exploitatie van het Historisch Museum De Beve landen in Goes en het Fruitteelt- museum in Kapelle in april over van de gemeenschappelijke rege ling die werd gevormd door de ge meenten Goes, Borsele, Kapelle en Noord-Beveland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 56