Winterfeest viert tweede lustrum met i8l zeeland 'Toch financieel voordeel door RefoAnders opent verkoop jachthaven Scharendijkehuiskamer in Goes Het begon klein, maar het Bruse Winterfeest is uitgegroeid tot een drukbezocht evenement. Zaterdag 17 maart 2012 beleeft het muziekspektakel zijn tiende editie. donderdag 1 december 2011 TIEN JAAR WINTERFEEST door Piet Kleemans Apetrots zijn ze, de mensen van het Win terfeest in Bruinisse. Voor de jubileumedi tie - het tweede lus trum wordt gevierd - zijn ze erin geslaagd de Zeeuwse formatie Ra coon en de rond Dennis van de Ven en Jeroen van Koningsbrugge geformeerde band Jurk! te contrac teren. Het Winterfeest 2012 staat gepland voor zaterdag 17 maart. Sfeer. Dat is volgens Joeri de Zeeuw en William Bal hét sleutel woord voor het Winterfeest. De Zeeuw: „Veel mensen komen niet zozeer voor de artiesten naar het Winterfeest, maar vooral voor de ongedwongen sfeer. Het is altijd een feest voor iedereen geweest." Het Winterfeest is niet in een hok je te stoppen en dat willen ze ook niet. Bal: „We willen een zo breed mogelijk publiek bereiken. Zeg maar voor iedereen van 14 tot 80 jaar." In de loop der jaren kregen de be zoekers allerlei topacts voorgescho teld, variërend van Di-Rect en Mel rose tot Nick en Simon en me- de-Volendammer Jan Smit. Met een als de ene editie van het Win terfeest afgelopen is wordt gebrain stormd over de volgende. Voor wat betreft de jubileumeditie werd de lat hoog gelegd. „Racoon stond al een hele tijd op ons verlanglijst je. Eerst waren ze wat aarzelend, maar uiteindelijk hebben ze wel ja gezegd. We hebben ook gepro beerd om Blof te strikken, maar die vonden het Winterfeest te dicht op Concert At Sea zitten." Met Racoon scoren de mensen van het Winterfeest een act van formaat. De Zeeuwse band - in 1997 opgericht door zanger Bert van der Weide en gitarist Dennis Huige - kan bogen op succesvolle optredens op festivals als Pinkpop, Parkpop en Lowlands. De muziek van Racoon wordt op de fansite van de band omschre ven als 'Akoestisch geweld. Hardco re is Heartcore geworden.' Racoon bestaat uit Bart van der Weide (zang en mondharmonica), Den nis Huige (gitaar), Stefan de Kroon (bas, achtergrondzang) en Paul Bukkens (drums). Jurk! is de naam van de band gebouwd rond zanger/cabaretier Jeroen van Ko ningsbrugge en partner in crime Dennis van de Ven. Van Konings brugge speelde al op 17-jarige leef tijd voor het eerst in een band. Van Koningsbrugge is niet'alleen zanger van 'Jurk!' maar ook van rockband Zeus. Van Koningsbrugge en Van de Ven kennen elkaar al jaren. Samen maakten ze onder meer het absur distisch sketchprogramma 'Nieuw Dier'. In 2010 en 2011 jaar stonden de mannen als het duo 'lurk!' op de planken met hun muzikale show 'Avondjurk'. In het voorjaar van 2012 komt 'Jurk!' - live bijge staan door een vijfkoppige band - met een nieuw album, waarvan 'Kabalis' de eerste single is. De Bruse deejay Jazz-M (Jasper Maaskant) zorgt voor de muzikale overbrugging tussen de twee to pacts. Voor de jubileumeditie heeft de organisatie van het Win terfeest niet alleen muzikaal, maar ook qua accommodatie groots uit gepakt. Er is een feesttent gehuurd met een capaciteit van 2000 man. De tent komt op de loswal aan het Zijpe. Een prima stek volgens De Zeeuw en Bal. Er is voldoende par keergelegenheid voorhanden en ook voor toiletvoorzieningen wordt gezorgd. Wat klein begon („De eerste keer verkochten we 20, 30 kaarten in de voorverkoop") is uitgegroeid tot een niet meer weg te denken muziekfestijn. Desalniettemin kijken De Zeeuw en Bal vooralsnog niet verder dan de editie 2012. „We doen het feest voor feest, jaar voor jaar." Vaste kern Het Winterfeest wordt gedragen door een vaste kern van negen vrij willigers. Alles bij elkaar zijn bij de organisa tie van het Winterfeest zo'n 50 vrijwilligers betrokken. De eerste editie van het Winter feest werd gehouden in het Bruse dorpshuis. Toen de animo groeide werd het feest in sporthal De Vanger gevierd en daarna in een feesttent. Het Winterfeest wordt mede mo gelijk gemaakt door sponsors. Kaarten reserveren kan via: www.winterfeest.nl Enthousiast publiek bij het Winterfeest. Het evenement is niet meer weg te Jurk! wordt aangevoerd door Dennis van de Ven (links) en Jeroen van Ko- denken. archieffoto Dirk-Jan Gjeltema ningsbrugge. foto Ed Oudenaarde Racoon. msmmmmmmimiisimsmim door Ton van den Nouweland zierikzee - Wethouder Wim Stou ten heeft gisterochtend een half miljoen euro uit de hoed getoverd. Daardoor levert de verkoop van de jachthaven Scharendijke de ge meente meer op dan Stouten de gemeenteraad eerder voorhield. De truc zit 'm in het toerekenen van onderhoudskosten. De koper, watersportvereniging Scharendijke, krijgt 584.000 euro mee voor onderhoud van de ha ven. Dat geld is opgebracht uit lig gelden en wordt door de gemeen te beheerd. Scharendijke gaat zelf het onderhoud doen, waardoor de gemeente deze spaarpot niet hoeft aan te breken. Per saldo is er, volgens Stouten, daarom geen sprake van verlies, maar van budgettair neutraal han delen. Zo redenerend komt Stouten op een eenmalig voordeel van 584.000 euro. Maar dat is iets te rooskleurig. Want als de water sportvereniging zelf onderhoud verricht, geldt dat ook voor het achterstallig werk aan de haven Kloosternol. De vereniging zou 130.000 euro op tafel leggen om dat door de ge meente te laten uitvoeren. Dat ge beurt nu niet, waardoor die 130.000 van 584.000 moet worden afgetrokken. Resteert een eenma lig voordeel voor de gemeente van 454.000 euro. Eerder al had Stouten de raad een winst van 87.000 euro voorgehou den en dat brengt het totaal op 541.000 euro. Ook structureel is het voordeel gro ter dan Stouten eerder dacht. Ver geten was 20.000 euro parkeerop- brengsten mee te rekenen en ver der is 19.000 euro winst toegere kend als bijdrage in reorganisatie kosten van de gemeente. Die zijn nu teruggeboekt, waardoor het to tale voordeel per jaar uitkomt op 43.000 euro. door Luc Oggel goes - Stichting RefoAnders, die opkomt voor de belangen van christelijke homo's, heeft een zoge heten 'huiskamer' geopend aan de Lange Vorststraat 36 in Goes. In zo'n huiskamer kunnen man nen en vrouwen met homoseksue le gevoelens elkaar in een ver trouwde christelijke en veilige sfeer ontmoeten om te praten over de vragen die hen bezighou den. Het is de derde huiskamer die RefoAnders opent, na Rotter dam en Apeldoorn. Volgens de Stichting van Middelburger Johan Quist lopen juist in Zeeland, waar de orthodox-christelijke levensbe schouwing ruim is vertegenwoor digd, mensen met homoseksuele gevoelens met veel vragen rond. Zoals bijvoorbeeld hoe zij met hun geaardheid kunnen functione ren binnen het orthodox-christelij ke geloof De huiskamer aan de Lange Vorst- raat is in de even maanden op de tweede donderdagavond van de maand geopend van 18.30 tot 22.00 uur, in de oneven maanden op de tweede zaterdag van de maand van 15.00 tot 22.00 uur. Er is een bibliotheek aanwezig met boeken over homoseksualiteit. www.refoanders.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54