Zeeland PZC t Zware kritiek op Biz in Zierikzee CDA is bezorgd om Brouwershaven Monoloog SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 22 en 23 ECONOMIE Tegenstribbelende ondernemers vinden peiling illegaal en bijdrage onevenredig Vierde kotje aan 't Luitje almanak Winterfeest viert tweede lustrum met Racoon en Jurk! Donderdag 1 december 2011 Woonlasten gaan omhoog, terwijl de huizenprijs daalt Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Wat in Renesse lijkt te gaan lukken, verloopt in het cen trum v.an Zierikzee moeizaam; de oprichting van een Bedrijven In- vesterings Zone. Bij de oprichtingsvergadering van deze vereniging, waaruit collectie ve uitgaven ter verbetering van het zakenklimaat worden gedaan, wer den gisteravond al gaten geschoten in fase 1: de draagvlakpeiling. Er zijn 236 winkeliers aangeschre ven met de vraag of zij geïnteres seerd zijn in de Biz. Daar kwamen 123 reacties op, waarvan 93 positie ve. Van die 123 moet straks, bij de definitieve peiling, driekwart vóór stemmen. Maar zover is het nog lang niet, want aanjager Croné meldde dat ook ondernemers zijn aangeschreven die helemaal geen lid kunnen worden. Dan gaat het bijvoorbeeld om kleine zelfstandi gen die vanuit huis werken. „Die peiling klopt niet. Dan kan je ook geen definieve draagvlakmeting doen," luidde de kritiek. Het ant woord van Croné dat het om hoog uit 15 adressen gaat, wakkerde het verzet alleen maar aan. „Alleen le den van winkeliersvereniging Nep- tunus zijn geïnformeerd, terwijl straks iedereen moet meebetalen," merkte glazenwasser Louis Klein geld op. Hij is voorman van een groep tegenstanders van de Biz. Kleingeld: „De gemeente int de bij drage als belasting en je krijgt het als subsidie terug", luidde zijn kor te samenvatting van de Biz. „Je moet het zien alsof je een paard in levert en er een ezel voor terug krijgt." Vanaf het prille begin is er ook kri tiek op de hoogte van de bijdrage. Aanvankelijk lagen die op 400 eu ro voor ondernemers in het cen trum en 250 voor degenen buiten het centrum. Croné kwam giste ren met een differentiatie, gekop peld aan de waarde van het be drijfspand. Een ondernemer in een pand van minder dan twee ton in het centrum gaat dan 240 euro betalen. Iemand buiten het centtrun in een pandje van een ton nog maar 60 euro. Dat voor stel werd weggefioten. „Hoeveel bedrijfspanden van minder dan een ton zijn er, denk je. Dit is een farce." Zelfs kandidaat-bestuurslid van de Biz, Paul de Roock, wees bijdrage op grand van ozb-waarde af Hij pleitte voor een bijdrage per vier kante meter. De begroting van de Biz (64.000 euro inkomsten en uitgaven) maakte de tongen eveneens los. Een administratieve kracht van 12.000 euro is te veel. Dat werk kan ook door een vrijwilliger wor den gedaan. En bij de activiteiten staat de Delta zeilweek. Die speelt zich volgens de critici geheel bui- teb de Biz-zone af „Stel het een jaar uit" en „Stoppen ermee", werd in de zaal geroepen. ZIERIKZEE - Medewerker Ko Sinke van Bouw bedrijf Roggeband zit in de nok van een nieuw gebouwd huisje aan 't Luitje in Zierik zee. Het huisje wordt uitgevoerd in de stijl van de drie kotjes ernaast. Daarin zitten het havenkantoor, de openbare douches en de toi letten voor de watersport. Het vierde kotje wordt een snackbar. De nieuwbouw wordt half februari opgeleverd. Eigenaar Ger Lager- weij uit Zierikzee heeft meer dan tien jaar ge procedeerd voor een vaste snackbar aan de Zierikzeese haven. De afgelopen jaren ver kocht hij snacks vanuit een wagen. Lagerweij heeft de exploitatie inmiddels verpacht aan VOF 't Luitje en dat zijn Nick Dikmans en René Akkermans. foto Dirk-Jan Gjeltema door Joeri Wisse BROUWERSHAVEN - De fractie van het CDA in de gemeenteraad is on gerust over de ontwikkeling van leefbaarheid in Brouwershaven. Aanleiding is de openbare vergade ring van de stadsraad van enkele weken geleden. Daarin werd duidelijk dat het pro ject Innovation Island en daarmee de bouw van recreatiewoningen op de tocht staat. Het CDA ver zoekt in schriftelijke vragen om op heldering bij het college van burge meester en wethouders. Zo wil raadslid Daniël Joppe we ten of de beëindiging van de over eenkomst met de initiatiefnemers achter Innovation Island zonder besluit van de gemeenteraad plaats kan vinden. Ook vraagt Jop- Tip? redactie@pzc.nl pe hoe het college de verwachtin gen die in het verleden gewekt zijn bij de stadsraad, nu waarge maakt kunnen worden. Tot slot wil de CDA-ffactie ook we ten wanneer het college de voor stellen over de revitalisering van Brouwershaven en met name de herstructurering van het bedrijven terrein aan de gemeenteraad gaat presenteren. Eerlijk is eerlijk, hij is soms wat lang van stof. Die verslaggever van deze krant leidt zijn vragen graag uitge breid in en begint een interview, als het even kan, met een sociaal praat je. Hij was juist bezig met de aanzet voor een diepgravend telefonisch vra- genvuur, toen de stroom uitviel. Zijn collega's keken doelloos naar een zwart beeldscherm en legden de tele foon neer, omdat de lijnen dood wa ren. Maar deze ijverige journalist zette zijn monoloog voort. Tien minuten later legde hij met fronsende blik als nog de hoorn neer, omdat het erg lang stil bleef aan de andere kant van de lijn. „Een stroomstoring? Hè, ik zat net zo lekker in het gesprek."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53