241 sport 14 AZ is voor rust veel te bleu in 'Veulens' terug aan de top met een EUROPA LEAGUE AZ kan de uitwedstrijd in de Europa League tegen Malmö FF niet winnen. In Zweden wordt er niet gescoord. Hoogerland wil naar Olympische Spelen en WK Berlusconi wordt weer voorzitter AC Milan Badmintonners weer met 'eigen' racket Been verlengt tot medio 2014 bij Genk donderdag 1 december 2011 Voor de veertiende keer op rij kwam AZ niet tot winst in een Euro pese uitwedstrijd. Simon Poulsen van AZ ontwijkt een tackle van Malmö-speler Ulrich Vinzents. foto Andeas Hillergren/EPA mmsmswesmmmmmmmmmss MIDDELBURG - Het komende wieier- seizoen van Johnny Hoogerland ziet er anders uit dan de voorgaan de jaren. De piek ligt in 2012 in de zomermaanden, wanneer hij de Tour de France hoopt te rijden (eerste drie weken van juli) en aan de olympische wegwedstrijd (Lon den, 28 juli) en het WK op de weg (Zuid-Limburg, half september) wil meedoen. Om op tijd in vorm te kunnen zijn, deelt de renner van Vacanso- leil zijn seizoen anders in. De afge lopen jaren reed hij eind januari de GP Marseillaise, waarna de Ster van Bessèges volgde. Dit jaar is de Ronde van de Algarve (half februa ri) pas zijn eerste koers. Daarna hoopt hij onder meer de Arden- nenklassiekers te rijden, maar ook de Ronde van Vlaanderen. In mei neemt hij rust, om daarna naar een piek in de zomer toe te kun nen werken. Het exacte program ma van Hoogerland is nog niet be kend. Eind volgende week gaat hij met de ploeg op trainingskamp in Toscane. Dan zal hij met de ploeg leiding bepalen welke wedstrijden hij gaat rijden. MILAAN Silvio Berlusconi keert terug als voorzitter van voetbalclub AC Mi lan. Dat heeft de ex-premier van Ita lië op de televisie gezegd. „Dat is ze ker", antwoordde Berlusconi op de vraag of hij weer plaats neemt op de voorzittersstoel van de club die zijn eigendom is. Berlusconi kocht de destijds geval len topclub in 1986 en leidde Milan bijna twintig jaar als voorzitter. Wegens gevaar voor belangenver strengeling moest hij die functie in 2004 neerleggen. UTRECHT De topbadmintonners hebben gis teren gelijk gekregen in het belang rijkste onderdeel van een bodem procedure tegen de Nederlandse Badminton Bond. De rechtbank in Utrecht oordeelde dat de bond ten onrechte druk heeft uitgeoefend op de spelers om voor racketspon sor Yonex te kiezen. Eric Pang, Dic ky Palyama en Judith Meulendijks mogen in landentoernooien weer met hun 'eigen' rackets spelen. De bond was de spelers al tegemoetge komen door ze weer te verwelko men in de nationale selectie. GENK Trainer Mario Been heeft zijn con tract bij Racing Genk verlengd tot de zomer van 2014. Been werd vroeg in het seizoen aangesteld als vervanger van de opgestapte Frank Vercauteren en kreeg toen een con tract tot het einde van dit voetbal jaar. Been presteert met Genk vrij wisselvallig. In de Champions Lea gue incasseerde de Belgische club een paar dikke nederlagen en in ei gen land staat de titelverdediger na vijftien wedstrijden op de zevende plaats. door Peter van der Meeren MÖNCHENGLADBACH - AZ-Utrecht (voor Brett Holman en Rasmus Elm), een jeugdwedstrijd en in Bel gië Lierse-Club Brugge en Gent-Genk. Het weekeinde van Luuk Balkestein zat weer vol, maar de eenmalig international reed flui tend naar zijn werk. Balkestein (ex-Sparta en Feyenoord) is aan zijn twaalfde seizoen bezig als scout van Borussia Mönchengladbach en niet eerder in deze periode maakte het elftal zo'n goede indruk. Borussia Mönchengladbach is de verrassing van de Bundesliga. Na 26 jaar wordt weer de (gedeelde) koppositie bezet. Het succes van de Traditionsverein is ook het suc ces van Luuk Balkestein (57). „Meer dan de helft van de huidige ploeg heb ik gescout." Hij zegt het zonder een spoor van arrogantie, want arrogant is hij niet, de vader van Pim, die uitkomt voor Roche- dale, in de derde Engelse divisie. Luuk Balkestein heeft een neus voor het opsporen van talent. „En het mooie is dat Borussia het met ze aandurft. Er doen nu zes jon gens van rond de twintig jaar mee. De keeper is negentien. Havard Nordveit is een Noorse verdediger, 2t jaar, die ik uit het tweede van Arsenal heb weggeplukt." Hét para depaardje van de scouting en Bor ussia is Marco Reus. „Hem heb ik in 2009 uit de tweede Bundesliga gehaald", aldus Balkestein. De nu 21-jarige Reus (kampend met een gebroken teen) kwam van Rot-Weiss Ahlen en maakt furore met zijn rushes en doelpunten. „Tegen Nederland heeft hij een kwartiertje meegedaan. Hij is sen sationeel." Balkestein weet dat Reus in de winterstop weg kan voor 24 miljoen euro en in de zo mer voor 18 miljoen. „Dat gaat be taald worden", zegt de inwoner van Heerenveen. „Manchester Ci ty, Chelsea en Bayern München vechten om hem." Balkestein (hij speelde in 1980 45 minuten mee tijdens Neder land-Frankrijk, 0-0) heeft een lijst met kandidaat-opvolgers. Daarop staan ook Luciano Narsingh en Oussama Assaidi van SC Heeren veen. „Zeer interessante spelers. Wij kunnen die jongens betalen. Borussia is schuldenvrij. Elke euro die Marco opbrengt, kan besteed worden aan versterkingen." Het in 1900 opgerichte Borussia Mönchengladbach speelt nu zeven jaar in het nieuwe stadion, dat plaats biedt aan 54.000 toeschou wers. De fans van 'De Veulens' na men met weemoed afscheid van de vermaarde Bökelberg, maar be seften dat de club de verhuizing nodig had. „De mindere jaren hier voor vloeiden voort uit die investe ring", weet Balkestein, die met de club één degradatie meemaakte. „Bijna alle centen werden in het stadion gestoken. Dat hoeft niet meer. Desondanks hebben we met 65 miljoen een van de kleinste be grotingen in de Bundesliga. Wat dat betreft leven we boven onze stand. Ik denk ook niet dat we dit volhouden. Hopelijk eindigen we rond de zesde plaats en halen we Europees voetbal." Mocht dat lukken, dan zullen de supporters ongetwijfeld terugden ken aan de mooiste tijd uit de club- historie. In de jaren zeventig van de vorige eeuw werd Borussia vijf keer landskampioen en tweemaal werd de Uefa Cup veroverd. In de finale van 1975 ging dat ten koste van FC Twente (0-0 op de Bökelberg, 1-5 in Enschede). De drievoudig Duits bekerwinnaar verloor drie Europese finales. Trainer was Hennes Weisweiier. Hij beschikte over geweldige spe lers. In Mönchengladbach glorieer de onder anderen Jupp Heynckes,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 52