terwijl de huizenprijs daalt zeeland 123 lopen in Zeeland flink uiteen Zo vreselijk mooi dat je kippenvel krijgt uitleggen Ministerie kan niet garanderen dat alarmpiepers het nu blijven doen Siebe Kramer volgt John Lilipaly op 3,9 is de gemiddelde stijging van de onroerende zaakbelasting in Nederland. De prijzen van woningen op de huizenmarkt dalen. foto Dirk-Jan Cjeltema donderdag 1 december 2011 Als Racoon-zanger Bart van der Weide kippenvel op zijn ar men krijgt, dan is het goed. Dat gebeurt vooral als hij zelf muziek maakt. „Van de tach tig liedjes die je voor een cd schrijft, komen alleen de bes te op de plaat. Als je er zo een te pakken hebt, is dat een fantastisch gevoel. Het mo ment dat je de bal raakt, el kaar aankijkt en denkt: dit zou zomaar iets kunnen zijn! Ultiem genieten." Soms komt er op radio iets voorbij waar in tekst, zanglijn, muziek en zijn eigen gevoel naadloos sa menvloeien. „Lekker zwelgen in zelfmedelijden, ook dat kan heerlijk zijn." Maar er is voor hem één ding waar niks tegenop kan. Zelfs muziek niet. „Mijn kinderen. Als ik zie hoe ze liggen te sla- pen...als ze opeens een woord je zeggen waarvan je denkt: waar heb je dat nou weer van daan! Alles, eigenlijk. Vader schap, dat is puur genieten." Racoon-zanger Bart van der Weide foto Ronald den Dekker rekening die de gemeenten hun burgers presenteren. Daar kunnen zaken als verontreinigingsheffing, hondenbelasting en rioolrechten nog bovenop komen. Dat alles tesa- men wordt gezien als de woonlas ten van een gemeente. Die lopen ook in Zeeland nogal stevig uiteen. Die lasten waren dit jaar - zo blijkt uit een overzicht dat de gemeente Veere bij haar be- ze week nog een brief moet schrij ven aan de raad en dat de raad die vervolgens in de eerstvolgende ver gadering, die van 20 december, zal bespreken. Wat de ontstane situatie is, die zo betreurd wordt, wordt uit de ver klaring niet duidelijk. Herselman wil het desgevraagd wel onder woorden brengen. „Dit bedrijf was een klant bij mijn boekhoudbu- reau. Toen ik hoorde van de inval, was ik net zo verbaasd als elke Ka- pellenaar. Later zijn ze bij mij ge weest voor de boekhouding en die heb ik meegegeven. Ik sta op geen enkele manier onder verdenking, maar nu wordt mij dit wel nage dragen. Een lijst van mijn klanten ligt bij het college, dus daar is niets geheimzinnigs aan." groting heeft gevoegd - het hoogst in de gemeenten Reimerswaal en Vlissingen die beiden op een to taal van 697 euro per jaar zaten. Vlak daar achter zitten de gemeen ten Sluis met 688 en Tholen met 670 euro. De volgende in die rij is Hulst met 647 euro, kort daarop ge volgd door Terneuzen met 643 en Borsele met 642. In de 500 euro zit ten achtereenvolgens de gemeen- door Marcel Modde MIDDELBURG - „Garanties worden niet gegeven", zegt woordvoerder lean Fransman van het ministerie van Veiligheid en Justitie over de werking van het alarmsysteem voor hulpdiensten P2000. „Wij zijn geen wasmiddelfabrikant." Een maand lang is het vlekkeloos gegaan. Maar dinsdag lagen de pie pers van brandweer en ambulance in Zeeland er opnieuw uit. Tot pro blemen heeft dat niet geleid, aldus Aart van Oosten van de veilig heidsregio (VRZ). Honderdveertig vrijwilligers wer den voor de zekerheid paraat ge- ten Middelburg met 589 euro woonlasten, Kapelle met 577, Schouwen-Duiveland met 569, Veere met 562, Noord-Beveland met 552 en Goes als goedkoopste met 529. Gemiddeld betaalt een Zeeuws gezin 620 euro aan woon lasten. De onroerende zaakbelas ting wordt met enige regelmaat aangepast naar aanleiding van nieuwe taxaties van de huizen. roepen in de brandweerkazernes verspreid over de provincie. Voor die inzet moet een vergoeding wor den betaald. Omdat het de tweede keer in een maand tijd was dat de storing zich voordeed, gaat die re kening naar het verantwoordelijke ministerie, zegt Van Oosten. De burger heeft volgens hem geen last gehad van de haperende alar mering. „Sterker nog, omdat ieder een nu al op de kazernes was, kon de brandweer zelfs sneller uitruk ken dan normaal." De communica te verliep via portofoons. Voor de medewerkers van de ambulance dienst maakt de uitval van het pie persysteem geen verschil, aldus de KAPELLE - Siebe Kramer uit Kapel le is de beoogd opvolger van John Lilipaly. Lilipaly treedt eind van dit jaar terug als voorzitter van het Nationaal Park Oosterschelde, dat hij 13 jaar voorzat. Siebe Kramer, ex-burgemeester van Kapelle: „Staatssecretaris Bleker moet de voordracht nog goedkeuren. Maar zoals het er nu uitziet, begin ik in het nieuwe jaar als nieuwe voorzit- ■w—awwagagaa i m» 11 piketofficier van de veiligheidsre gio. „Die hebben de portofoon al tijd al op tafel staan en zijn zo ook goed aanroepbaar." Volgens ]ean Fransman van het mi nisterie van Veiligheid en Justitie gebeurt het zelden dat een storing zich in het zelfde gebied twee keer in korte tijd voordoet. Over de oor zaak valt volgens hem nog niets te zeggen. Die wordt nog onder zocht. Met netwerkbeheerder KPN is contractueel vastgelegd dat het P20oo-systeem in 98 procent van de tijd beschikbaar moet zijn. In de praktijk is dat 99,6 procent. Een hogere score is irreëel, aldus Frans man. ter van het grootste Nationale Park van Nederland." Als burge meester van Kapelle was hij al be trokken bij het wel en wee van de Oosterschelde. Hij wil dat zowel de .passieve als actieve gebruikers van de Oosterschelde, van de vis sers, duikers tot de receanten 'iets hebben met het park'. „En de Oos terschelde moet voor iedereen toe gankelijk blijven." Atelier Mariposa Bizetlaan 12 1 4462 JW Goes 0113250514 www.ateliermariposa.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51