221 zeeland Doorn moet het zelf doen Woonlasten gaan omhoog 1 Vierde Zeeuwse Ride for the Roses vernieuwt BBHBS Zaterdag 16 juni 2012 U kunt NU inschrijven! www.deltaridefortheroses.nl Woonlasten Herselman moet situatie DEFENSIE Minister wil kazerne naar Zeeland ONROERENDE ZAAKBELASTING De Vereniging Eigen Huis vindt het niet correct dat de woonlasten die de gemeenten opleggen, stijgen, terwijl de woningprijzen dalen. Ride for the Roses Fietsen voor een goed doel geeft een goed gevoel! donderdag 1 december 2011 door Jeffrey Kutterink den haag - Minister Hans Hillen (Defensie) is niet bereid onder zoek te doen naar wat het kost om de Van Braam-Houckgeestkazeme voor Doorn te behouden. „Het is aan Doom om met een plan te ko men. Dat zal ik dan afwegen tegen het plan waar Zeeland mee komt." Dat zei minister Hillen gistera vond in de Tweede Kamer. Hij rea geerde op een motie die door D66 en PvdA is ingediend. Zij willen dat de minister goed kijkt naar al ternatieven voor de verplaatsing van de marinierskazerne van Doorn naar Vlissingen. Ze zijn niet tegen verplaatsing naar Zee land. Wel willen ze de 'beste loca tie voor de beste prijs'. Kamerlid Wassila Hachchi (D66): „In tijden waarin Defensie fors be zuinigt en er sprake is van 6000 ge dwongen ontslagen is het heel be langrijk om de minister te contro leren op de keuzes die hij maakt. Er moet een gefundeerde argumen tatie zijn waarom de minister er voor kiest om de Van Braam- Houckgeestkazerne van Doorn naar Vlissingen te verplaatsen. De minister wil dat het Vlissingen wordt. D66 wil dat serieus wordt gekeken naar het alternatief van Doom in combinatie met Den Hel der. Alleen dan kan de Kamer ob jectief en op een gelijkwaardige manier de twee opties met elkaar vergelijken. Zodat ook in tijden van bezuinigingen het belasting geld goed wordt besteed." De minister verzekerde de plan nen van Zeeland en Doorn zake lijk af te wegen en de Kamer in ja nuari 'transparant te informeren' over de motivatie van zijn keuze. Kamerlid André Bosman (WD) diende, mede namens het CDA, eveneens een motie in. WD en CDA staan achter de keuze voor Zeeland. Bosman: „We vinden het natuurlijk wel belangrijk dat ook Doorn de kans krijgt om zijn ver haal te doen om te kijken of ze het financieel beter of mooier kunnen zouden kunnen maken. Ik ver wacht dat niet." De Tweede Kamer stemt dinsdag over de moties. middelburg - Vanaf vandaag (don derdag) is de inschrijving voor de vierde editie van de Delta Ride for the Roses geopend. Dat kan op een nieuwe website, die de voorzit ter van het comité, Cees Bal, giste ren officieel opende. De Zeeuwse variant van de sponsortocht voor de kankerbestrijding wordt zater dag 16 juni gereden. De routes voor de 120 en 80 kilo meter zijn veranderd gaf Bal aan. De deelnemers aan die afstanden blijven op Zuid-Beveland, al doet het parkoers van de 120 kilometer wel Vlissingen-oost aan. De 50 ki lometer gaat richting Hansweert/ Wemeldinge en de 25 kilometer draait door de Zak van Zuid-Beve land ten zuiden van Goes. Nieuw is verder dat fietsers de dag voor de landelijke Ride for the Roses, vanuit Goes naar de vertrekplaats van die tocht (Naaldwijk) fietsen om daar de opbrengst van de Zeeuwse rit te overhandigen. Een dag later doen ze dan mee aan de landelijke Ride for the Roses. Bal vertelde dat na de 4100 deelne mers van dit jaar, het comité nu mikt op 5000 deelnemers die met z'n allen een recordbedrag van 150.000 euro bij elkaar fietsen. De makers van de nieuwe site, NedBa- se uit Middelburg, schreven zich in als eerste bedrijfsteam. O www.deltaridefortheroses.ni De vereniging Eigen Huis heeft weer aan de bel getrokken over de stij ging van de woonlas ten in het algemeen en de onroe rende zaakbelasting in het bijzon der. Het stoort de vereniging enorm dat de waarde van huizen op de onroerend goedmarkt al en kele jaren achteruit gaat, terwijl de ze belastingaanslag wederom stijgt. Op basis van een gemiddeld 3,4 procent lagere woningwaarde ver wachten eigenwoningbezitters ook een lagere belastingaanslag van hun gemeente, meldt Eigen Huis. Maar in plaats daarvan stijgt de OZB met gemiddeld 3,9 pro cent. In ruim 90 procent van de 114 on derzochte gemeenten gaan eigen- woningbezitters meer OZB beta len, zo blijkt uit de steekproef ge meentelijke woonlasten 2012 van de vereniging. Landelijk daalt de gemiddelde WOZ-waarde van woningen met 3,4 procent van 248.700 naar 240.100 euro, terwijl de gemiddel de OZB-aanslag in 2012 met 3,9 procent stijgt, van 241 naar 250 eu ro. Uitschieters naar boven in Neder land zijn: Noordoostpolder (Fl) 42% (van 187 naar 265 euro), St Mi- chelsgestel (NB) 17,9% (van 306 naar 360 euro) en Soest (Ut) 14,9% (van 233 naar 268 euro). De OZB-verhogingen Zeeland 2012 jll Kapelle l'hflg Goés Vee re Schouwen-Duivela 0,83 2 HWu 2,25 iff 2,33 Vlissingen SB|j§j Reimerswaa! MSffi®§gf|g|. HSBSSH Borsele 3,04 Terneuzen mSmm> Sluis 4 Middelburg Tholen HMHi.77 Hulst - W 5 Tholen/Flipland 5,5 - 4)/ 5 6 DELTA\ 11 If in samenwerking met PZC OZB daalt procentueel het sterkst in de gemeenten: Kaag en Braas- sem (ZH) - 5,7% (van 286 naar 270 euro), Hillegom (ZH) - 3% (van 199 naar 193 euro) en Aalten (Gld) - 2,8% (van 216 naar 210 euro). De totale gemeentelijke woonlas ten bestaan uit OZB, rioolheffing en afvalstoffenheffing. Ondanks de daling van de afvalstoffenhef fing komt de totale stijging in 2012 met 2,15 procent toch net boven de verwachte inflatie van 2 pro cent uit (bron: CPB). Gemiddeld betalen eigenwoning bezitters met een gezin volgend jaar 15 euro meer aan gemeentelij ke woonlasten (684 euro tegen over 669 euro dit jaar), maar ook hier bestaan grote uitschieters. Gemeenten met de hoogste pro centuele stijging van de gemeente lijke woonlasten voor meerper- soonshuishoudens (gezinnen): 1 Laren (NH) 11,7% (van 913 naar 1.020 euro), 2 Schiedam (ZH) 10,6% (van 636 naar 703 euro), 3 Rotterdam (ZH) 9,1% (van 628 naar 685 euro). Gemeenten waar de gemeentelijke woonlasten voor meerpersoons- huishoudens procentueel het meeste dalen zijn: 1 Veldhoven (NB) - 7,2% (van 575 naar 533 euro), 2 Aalten (Gld) - 5,9% (van 612 naar 576 euro), 3 Ber keiland (Gld) - 5,4% (van 833 naar 788 euro). De rioolheffing stijgt in de door Ei gen Huis onderzochte gemeenten met gemiddeld 4,3 procent. Betaal de een meerpersoonshuishouden dit jaar gemiddeld 183 euro aan rioolheffing, in 2012 wordt dat 191 euro. Vereniging Eigen Huis is van mening dat gemeenten, water schappen en drinkwaterbedrijven moeten samenwerken om een ver dere stijging van rioolheffing te vermijden. Door het samenvoegen van riolering en zuivering in zelf standige afvalwaterbedrijven kan 450 miljoen euro per jaar worden bespaard, zo is uit eerder onder zoek gebleken. De afvalstoffenheffing daalt lande lijk met 1,1 procent. Ook hier zijn de onderlinge verschillen tussen gemeenten fors. De onroerend zaakbelasting is ook in Zeeland jaarlijks een lastig punt. Eenzijds voor gemeenteraden die iets aar digs voor de burgers willen doen. Anderzijds voor de huiseigenaren en huurders die de rekening in de bus krijgen. Het is vaak een gepe perd bedrag dat de burgers voor hun kiezen krijgen. En deze belasting is niet de enige door Mieke van der Jagt IL SUPPORTING - LIVESTRONG LANCE ARMSTRONG FOUNDATION ten behoeve van kapelle - De Kapelse wethouder Jon Herselman (financiën WD) moet deze week nog per brief uit leggen wat zijn betrokkenheid bij Hoogwerker Service (HWS) Zee land behelst. Bij HWS werd twee weken geleden een inval gedaan op het bedrijfsterrein Smokkel- hoek in Kapelle. Medewerkers van het bedrijf worden bewschuldigd van witwaspraktijken en deelna me in drugsnetwerken. Naar eerst nu bleek, was HWS een klant van Herselman, die behalve deeltijd wethouder, ook directeur van een boekhoudkantoor is. Na het bekend worden van de rela tie, bond raadslid Peter Ganseman van Gemeentebelang de kat de bel aan. Hij probeerde de fractievoor zitters bijeen te krijgen om de si tuatie te bespreken. Ganseman vindt dat de relatie van de wethou der met het bedrijf) te lang onder de pet is gehouden. Hij vindt de si tuatie van een wethouder financi ën met zoveel zakelijke relaties in het werkgebied ophoudbaar in de dorpspolitiek van Kapelle. Voordat Ganseman alle fractievoor zitters had kunnen bereiken, nam burgemeester Anton Stapelkamp de regie over en riep officieel het presidium bijelkaar. Dat zijn alle fractievoorzitters in een besloten vergadering. Na anderhalf uur vergaderen kwam het presidium met de ver klaring dat de ontstane situatie wordt betreurd, dat Herselman de-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42