2oI zeeland Daverende Driedaagse 'We moesten 1 2 3 N Dirk dus! 'Locatie ADRZ niet van belang' Duikers bij Scherpenisse in problemen Dode bij brand Oost- Souburg Shampoo of conditioner Braadworsten Grote Disney figuren donderdag 1 december 2011 door Theo Giele MIDDELBURG - De fractie van GroenLinks in de Middelburgse ge meenteraad voelt niets voor het CDA-voorstel om het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis financieel de helpende hand toe te steken. Het CDA-Middelburg wil het zie kenhuis sneller aan voldoende ei gen vermogen helpen zodat finan ciers bereid zijn een nieuw zieken huis op de Mortiere mogelijk te maken. „Waar het ziekenhuis uit eindelijk moet komen, is voor de fractie van ondergeschikt belang. Aan de A58 zou een goed bereikba re plek kunnen zijn, maar elders op Walcheren kan ook onze goed keuring krijgen", stelt Groen- Links-raadslid Leny van den Heu vel. Volgens Van den Heuvel gaat het in de eerste plaats om kwalita tief goede zorg in Zeeland. „Bij voorbeeld een ziekenhuis op Wal cheren dat goede specialisten aan trekt en alles in het werk stelt om deze ook te behouden." Verder be pleit GroenLinks meer samenwer king met ZorgSaam in Terneuzen. ZorgSaam doet het goed, want het scoorde in een vergelijkend onder zoek tussen Nederlandse zorgaan bieders een triple A-score en be hoort daarmee tot de drie best sco rende organisaties in Zeeland. De meningen over het CDA-voorstel zijn erg verdeeld op Walcheren. Ook binnen een aantal politieke partijen is verschil van mening tus sen de plaatselijke afdelingen. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De tafel stond vol lek kers, toen Shinkei op televisie een man gras zag eten. Die iftar, de maaltijd na zonsondergang tijdens de ramadan, is aan Shinkei voorbij gegaan. Geen hap kreeg ze nog door haar keel. Zo zijn er vaak van die momenten dat de Vlissingse zich schuldig voelt. Bruine schoenen of zwarte? Een BlackBerry of een iPhone? „Terwijl in Afghanistan zoveel mensen zijn die niks hebben, en dus ook geen keuzes. Als mijn ouders niet zo sterk waren om met ons het land te ontvluchten, had ik misschien ook niks gehad. Ik moest iets voor mijn land doen." Samen met haar vriendin Nabila Sekandari (23) heeft Shinkei Khalil (22) een stichting opgericht. Stich ting Mehr, dari voor barmhartig heid. Samen willen de meiden geld inzamelen voor wezen en we duwen, en dat zijn er nogal wat, die zonder hulp verloren zijn. „In Afghanistan hebben mensen hechte familiebanden, dus ieder een vindt bij elkaar wel onderdak, maar dan nog is iedereen op zich zelf aangewezen. Er is niet altijd eten voor iedereen. En als er geen eten is, moeten kinderen gaan be delen. Of naar een vuilnisbelt, ter wijl ze onder de opium zit- ten.Daarom pakken Shinkei en Na bila dat anders aan. In het nieuwe jaar willen ze naar Afghanistan om op zoek te gaan naar dorpelin gen die het zelf niet kunnen rooien. „We willen ze gaan sponsoren. Al lereerst met eten, door de winkel vooruit te betalen. Vervolgens wil len we zorgen dat de kinderen naar school kunnen en hopelijk kunnen we de moeders helpen een kleine onderneming te star ten, zodat die zelf geld kunnen gaan verdienen. Met wat voor ons weinig geld is, zijn ze daar al heel erg geholpen." Het is spannend voor Shinkei en Nabila om terug te gaan naar hun vaderland. Afghanistan is een ge vaarlijk land voor vrouwen, laat staan verwesterde vrouwen. Daarom zullen ze niet gaan zon der Shinkei's vader. Voor Nabila is het acht jaar geleden dat haar ge zin vluchtte, Shinkei is al elf jaar veilig in Nederland. Voordat ze hier belandde via mensensmokkel aars, woonde ze jarenlang in het grensgebied met Pakistan. "Daar was het ook onveilig, maar beter dan in Afghanistan of Jalalabad, waar mijn familie vandaan komt." Shinkei ging pas in Nederland voor het eerst naar school. Op OOST-SOUBURG - Een uitslaande brand in de Ritthemsestraat tus sen Oost-Souburg en Ritthem heeft gisteravond het leven gekost aan één persoon. In het huis woonde volgens omwo nenden een alleenstaande man. Of hij het slachtoffer van de brand is, konden de autoriteiten bij het ter perse gaan van deze krant niet bevestigen. SCHERPENISSE - Twee Belgische duikers zijn woensdagavond in de Ooster- schelde ter hoogte van Scherpenisse in de problemen gekomen door sterke stroming. De twee waren bij camping De Zeester te water gegaan, maar konden niet aan wal komen. Een reddingsvaartuig uit Stavenisse was inge zet om de twee weer aan land te zetten. De brandweer was met twee tank autospuiten aanwezig om assistentie te verlenen. De twee zijn gered, maar te snel naar boven gekomen waardoor ze caissonziekte hebben opgelopen. Ze zijn met de ambulance naar het ziekenhuis vervoerd, foto Kevin Vervoort december december december «ÉÉ8S Keuze uit 8 varianten. Flacon 200 of 250 ml Van pluche. O.a. Donald en Minnie. Hoogte 25 cm.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40