het niet doen' zeeland 119 Baarland krijgt meer schwung stevenen af op recordaantal bezoekers Korting appartementen ®- 11 van de reepe i ECIMLZAAK TOEKOMST Dorpsraad heeft lijnen uitgezet Walky Schoenmode Arnemuiden www.walkyschoenmode.nl Goes controleert extra op overlast door honden HEEL VEEL NIEUWE AANBIEDINGEN! HÉÉL VÉÉL NIEUWE PRIJZEN! Het HMDB wil het schilderij van Klinkenberg (rond 1907) laten restaureren. Dat vergt 75.000 euro De Kapelse familie Van der Have verkocht het aan het museum. Het doek laat Kapelse kerkgangers zien. foto's Willem Mieras Links: De Stichting Bevelandse Mu sea bestuurt het Historisch Museum De Bevelanden in Goes (foto) en het Fruitteeltmuseum in Kapelle. Rechts: museumvoorzitter Toine Wevers. donderdag 1 december 2011 Voor al uw: tv's, wasmachines, drogers, koelkasten en alle inbouwapparatuur AVA ELECTRO Kanaalstraat 44 Oost-Souburg Tel: 0118 - 47 17 77 www.avaelectro.nl door Frank van Cooten Zeeuws Museum. Dan doe je het niet slecht." Ook de bezoekersaantallen stem men tevreden. De laatste merklap expositie trok veel publiek: 15.000. Dit jaar stevenen de musea af op een gezamenlijk bezoekersaantal van 30.500. Dat is 5000 meer dan in 2010 en meteen een record. Aan tallen waarmee je voor de dag kunt komen, vindt Oomen. Ook inhoudelijk zijn er punten ge scoord. Het doek 'Rooie Kaat' of 'Pomona' van de impressionist Arend Hijner (1866-1916), die vijf jaar in Wemeldinge woonde, kon worden gerestaureerd. Het hangt in het Fruitteeltmuseum. Het mu- goes - De gemeente Goes contro leert deze maand extra op loslo pende honden waar dat niet mag en het niet opruimen van honden poep. De boete voor het los laten lopen van de hond bedraagt 70 eu ro. Voor het niet opruimen van hondenpoep of de hond zijn be hoefte laten doen in een speelwei de of zandbak moet honderd euro worden afgetikt. In samenwerking met wijk- en dorpsverenigingen heeft de gemeente spelregels opge steld om de overlast door honden poep te verminderen. Hondenhal tes maken het de hondenbezitter makkelijker om aan de opruim- plicht te voldoen. MEEST GELEZEN 1. Geen zitplaats op station Goes. 2. 'Zwembad open op zondag'. 3. Paerdestal dient meerdere doelen. BLOGS Diverse redacteuren van de PZC houden een weblog bij. Bekijk ze allemaal via www.pzc.nl/blogs. STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto baarland - De lijnen zijn uitgezet om het dorp Baarland aantrekkelij ker te maken voor bewoners en be zoekers. Concrete acties zijn het verbeteren van de website en de vorming van de werkgroep begraafplaatsen. De werkgroep gaat het kerkhof onder houden. De leden inventariseren deze maand wat er moet gebeu ren. „We moeten nu proberen de schwung vast te houden", zegt se cretaris Iet Remijn van de dorps raad. De dorpsraad zette eind sep tember een enquête uit over de toekomst van het dorp. Concrete aanleiding was de sluiting van de basisschool. Diverse wensen kwamen naar vo ren zoals het versterken van de saamhorigheid, meer kinderactivi teiten, koffie-ochtenden voor se nioren en meer bloemen in het straatbeeld. De dorpsraad ging met de resulta ten van het onderzoek aan de slag. Tijdens de vergadering van de dorpsraad afgelopen dinsdagavond werd de voortgang besproken. „Er heeft zich al iemand aange meld om een nieuwe website op te zetten. Deze site moet uitstralen dat Baarland gewoon een leuk dorp is om te wonen." De dorpsraad neemt contact op met de ambtenaar op het gemeen tehuis over de opzet van meer kin deractiviteiten. „Welke activiteiten het uiteindelijk gaan worden, bepa len de jeugdsoos en de speeltuin vereniging. En het houden van kof fie-ochtenden voor senioren wordt het pakkie aan van de dorps- vereniging en de ouderensoos. We betrekken ook nadrukkelijk de ver enigingen bij de activiteiten." Er is dinsdagavond tevens afgespro ken dat alle verenigingen jaarlijks bij elkaar komen om de voortgang te bespreken. Om de saamhorig heid te verstevigen, wordt een ver volg gegeven aan de mosselmaal tijd in het dorpshuis. Voor de be woners komt drie keer per jaar een activiteit. „Het dorpshuis moet de ontmoetingsplek van het dorp worden." Baarland meer aan kleden met bloemen komt 19 de cember aan bod in het overleg met de wethouder. seum in Goes wil graag een doek van Klinkenberg uit 1907 restaure ren. Het schilderij toont de kerk in Kapelle die net uitgaat. Het was voorheen in handen van de Kapel se familie Van der Have (bekend van de zadenhandel en -verede ling). Restauratie kost 75.000 euro. Er is al 42.500 euro bijeengebracht. door Frank van Cooten heinkenszand - Woningcorpora tie R8cB Wonen in Heinkenszand past nog een keer de koopga- rant-regeling toe voor een aantal te koop staande appartementen in Theresiahofin 's-Heerenhoek. Behalve korting op de aanschaf prijs, koopt de corporatie het ap partement terug van de eigenaar als hij er weer van af wil. De appartementen kosten 175.000 euro. „Dat is 75 procent van de taxatiewaarde", zegt Erik Dutour Geerling, manager wonen van R8cB. „De appartementen in Theresia- hof zijn zeer geschikt voor senio ren maar ook andere geïnteresseer den zijn natuurlijk welkom." Directeur Peter Bevers verwacht dat 's-Heerenhoek weer een stuk aantrekkelijker is om te wonen nu er weer een supermarkt in het dorp komt. S C H D E N M G D E I Papegaaistraat 8, Goes Tel. 0113 - 230796 www.vandereepe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39