Zeeland Museumpersoneel kan blijven PZC I 17 Te Veldhuis bekijkt samenwerking Monoloog BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 TOEKOMSTPLAN Bestuur ziet kansen als gemeenten na 2013 zelfde subsidie betalen 22 en 23 Sinterklaas zet De Mythe op zijn kop almanak 'Voor minder dan dit gaan we het niet doen' sagüsBMJBi ma mill ||i«iMiim«»»MiiiHM»iii*1 "il i (iillWUfTH—yWillllllWIHIII'lifll Donderdag 1 december 2011 Woonlasten gaan omhoog, terwijl de huizenprijs daalt Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Het bestuur van de musea in Goes en Kapelle denkt na 2013 beroepskrachten in dienst te kun nen houden, mits de gemeente Goes, Kapelle en Noord-Beveland hun huidige subsidie handhaven. Het bestuur wil daarvoor met de ze gemeenten een overeenkomst voor vijfjaar sluiten. Dat staat in de Perspectiefnota van de Stichting Musea De Bevelan- den. Deze stichting nam de exploi tatie van het Historisch Museum De Bevelanden in Goes en het Fruitteeltmuseum in Kapelle in april over van de gemeenschappe lijke regeling die werd gevormd door de gemeenten Goes, Borsele, Kapelle en Noord-Beveland. Aan die overname gingen maan den van rumoer vooraf Aanlei ding was het voornemen van de gemeente Borsele uit de regeling te treden en de aankondiging van Goes op termijn het streekmu seum met 75.000 euro te korten. Dat mondde uit in een (fel bekriti seerd) bezuinigingsplan dat uit ging van verhuizing van het streek museum, splitsing van de collectie en ontslag van de directeur. Als de voorgenomen Goese kor ting van tafel gaat, denkt het mu seumbestuur na 2013 de broek te kunnen ophouden, met name door meer inkomsten binnen te halen. Zo niet, dan bestaat het risi co dat het museumbestuur het bijl tje erbij neergooit. Toen de gemeenschappelijke rege ling werd beëindigd, is bepaald dat beide musea tot en met 2013 van de vier gemeenten de ongekorte subsidiebedragen krijgen. Voor Goes is dat rond 250.000 euro, voor Kapelle ruim 100.000 euro, voor Borsele 76.500 euro en voor Noord-Beveland zo'n 25.000 euro. Cruciaal voor de toekomst is dus hoeveel Goes wil subsidiëren. Daarnaast speelt Kapelle een sleu telrol. De gemeenteraad moet aan geven of het Fruitteeltmuseum on derdeel blijft van de stichting of in 2014 verzelfstandigt. Het laatste lijkt het museumbestuur geen wijs idee. Het hoopt stiekem ook nog op een beetje subsidie uit Borsele. In een eerdere discussie wilde Bor sele nog wel 25.000 euro per jaar betalen voor de archieffunctie van de musea en educatieactiviteiten. De raden van Kapelle en Borsele nemen in december besluiten over de toekomst van beide musea. pagina 18 en 19: 'voor minder dan dit, doen we het niet' GOES - Het is inmiddels een traditie, het jaar lijkse Sinterklaasfeest van Stichting Buurt werk Goes-Zuid in Theater De Mythe. Gisteren waren er twee voorstellingen van Het Grote Feest van Sinterklaas, een één uur durende theatershow met veel liedjes, grappi ge situaties met de Zwarte Pieten en natuur lijk Sinterklaas zelf. De voorstelling handelde dit keer óver gekleurde chocoladeletters. Gro te vraag was waar ze vandaan kwamen en waarom je ze niet kon eten. Het bleek alle maal mee te vallen, er was iets fout gegaan met het recept. Maar dat mocht Sinterklaas niet weten. De oplossing was om het recept om te draaien, zodat de letters weer gewoon bruin of wit werden. De zaal zat bij beide voor stellingen goed vol. Zaterdag is de show om 15.30 uur te zien in De Halle in Axel, zondag treden Sint en zijn Pieten op in het Arsenaal theater in Vlissingen. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl door Luc Oggel GOES - Oud-Tweede Kamerlid Jan te Veldhuis (WD) uit Middelburg inventariseert de komende tijd de knelpunten in de voorgenomen Bevelandse samenwerking op on der meer het gebied van iet. Burgemeester René Verhulst van Goes heeft hem op verzoek van de overige vier gemeenten benaderd om in een gespreksronde te achter halen wat nu precies de splijt zwam is. De vijf Bevelandse ge meenten zouden gaan samenwer ken op het gebied van onder meer iet, sociale zaken en personeel en organisatie. Doel: kosten besparen en de dienstverlening op peil hou den. Borsele en Reimerswaal zeg den vorige maand echter het ver trouwen op in met name de sa menwerking met Goes. De boel zou zijn ontploft door oplopende spanningen tussen de gemeentese cretarissen. Verhulst, Stapelkamp van Kapelle en Van Kooten van Noord-Beveland hopen dat de breuk nog valt te lijmen. De gespreksronden met Te Veld huis beginnen vandaag, het is de bedoeling om het overleg vóór kerst af te ronden. Eerlijk is eerlijk, hij is soms wat lang van stof. Die verslaggever van deze krant leidt zijn vragen graag uitge breid in en begint een interview, als het even kan, met een sociaal praat je. Hij was juist bezig met de aanzet voor een diepgravend telefonisch vra- genvuur, toen de stroom uitviel. Zijn collega's keken doelloos naar een zwart beeldscherm en legden de tele foon neer, omdat de lijnen dood wa ren. Maar deze ijverige journalist zette zijn monoloog voort. Tien minuten later legde hij met fronsende blik als nog de hoorn neer, omdat het erg lang stil bleef aan de andere kant van de lijn. „Een stroomstoring? Hè, ik zat net zo lekker in het gesprek."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37