sport 129 jongeren uitdagen uit elkaar na conflict Ook in 2012 geen Horses by the Sea 'Ajax moet zich eens als bedrijf gedragen' Tien Zeeuwse clubs in vierde bekerronde BOVRG. Zeker van je zaak. donderdag 1 december 2011 w 8 'We zijn geen atletiekclub en willen ook niet met de verenigingen concurreren.' Peter Gelderblom foto Ed Turk problemen in de communicatie", was zijn toelichting. Ook bestuurs lid Adrie Vinke van Schelde- stroom wilde er niet al te veel woorden aan vuilmaken. Hij ont kent ten stelligste dat de club er met name in de persoon van Frans Verplanke achterhaalde trai ningsmethodes op nahoudt. „Frank wilde zich niet voegen naar het grotere geheel van 150 an dere kinderen die bij ons lid zijn. En dan moet je je conclusies trek ken", aldus Vinke. Hij voegde er aan toe dat het bestuur niet over één nacht ijs is gegaan. „Met Björn en Manon verliezen we de zwem mers die voor ons de meeste pun ten in de competitie haalden. Die laat je echt niet zo maar lopen." Frank Scherbeijn hoort het hoofd schuddend aan. „In het beperkte aantal uren dat ons ter beschik king stond, was het zekér mogelijk om veranderingen door te voeren, door Maurice Steketee GOES - Door trainingskampen te organiseren, clinics te houden en specialisatietrainingen te geven hoopt Splash Athletics de Zeeuw se atletiek een impuls geven. In sa menwerking met de verenigingen wil de pas opgerichte stichting de prestaties van de jeugd verbeteren. „We streven er naar om atleten ruimte te geven om zich op hun ei gen niveau te ontwikkelen. Clubs hebben daar steeds minder tijd voor, ook door te weinig vrijwilli gers", legt Peter Gelderblom, een van de initiatiefnemers, uit. Door de populariteit van het hard lopen worden de andere atletiek- onderdelen nogal eens naar de ach tergrond verdreven. Volgens de stichting is er door het grote aan bod aan disciplines binnen de re guliere trainingstijden vaak niet voldoende tijd om extra aandacht te besteden aan één specifiek on derdeel. „Hardlopen is eenvoudig. Ie hebt heel veel hardloopclubjes waarbij je je kunt aansluiten. Maar de jeugd doet minder aan werpen en springen. Wij willen jongeren uitdagen om daar mee aan de slag te gaan", vertelt Gelderblom, die samen met Jerrel Biswane Splash Athletics heeft opgericht. Ook Ar no Dirkzwager en Edward de Leng, twee enthousiaste atletiek- ouders, maken deel uit van het be stuur. „We zijn geen atletiekclub en willen ook niet met de vereni gingen concurreren. De clubs heb ben we juist nodig", vertelt Gelder blom. „Wij hebben ook geen le den. Met Dynamica en AV'56 heb ben we al afspraken gemaakt dat we hun materiaal mogen gebrui ken. Ie hebt elkaar nodig. We wil len de trainers van de clubs er ook bij betrekken. We gaan ook samen naar de wedstrijden reizen. Zo ver trekken we met een 'groep van waardoor toppers de training kre gen die zij nodig hadden en waar door tegelijkertijd alle kinderen aan hun trekken kwamen. Helaas wilden Frans en uiteindelijk het bestuur daar niet aan." Björn Scherbeijn baalt van de ont stane situatie. „Ik had een heel an der afscheid van Scheldestroom in gedachten. Ik heb er heel veel ple zier beleefd. Helaas is dit nu voor bij." Frank Scherbeijn bezweert dat hij nooit meer iets voor Schel destroom zal betekenen. „Dood zonde en geheel onnodig", ver zucht Frank Scherbeijn. „Zeker als je bedenkt dat Björn volgend jaar de definitieve stap naar het RTC zet en ik mijn handen weer volle dig vrij zou hebben voor Schelde stroom." Ondanks zijn gedwongen afscheid rust hij niet op zijn lauwe ren. „Nu ik toch vaak te vinden ben bij het RTC, geef ik er ook re gelmatig training." zo'n twintig atleten naar Amster dam en Düsseldorf om daar mee te doen aan atletiekwedstrijden." Gelderblom ziet zijn stichting als een aanvulling voor de verenigin gen. „Zeeuwse atleten uit heel de provincie leren elkaar ook zo beter kennen en kunnen elkaar beter maken. In de herfstvakantie zijn we drie dagen op trainingskamp geweest in en rond de Loonse en Drunense duinen. De atleten kre gen er workshops van ervaren trai ners. Er deden 36 jongeren uit heel Zeeland aan mee." De stichting hoopt door het aan bieden van specialisatietrainingen dat jongeren ook minder snel stop pen met de atletieksport naarmate ze ouder worden. „We willen ze fa ciliteiten bieden waardoor ze niet op hun zestiende afhaken." Vol gens de stichting verarmen vereni gingen doordat de focus ligt bij oudere leden die vaak recreatief be zig zijn en alleen deelnemen aan looponderdelen. Splash Athletics kiest voor de jeugd en voor alle on derdelen van de atletieksport. Clinic Simpelaar Op zaterdag 17 december houdt Splash Athletics een clinic kogel stoten en discuswerpen. Erwin Simpelaar begeleidt de D-, C- en B-junioren tijdens deze dag. Zeven jaar geleden stopte Simpe laar met kogelstoten en discuswer pen op het hoogste niveau. De Zeeuw heeft als persoonlijk re cord met de kogel 18.07 meter en 52.89 meter met de discus. Hij is nu fysiotherapeut en is in opleiding voor manueel therapeut. De clinic wordt gehouden op Sportpark Vrijburg in Vlissingen en begint om 9.30 uur. Kijk voor meer informatie op www.splashathletics.nl MIDDELBURG - Met de kwalificatie dinsdag van Biervliet (4-4 tegen Schijf, winst na strafschoppen) staan er tien Zeeuwse voetbalclubs in de vierde ronde van de districts beker. Die vierde ronde wordt in het laatste weekeinde voor Kerst gespeeld. Vier van de Zeeuwse clubs spelen tegen elkaar: Biervliet speelt thuis tegen Patrijzen (komende zondag staan ze ook in competitieverband tegenover elkaar) en Kloetinge ont vangt Clinge. Daarnaast staan de volgende 'half-Zeeuwse' duels op de rol: long Ambon-Internos, MZC'n-Jeka, RCS-Jeka 2, Dinte- loord-Vlissingen (zondag), Veerse Boys-Steen en Hoek-Terheijden. De winnaars plaatsen zich voor de achtste finales (de laatste zestien). Zie ook het weblog RudeStats via www.pzc.nl/rudestats door Koen de Vries DOMBURG - Het paardensporteve nement Horses by the Sea wordt in 2012 niet gehouden. De organi satie heeft het meerdaagse evene ment niet op de agenda gezet om dat de voorwaarden om het tot een succes te maken niet voldoen de aanwezig zijn. Ook dit jaar bleven de terreinen aan de Schansweg bij Domburg leeg. De organisatie zag af van de wedstrijden, clinics, shows en an dere onderdelen omdat het alle maal een beetje te veel werd. De editie van 2010 sloot af met een flink verlies, mede door het slech te weer. En dat terwijl de bodem ondanks de vele regen goed was. De afgelopen jaren verdween er voor 60.000 euro zand onder de enorme grasvlakte om blubbervor- ming tegen te gaan. Die tegenval ler moest even verwerkt worden. Wat het weer betreft staat Horses by the Sea in een slecht gesternte. Twee keer eerder werd het Wal- cherse evenement afgelast vanwe ge storm en/of regen. Ook een vi rus gooide een keer roet in het eten. Nu spelen andere problemen een rol. „Het wordt steeds moeilijker om Horses by the Sea te organise ren", heeft voorzitter Peter de Kam gemerkt. „Zo hebben we pro blemen om vrijwilligers te vinden. Op de dagen zelf lukt het nog wel, AMSTERDAM - Een solide beleid en rust in de tent. De voetbalclub Ajax moet zich volgens de Vereni ging van Effectenbezitters (VEB) eindelijk eens als een bedrijf gaan gedragen. De aandeelhouder heeft genoeg van de interne chaos bij de Am sterdamse club, waarbij zelfs leden van de raad van commissarissen rollend over straat gaan. „Ajax moet zich maar eens als een beursgenoteerde onderneming ge dragen", stelt een woordvoerder van de VEB. Op de komende aan deelhoudersvergadering eist de BOVAG Auto Autobedrijf Dekker Zuidweg 7 4363 SG Aagtekerke Tel. 0118-586666 www.autobedrijf-dekker.nl maar je hebt in het voortraject mensen nodig die niet vrijblijvend bezig zijn. Ze moeten een half jaar lang met de voorbereiding bezig willen zijn. We kunnen ze niet vinden." Naast die vrijwilligers zijn er ook betaalde krachten nodig. Zij moe ten het evenement een professio nele uitstraling geven, zodat de sponsors tevreden zijn. En daar doemt een tweede probleem op: het vinden van sponsors is steeds moeilijker. Een ander struikelblok is de agen da. Die wordt in de regio niet op elkaar afgestemd. „Als iemand in West-Brabant besluit om tijdens ons concours een avqndwedstrijd te organiseren, hebben we zo veer tig deelnemers minder", aldus De Kam. „En die kunnen we niet mis sen." De Kam pleit voor een bescherm de status van bepaalde evenemen ten op de agenda. Alleen dan zijn ze verzekerd van voldoende deel nemers. En hij hoopt op een bete re samenwerking tussen de Noord-Walcherse paardensport- clubs, zodat er een bredere basis voor Horses by the Sea ontstaat. Wat hem betreft gaan er clubs met elkaar fuseren. Dat er in 2013 weer wel een editie van Horses by the Sea zal zijn, kan hij niet toezeggen. „We houden de ontwikkelingen in de gaten. Als er kansen zijn, dan zullen we die grijpen." VEB duidelijkheid van de club. De vereniging is 'not amused' over de huidige gang van zaken. „Het is on gekend dat een beursgenoteerd be drijf al ruim een jaar voortdurend negatief in de media komt", aldus de zegsman. „Natuurlijk is Ajax een a-typisch beursbedrijf Maar het gegeven dat het ook een voet balclub is, hoeft niet automatisch met de beursnotering te bijten." Over het algemeen staat de VEB niet negatief tegenover de 'fluwe len revolutie' die )ohan Cruijff voorstelde. „In de basis is dat plan uitstekend", aldus de zegsman. Autobedrijf van Hoepen Fagotweg 2 F 4337 RC Middelburg Tel. 0118-635474 www.autobedrijfvanhoepen.nl Er is altijd een BOVflG bedrijf bij jou in de buurt! ujuiuj.bovag.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 29