281 sport Splash Athletics wil Scherbeijn en Scheldestroom Co Adriaanse: 'Dit is ranglijstjournalistiek' ATLETIEK De stichting Splash Athletics wil de Zeeuwse atletiek een impuls geven door clinics en trainingskampen te organiseren voor de jeugd. SSV'65 te sterk voor Kanja/'tHvG Beladen derby eindigt onbeslist Nick Corré blijft jaar langer bij VCK Twee nieuwe rensters voor vrouwen ploeg donderdag 1 december 2011 w Tijdens een trainingskamp in de Loonse en Drunense duinen maakten Zeeuwse atleten kennis met veel atletiekonderdelen. door Fardau Wagenaar ENSCHEDE - Het kan zo maar het woord van het jaar worden: 'rang lijstjournalistiek'. Bedacht door FC Twente-trainer Co Adriaanse. Het was zijn antwoord op de aanzwel lende kritiek. Aan de vooravond van het Europa League-duel met Fulham probeerde hij de negatieve geluiden te pareren. Hij spreekt genoeg mensen die wel positief zijn over het spel van FC l\vente en die vinden dat de Tukkers domineren op het veld, maar slechts de kansen niet benut ten. Namen van die positieve fans noemde FC Twente-trainer Co Adriaanse gisteren niet. „Maar het zijn mensen die hun sporen in de voetballerij hebben verdiend. Neem dat maar van mij aan." De coach van FC TXvente nam giste ren plaats achter de microfoon in De Grolsch Veste. Naast hem zat doelman Nikolay Mihaylov. De me- diabijeenkomst zou voornamelijk over de wedstrijd tégen Fulham moeten gaan, maar de Engelse te genstander in de Europa League kwam nauwelijks ter sprake. Wel de aanzwellende kritiek op de trai ner, die steeds meer onder vuur komt te liggen vanwege zijn werk wijze en het vertoonde spel van Twente. En om verloren punten die niet verloren hadden mogen worden. Een paar weken geleden voor het Europese duel met Odense was er ook kritiek op Adriaanse, omdat hij in de wedstrijd tegen PSV (2-2) een paar dagen daarvoor vijf aan vallers opstelde. Destijds reageerde hij geprikkeld tijdens de persconferentie en wil de hij alleen ingaan op vragen over de Deense tegenstander. Maar voorafgaand aan de ontmoe ting met Fulham liet hij zijn stem duidelijk horen. Mihaylov deed er het zwijgen toe. Hij kreeg geen en kele vraag vanuit de zaal. „Dit is ranglijstjournalistiek", be dacht Adriaanse ter plekke. Het was een aanvulling op 'scorebord- journalistiek', het woord dat hij ja ren geleden al uit zijn mouw schudde. Maar het is juist niet de GOES In de strijd om een plaats in de middenmoot deden de zaalvoetbal lers van SSV'65 belangrijke zaken in het duel met Kanja/'t HvG. In ei gen huis won de Goese formatie met 4-0. Danny Weber trok met drie treffers de meeste aandacht naar zich toe. Eric Flore scoorde eenmaal. SSV'65 staat nu achtste met acht punten uit acht duels. KWADENAMME Het prestigeduel in de vierde divi sie tussen biljartploeg Jacobs Man nenmode en Zandee Kloetïnge ein digde in een 4-4-gelijkspel. Voor de pauze won Daan Weststra- te nipt van Gilles Sturm én verloor Piet Verschure kansloos van Eric Niewenhuyse. Na de thee zette Onur Can namens de gasten Mar tin Sturm op zijn plaats. Paul Bod bijl verloor nipt van Jan Blok. ranglijst die de meeste wrijving veroorzaakt. Gemopperd wordt er over zijn aanpak. Adriaanse wuif de de kritische noten weg. „De kri tiek komt uit één hoek, verder hoor ik het niet. Kranten moeten gevuld worden, dat weet ik. Het is alleen jammer dat mensen hun mening vaak vormen naar wat ze lezen. En niet naar wat ze zelf zien. Ja, het gat met AZ is groot, maar we spelen dominant en creë ren kansen. Afgelopen zaterdag in het duel met Vitesse (0-0) hebben we de kansen alleen niet benut. Voetbal heeft ook met geluk te ma ken. Als we tegen Heracles in de 93e minuut geen goal tegen krij gen, winnen we..." Dat zijn eigen voorzitter Joop Munsterman in een interview met De Volkskrant liet optekenen dat hij in de voorbereiding voor het laatst had genoten van het spel van TXvente, deed Adriaanse schou derophalend af „Ik heb het niet ge lezen, maar over smaak valt niet te twisten. Ik heb nog een heel goede band met Joop." En dat de spelers afgelopen zondag na de wedstrijd tegen Vitesse erg gelaten reageer den, in plaats van woedend of te leurgesteld, ontkende hij. „Dat is een gevoel", vond de trainer. Een interpretatie van de media. „Ik vond dat ze teleurgesteld waren." Voldoet het spel wel aan de maat staven? „Het kan altijd beter, maar dat geldt voor elk team. Dat wil niet zeggen dat we geen hoog ni veau halen. Kijk naar ons doelsal do, dat is hoog en goals liegen niet. Je moet altijd kijken naar de omstandigheden, dan kun je alles verklaren. Toen ik hier kwam, wa ren Ruiz en Chadli er nog. Ruiz vertrok en Chadli raakte gebles seerd. Ook Landzaat was er lange tijd niet, Mihaylov had last van pijntjes, net als Janko, en Fer kwam laat en moest ingepast wor den. Rosales zat nog in Venezuela. Daardoor hebben we veel in wisse lende formaties moeten spelen." De trainer liet achterwege dat hij zelf ook veel wisselingen doorvoer de met de spelers die er wel wa ren. De lat ligt hoog bij FC Twente... KOUDEKERKE Nick Corré is ook volgend seizoen trainer van voetbalclub VCK. De oe- fenmeester is momenteel aan zijn tweede seizoen bezig bij de zater dag-derdeklasser uit Koudekerke. In zijn eerste jaar dwong hij met de club een plaats in de KNVB-prof- beker af. Halverwege de competitie staat hij nu met VCK op de vijfde plaats. MIDDELBURG De Zeeuwse vrouwenwielerploeg Nutswerk-Cube Ladies Cycling- team heeft twee rensters aan de se lectie toegevoegd. Het zijn de Gro ningse Gerda Koops (25), de vrien din van Johnny Hoogerland, en Iris van der Stelt uit Numansdorp. Van der Stelt (19) is een schaatster die zich in 2012 op wielrennen wil toe leggen. De ploeg bestaat inmiddels uit veertien rensters. door René van Stee AARDENBURG - Björn Scherbeijn is opgestapt bij Scheldestroom na een conflict tussen diens vader en trainer Frank en hoofdtrainer Frans Verplanke van de West-Zeeuws-Vlaamse zwemvere niging. In het kielzog van vader Scherbeijn en de meervoudig Ne derlandse jeugdkampioen uit Aar denburg is onder anderen ook Ma- non Aerssens (12) uit Sint Kruis (eveneens Nederlands jeugdkam pioene én een pupil van Frank Scherbeijn) vertrokken bij Schelde stroom. Zij komt net als Björn Scherbeijn (15) nu uit voor De Schelde uit Terneuzen. De bom barstte enkele weken gele den. Tijdens het clubkampioen schap van Scheldestroom werd Mirjam Scherbeijn in het zwem bad van De Eenhoorn in Oostburg te verstaan gegeven dat haar echt genoot Frank, op dat moment met zijn zoon in Dordrecht vanwege een training bij het Regionaal Trai ning Centrum (RTC), niet meer welkom was op de club. Hem werd solistisch optreden verwe ten. „Ik zou niet bezig zijn in het belang van de vereniging", vertelt Frank Scherbeijn. „Eerder was er al een verschil van mening over de manier van trainen, maar daarover is een compromis gesloten. Uitein delijk was een deel van het be stuur het daar toch niet mee eens. Met als gevolg dat er een definitie ve breuk is ontstaan." De kiem van het conflict lag in de technische arbeid die Björn opge dragen kreeg vanuit het Dordtse RTC, waar hij vier keer per week traint en werkt aan een carrière richting de vaderlandse senioren- top. Frank Scherbeijn: „Het idee bestond dat ik die avonden geheel aparte programma's draaide en daardoor minder aandacht zou hebben voor de overige zwem mers. Dit was niet het geval. De lucht leek eerder ook geklaard, tot dat die mededeling kwam dat ik niet meer welkom was." Frank Scherbeijn bemerkte al lan gere tijd een gebrek aan vertrou wen en medewerking bij Schelde stroom. Een andere oorzaak van de verstoorde verhoudingen is vol gens hem een verschil van inzicht over welke weg de club diende te bewandelen. „In het kort gezegd heeft Scheldestroom voor het ver leden gekozen, terwijl ik naar de toekomst keek. Het zwemmen heeft in de laatste twintig jaar enorme ontwikkelingen doorge maakt. Daar moet je dus in mee en dit gebeurde naar mijn mening onvoldoende." Frans Verplanke had geen behoef te aan commentaar over het gere zen conflict. „Hou het maar op

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 28