Malmö Nederlandse scout sport 125 Ryan Donk bekroont comeback Club Brugge Europa League Maaskant helpt bij doorstart van opgeheven RBC PSV trekt aan het langste eind Open geest bij Achilles'29 en Rijnsburgse Boys donderdag 1 december 2011 door Theo Brinkman malmö - AZ moet in de laatste groepswedstrijd van de Europa League nog flink aan de bak om een plek in de volgende ronde af te dwingen. Het bleef gisteravond in Malmö steken op o-o en kon daardoor nog niet voldoende af stand nemen van concurrent Au stria Wien. Toch heeft AZ nog steeds de beste papieren om achter Metalist als nummer twee de knock-outfase te halen. Het heeft twee punten voor sprong op Austria Wien en een veel beter doelsaldo dan de Oos tenrijkers. Daardoor is een gelijk spel, thuis tegen Kharkiv, mogelijk voldoende. AZ kwam in het zuidwesten van Zweden niet in de buurt van het niveau dat het in de eredivisie laat zien. Het begon veel te bleu, miste overtuiging en hanteerde een te laag tempo om het Malmö erg moeilijk te maken. Kansen creëer de AZ in de eerste helft nauwe lijks. De weinige keren dat het toch gevaarlijk leek te worden, strandde de aanval door een slordi ge balbehandeling van Jozy Altido- re of Erik Falkenburg. Het was juist Malmö dat de beste kansen kreeg. Drie keer waren de Zweden dicht bij de openingstreffer. Wellicht had AZ toch te veel last van enkele omzettingen. Het moest in Malmö noodgedwongen enkele basisspelers missen. Pontus Wernbloom was geschorst en hij kreeg op de tribune gezelschap van Niklas Moisander. Diens ham stringblessure bleek te ernstig om te kunnen spelen. Al vroeg in de wedstrijd kwam daar nog een der de tegenvaller bij. Roy Beerens strompelde na twintig minuten naar de kant met een kuitblessure. Het gemis van het drietal deed zich voelen. Falkenburg, die Wern bloom verving, maakte voor het eerst in drie maanden weer eens zijn opwachting en dat was te mer ken. Hij speelde ongelukkig en was een kwartier voor tijd boven dien helemaal leeg. Achterin had den Nick Viergever en Ragnar Kla- van wat tijd nodig om aan elkaar te wennen. De twee zijn het niet gewend om samen het centrum van de defensie te vormen. Kwalijker was dat spelers die de laatste weken zo belangrijk waren, het nu lieten afweten. Brett Hol man en Simon Poulsen speelden slordig en dat gold in iets mindere mate ook voor Rasmus Elm. De Zweed bouwde dit seizoen een re putatie op van iemand die nooit een bal kwijtraakt, maar gistera vond was ook hij even een gewo ne voetballer. Ongewoon veel pas ses van Elm kwamen niet aan. Ook Adam Maher had aanvanke lijk zijn avond niet, maar hij her stelde zich goed in de tweede helft. Met zoveel spelers die onder de maat bleven, was het voor AZ bijna onbegonnen werk, ook te gen de hekkensluiter van de poule. Pas na een uur kwam er meer vuur in het spel van AZ en draai de het Malmö de duimschroeven aan. AZ leek weer wat op AZ, al waren ook in die fase goed uitge speelde kansen schaars. Altidore (over) en Charlison Benschop (net naast) probeerden het met scho ten. AZ moest hopen op een flits van iemand. Een bevlieging, een briljant moment. Bijna was dat er, toen Maher halverwege de tweede helft in kansrijke positie opdook. Hij speelde zijn tegenstander uit, maar schoot te zacht in. Malmö FF-AZ 0-0. Scheidsrechter: Courtney (Nle). Gele kaart: Durmaz, Fi- gueiredo (Malmö FF). Aantal toeschou wers: 5.000. WARSCHAU - Dries Mertens probeert Legia's Maciej Rybus op onconventionele wijze het spelen te beletten. De strijdwijze van PSV's topscorer oogstte effect, want de Eindhovenaren wonnen in de Europa League met 0-3 bij Legia Warschau en claimden met nog één wedstrijd voor de boeg de groepswinst. Na een halfuur kwam PSV op voorsprong door een eigen doelpunt van Michal Zewlakow na een actie van Stanislav Manolev, na rust maakte Dries Mertens uit een strafschop 0-2 en zorgde Zakaria Labyad voor 0-3. foto Adam Nurkiewicz/AFP GROEP A Tottenham Hotspur-Paok Saloniki 1-2. FC Rubin Kazan - Shamrock Rovers 4-1. PAOK Saloniki 5 3 2 0 11 9- 5 FC Rubin Kazan 5 3 1 1 10 10- 4 Tottenham Hotspur 5 2 1 2 7 5-4 Shamrock Rovers 5 0 0 5 0 4- 15 GROEP B Standard Luik - Hannover 96 2-0. Vorskla Poltava - FC Kopenhagen 1 -1 GROEP G Malmo FF - AZ 0-0. Metalist Kharkiv - Austria Wien 4-1. Metalist Kharkiv 5 4 1 0 13 14- 5 AZ 5 14 0 7 9-6 Austria Wien 5 1 2 2 5 8- 11 Malmo FF 5 0 14 1 4-13 GROEP H NK Maribor - Club Brugge 3-4. Braga - Birmingham City 1-0. Standard Luik 5 3 2 0 11 8- 1 Braga 5 3 1 1 10 11- 5 Hannover 96 5 2 2 1 8 6- 6 Club Brugge 5 3 1 1 10 11 - 8 FC Kopenhagen 5 1 2 2 5 5- 8 Birmingham City 5 2 1 2 7 7- 8 Vorskla Poltava 5 0 2 3 2 3- 7 NK Maribor 5 0 1 4 1 6- 14 GROEP C Legia Warschau - PSV 0-3. Rapid Boekarest - Hapoel Tel Aviv 1-3. PSV 5 4 1 0 13 11- 4 Legia Warschau 5 3 0 2 9 7 - 7 Hap. Tel Aviv 5 1 1 3 4 8-9 Rapid Boekarest 5 1 04 3 4-10 GROEP I Stade Rennes - Udinese 0-0. Celtic - Atletico Madrid 0-1 Atletico M. Udinese Celtic Stade Rennes 5 3 1 1 10 8- 3 5 2 2 1 8 5-6 5 1 2 2 5 5-6 5 0 3 2 3 4-7 roosendaal - De stichting RBC heeft voldoende leden om zich te kunnen aanmelden bij de KNVB en te worden toegelaten tot de competitie van de amateurs. „Al moeten we dan wel van de stich ting weer een vereniging maken", zegt Noud Bominaar, een van de bestuursleden. „Dat gebeurt overi gens binnenkort." Het vijftigste lid van de vereniging oprichting was een oude bekende. Voormalig trai ner Robert Maaskant meldde zich als vijftigste lid aan. „Inmiddels zit ten we al op 52 leden. De KNVB eist er vijftig." RBC werd afgelo pen juni failliet verklaard. De club speelde toen in de Jupiler League. 'De eerste helft moesten we even wennen aan elkaar. Na rust hebben we laten zien wat we kunnen.' Adam Maher de huidige trainer van Bayem Mü- nchen. Zijn oude liefde won dit seizoen in München verrassend met o-i. Heynckes scoorde voor De Veulens in 283 competitieduels 195 doelpunten en is clubtopsco rer. Rainer Bonhof Berti Vogts (419 Bundesliga-duels), Alan Sim onsen en Günther Netzer zijn an dere grote Borussen, later gevolgd door mannen als Lothar Matthaus, Uli Stielike en doelman Uwe Kamps, die als keeperstrainer nog aan de club verbonden is. „Die successen waren geweldig", zegt Balkestein, „maar ze wekken bij de fans altijd hoge verwachtin gen. Ik vergelijk Borussia met Feye- noord. Elk jaar worden prijzen ver wacht. Dat het nu zo goed gaat, vind ik geweldig voor de trouwe supporters, waarvan de club er ontzettend veel heeft. Borussia heeft wereldwijd 220 supporters verenigingen." Scout Balkestein schoot met Roel Brouwers twee jaar geleden in de roos. De ex-verdediger van Roda speelde mee in 110 Bundesli- ga-duels waarin hij 13 keer scoor de. „Roel is een goeie, niet voor niets heeft Bert van Marwijk hem een keer bekeken." Ook de Bel gische stadions kent Balkestein als zijn broekzak. „De Braziliaanse ver dediger Dante zag ik bij Standard Luik. Als oud-verdediger wist ik het meteen: een geweldenaar. Ook voor hem staan de Europese top clubs nu voor de deur." Balkestein kijkt uit naar een opvol ger. Hij weet precies wat de Zwit serse trainer Lucien Favre nodig heeft om een vaste plaats in de subtop te bemachtigen. Want de landstitel, nee, dat zal niet lukken, denkt Balkestein, wiens club zater dag de absolute topper speelt te gen Borussia Dortmund. „Wie weet Herbstmeister. Hoe dan ook ben ik enorm blij en trots dat het momenteel zo goed gaat." groesbeek - De topklassers Achil les'29 en Rijnsburgse Boys hebben bij de KNVB aangegeven 'open' te staan voor promotie naar de eerste divisie. Voordat de stap evenwel wordt gezet, moeten nog tal van obstakels worden opgeruimd. „We zijn nog zeer terughoudend", verklaart Achilles-voorzitter Har- rie Derks, „maar we willen de deur nu niet in het slot gooien. Daarom hebben we aangegeven de eerste divisie niet af te wijzen. Dat moesten alle topklassers voor 1 de cember bekendmaken. Alleen Achilles en Rijnsburgse Boys to nen interesse." Maar meer ook nog niet. Er is 'beweging' nodig vanuit het betaalde voetbal. „Houdt het profvoetbal vast aan de speeldag vrijdag, de licentie-ei sen met fhllprofcontracten en de voorschriften voor de accommoda tie, dan haakt Achilles zeker af" door Jaco Kaijen maribor - Club Brugge heeft giste ren een spectaculaire overwinning geboekt in de Europa League. De Belgische ploeg stond in Slovenië na zeventig minuten met 3-0 ach ter bij Maribor, maar won uiteinde lijk met 4-3. Ryan Donk maakte in de laatste minuut op aangeven van Björn Vleminckx (ex-NEC) de winnende treffer voor de ploeg van trainer Christoph Daum, op volger van de ontslagen Adrie Kos ter. Donk had in de eerste helft ook ge scoord, maar dan in eigen doel. Club Brugge draaide de wedstrijd in de laatste twintig minuten volle dig om door doelpunten van Na bil Dirar (2), Joseph Akpala en Donk. Club Brugge heeft op 15 de cember in de afsluitende groeps wedstrijd tegen Braga aan een ge lijkspel genoeg om zich te verzeke ren van een plek bij de laatste 32. Braga, de verliezend finalist van af gelopen seizoen, won gisteren met 1-0 van Birmingham City door een treffer van Hugo Viana. De Portugezen hebben net als Brugge tien punten, Birmingham City staat op zeven. De Portugezen staan tweede in de groep, maar zijn in tegenstelling tot Club Brugge wel al zeker van overwintering in de Europa Lea gue. Braga houdt op basis van het onderlinge resultaat namelijk Bir mingham sowieso onder zich. De Portugese club versloeg de Engel sen twee keer, Club Brugge legt het op onderling resultaat af tegen Birmingham. Atletico Madrid heeft door een ze ge bij Celtic (0-1) geplaatst voor de knock-outfase. Arda Turan maakte het enige doelpunt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25