Perspectief werkloze is somber PZC Streep door kandidatuur voor Floriade Goes goedkoopst 'Ouders zijn lui' Tariefstijging waterschapsbelasting van 10 euro per persoon op komst Brand eist leven 6 door Hans Gertsen den haag - Werklozen komen veel moeilijker aan een nieuwe baan. De belangrijkste oorzaak is de economische crisis, maar ook het kabinetsbeleid helpt hen niet verder. Door de bezuinigingen is er namelijk steeds minder geld voor re-integratie van werklozen, waardoor zij vooral op zichzelf zijn aangewezen bij het vinden van een nieuwe baan. Dat blijkt uit de 'Factsheet Re-integratie 2011-2012', die vandaag wordt gepu bliceerd door de Raad voor Werk en Inkomen (RWI). Volgens de RWI is het besef dat werkzoekenden moeilijker een nieuwe baan vinden ook doorge drongen tot het kabinet. Dat heeft de doelstelling dat tenminste 60 procent van de nieuwe werkzoe kenden binnen twee jaar weer een baan heeft, inmiddels losgelaten. Die doelstelling werd de afgelopen jaren gehanteerd en ook gehaald. Maar in de periode 2008-2010 liep het aantal werkzoekenden dat bin nen twee jaar weer aan de slag raakt terug tot 52 procent. Een verdere verslechtering ligt voor de hand. Terwijl het aantal werkzoekenden flink stijgt, neemt het budget voor re-integratie van WW'ers, bijstandsgerechtigden en arbeidsongeschikten af van 5,5 mil jard eurd in 2010 naar 3 miljard in 2015. Het leeuwendeel van het geld dat nog wel beschikbaar is voor re-in- tegratie zit bovendien 'vast'. Het wordt gebruikt voor sociale werk voorzieningen of voor het subsidië ren van banen voor mensen met een arbeidsbeperking. Het gevolg is dat werkzoekenden bijna niet meer geholpen kunnen worden bij het zoeken naar een baan. Zo heeft uitkeringsinstantie UWV in 2012 nog maar 35 miljoen euro te besteden voor re-integratietra jecten tegen 158 miljoen euro in 2011. Het Factsheet re-integratie 2011- 2012 is het laatste dat de RWI pu bliceert. De RWI is door het kabi net wegbezuinigd en houdt op 1 juli 2012 op te bestaan. tholen - De Floriade van 2022 komt niet naar Zuid-West Neder land. De provincie Zeeland heeft zich teruggetrokken, waarna ook Noord-Brabant en de gemeenten Tholen en Bergen op Zoom beslo ten zich niet langer kandidaat te stellen. Gedeputeerde Staten van Zeeland denken dat er binnen Provinciale Staten niet genoeg draagvlak is om het evenement binnen te ha len. De drie andere partijen wilden zich wel kandidaat stellen voor de wereldtuinbouwtentoonstelling, maar trekken zich terug nu de pro vincie Zeeland afhaakt. Daarmee onderstrepen ze dat het om een ge zamenlijk project ging. AW) pagina 3: 'jammer dat Zeeland af- haakt'; commentaar oost-souburg - Een uitslaande brand in de Rit- themsestraat tussen Oost-Souburg en Ritthem heeft gisteravond het leven gekost aan één peroon. In het huis woonde volgens omwonen den een alleenstaande man. Of hij het slachtoffer van de brand is, konden de autoriteiten bij het ter perse gaan van deze krant niet bevestigen. Het stoffelijk overschot van het slachtoffer werd door de brandweer in de woning aangetrroffen. De brand in het vrijstaande pand, gelegen naast de oprit richting Middelburg van de A58, moet rond kwart over negen zijn ontstaan. Het vuur greep razendsnel om zich heen. De brandweer rukte met groot materieel uit, maar het pand was niet te redden. In verband met de brand was de Ritthemsestraat een groot deel van de avond afgesloten voor het verkeer. De technische re cherche stelt een onderzoek in. foto Rolf de Feijter middelburg - De jaarlijkse ge meentelijke woonlasten bedragen in Goes 529 euro. De overige ge meenten zijn alle duurder. Rei- merswaal en Vlissingen voeren de lijst aan. Die gemeenten heffen van hun inwoners 697 euro. De Vereniging Eigen Huis concludeer de gisteren dat in veel gemeenten de onroerend zaakbelasting stijgt, terwijl de huizenprijzen dalen. pagina 22 en 23: woonlasten stij gen terwijl huizenprijs daalt den haag - Ouders moeten zich in zetten voor het verbeteren van leerprestaties van hun kind, voor de school en voor respect voor het werk in het onderwijs. Dat stelde minister Marja van Bijsterveldt (Onderwijs) gisteren. Volgens haar zijn ouders vaak afwezig bij belang rijke momenten als rapportavon den, maar zijn ze veeleisend als er iets niet goed gaat met hun kind. pagina 4 en 5: 'laat de PW eerst eigen taal kuisen' middelburg - De kosten van het Waterschap Scheldestromen gaan omhoog door een forse bezuini gingsmaatregel van het Rijk op werkzaamheden aan de primaire dijklichamen. Het waterschap bere kent de lastenstijging vanaf 2015 door aan zijn Zeeuwse burgers. Het tarief zal met circa 10 euro per hoofd van de bevolking omhoog gaan. „Maar we leggen ons hier niet zomaar bij neer", zegt dijk graaf Toine Poppelaars van Schel destromen. „De brief van staatsse cretaris Atsma komt uit de lucht vallen." Het Rijk wil 10 procent korten op werk aan de primaire dijken. Voor waterschap Schelde stromen is dat een extra kosten post van 5 miljoen jaarlijks. „Zee land wordt onevenredig zwaar ge troffen. De solidariteit is zoek." pLA pagina 2: bezuiniging komt hard aan Niet doorgaan Floriade is een gemiste kans reageer op www.pzc.nl ijBjl' reacties: 351 Als 130 mag, moet 140 ook kunnen 64% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 8 «7 1688 555530" wind, 11 Veel regen en November was zeldzaam zachte en droge maand DONDERDAG 1 december 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 287 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 WALCHEREN ONDERZOEK Nieuwe baan vinden wordt bemoeilijkt door crisis en wegbezuinigen re-integratieprojecten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1