Shinkei Khalil voor ons vaderland' zeeland 19 imn Europa stopt 1,8 ton in plan Vrouwenpolder GroenLinks: het gaat niet om locatie ziekenhuis Elfde wietkwekerij dit jaar in Middelburg ontdekt Walky Schoenmode Arnemuiden www.walkyschoenmode.nl Voor al uw: tv's, wasmachines, drogers, koelkasten en alle inbouwapparatuur. AVA ELECTRO Kanaalstraat 44 Oost-Souburg Tel: 0118-47 17 771 www.avaelectro.nl it donderdag 1 december 2011 w „Er zijn veel momenten dat we ons schuldig voelen over alle keuzes die wij hebben. Terwijl in Afghanistan zoveel mensen niks hebben, en dus ook geen keuzes. Als mijn ouders niet zo sterk waren om met ons het land te ontvluchten, had ik misschien ook niks gehad." door Henk Postma VROUWENPOLDER - Europa stopt al vast 180.000 euro in de ontwikke ling van Vrouwenpolder. Wethou der René Molenaar (CDA) maakte dit gisteren bekend tijdens een dorpsschouw, bedoeld om het pro vinciebestuur te enthousiasmeren. Het Europees geld is afkomstig van het zogenaamde interreg-pro- gramma 2 zeeën. De gemeente Veere gebruikt het voor het maken van toeristisch-recreatieve plan nen: betere voorzieningen voor 'stoere sporten' bij de Veerse Gat- dam en nieuwe sportief-recreatie- ve voorzieningen in het gebiedje tussen de oude N57 en de Fort Den Haakweg. Het is de bedoeling dat onderne mers gaan investeren, samen met de gemeente en andere overhe den. Er kan dan ook, vanaf de oude N57, een weg worden aange legd ter onlasting van de dorps kern. Die dorpskern krijgt een face-lift. Uitvoering daarvan kost ongeveer acht ton. De gemeente heeft de fi nanciering bijna rond. Er is nog wat geld voor nodig van het pro vinciebestuur. Gedeputeerde Sjoerd Heijning kon gisteren nog geen geld beloven, maar hij zegde wel steun toe, 'ook wellicht in de sfeer, van financie ring' van plannen. Het hotel bij duinovergang Duin oord wil fors uitbreiden. Er zijn ook plannen voor een uitkijktoren op die duinovergang. Die opent daar dan een panorama tot voorbij de Lange Jan in Middelburg. Nabila Sekandari (links) en Shinkei Khalil hebben de stichting Mehr opgericht, meiden willen geld inzamelen voor wezen en weduwen in Afghanistan. Shinkei bleek echter een slim meis je. Zo slim, dat ze na het vmbo snel niveau vier haalde en in april een toelatingstoets mag doen voor de universiteit van Tilburg, waar ze international business wil stude ren. En Nabila, die gaat daar com municatie- en informatieweten schappen studeren. Maar eerst nog een jaartje samen bij de Action werken en fondsen werven voor de stichting. Nabila vertelt dat ze niet alleen om geld gaan vragen. „Ik ben schoonheids specialiste en Shinkei kan goed ko ken, dus zij gaat Afghaanse kook lessen geven. Zo verdienen we ook geld. Als we straks echt kinderen van straat hebben gehaald, kun nen we weer zonder gewetens Mehr betekent barmhartigheid. De foto Mechteld Jansen wroeging naar de televisie kijken." De website van de Stichting Mehr op www.stichtingmehr.com is nog niet klaar, maar er staat al wel een bankreke ningnummer op. Mensen die meer wil len weten, kunnen ook mailen naar shinkei@stichtingmehr.com of nabila@stichtingmehr.com of bellen naar 06-24361026. door Theo Ciele MIDDELBURG - De fractie van GroenLinks in de Middelburgse ge meenteraad voelt niets voor het CDA-voorstel om het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis financieel de helpende hand toe te steken. Het CDA-Middelburg wil het zie kenhuis sneller aan voldoende ei gen vermogen helpen zodat finan ciers bereid zijn een nieuw zieken huis op de Mortiere mogelijk te maken. „Waar het ziekenhuis uiteindelijk moet komen, is voor de fractie van ondergeschikt belang. Aan de A58 zou een goed bereikbare plek kun nen zijn, maar elders op Walche ren kan ook onze goedkeuring krij gen", stelt GroenLinks-raadslid Le- ny van den Heuvel. Volgens Van den Heuvel gaat het in de eerste plaats om kwalitatief goede zorg in Zeeland. „Bijvoor beeld een ziekenhuis op Walche ren dat goede specialisten aantrekt en alles in het werk stelt om deze ook te behouden." Verder bepleit GroenLinks meer samenwerking met ZorgSaam in Terneuzen. De meningen over het CDA-voor stel zijn erg verdeeld op Walche ren. Ook binnen een aantal politie ke partijen is verschil van mening tussen de plaatselijke afdelingen. door Emile Calon MIDDELBURG - De politie heeft gis teren een hennepkwekerij aan de Nieuwstraat in Middelburg ont dekt. De kwekerij met zo'n honderd oogstrijpe plantjes is ontmanteld. Ook trof de politie in het pand nog een zestigtal potten aan. Het vermoeden bestaat dan ook dat er al eerder is geoogst. De 36-jarige bewoner is aangehouden en met een dagvaarding heengezonden. Volgens Hans Hubregtse van de ge meente is het de elfde kwekerij die dit jaar in Middelburg is aangetrof fen. Dat aantal wijkt niet erg af van de voorgaande jaren. In 2008 werden zeven hennepkwekerijen ontdekt en ontmanteld. Het jaar daarop ging het om twaalf kweke rijen. Vorig jaar werden er zeven opge spoord. De opvallendste kwekerij die dit jaar werd gevonden, was aan de Ramsburgerweg. Eind sep tember kreeg de politie een waar schuwing van de Delta dat mon teurs van het nutsbedrijf niet wer den toegelaten tot een pand op het industrieterrein Ramsburg toen ze onderzoek deden naar een storing. De politie ontdekte dat zes mannen in dat pand bezig wa ren met het opbouwen van een zeer moderne kwekerij. De zes werden aangehouden en mochten pas na het afleggen van een verkla ring vertrekken. i video op www.pzc.nl/video ring vé De lege potten van eerder geoogste planten. foto Izaak Verkeste H

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 19