Ondernemer moet campers <we moesten iets doen nu lokken 181 zeeland RefoAnders opent huiskamer in Goes van de reepe PROEF Gemeente Veere haakt af AFGHANISTAN Twee Vlissingse meiden zetten zich in voor verbetering van het lot van weduwen en wezen in hun vaderland Afghanistan. HEEL VEEL NIEUWE AANBIEDINGEN! HÉÉL VÉÉL NIEUWÉ PRIJZEN! Tweede HooilKoorts in Westkapelle donderdag 1 december 2011 door Annemarie Zevenbergen domburg - Teleurstelling en op luchting tekenen de reacties op het niet doorgaan van de camper- proef in de gemeente Veere. Wet houder René Molenaar blies dit af omdat hij geen politieke meerder heid kon vinden voor de pilot met aparte overnachtingsterreinen voor kampeerauto's. Teleurstelling enerzijds bij de wet houder en de Nederlandse Kam peerauto Club (NKC), opluchting anderzijds bij belangenorganisatie Recron die nut en noodzaak ervan niet inzagen. Molenaar: „We hebben een open discussie gevoerd. De één wilde een beetje dit, de ander een beetje dat. Ik heb getracht daarin een ge mene deler te vinden, dat is niet gelukt. Als er geen meerderheid is, moet je reëel zijn en stoppen. We hebben er als college veel energie in gestopt, maar de tijd is er blijk baar niet rijp voor. Ik heb niet het gevoel dat alles voor niets is ge weest. Er is wel beweging ont staan. Ik zie dat ondernemers toch proberen die campers op hun ter rein te krijgen. En er is nu de site Campervriendelijk Veere van de Recron." Belangenorganisatie Recron daar entegen is niet teleurgesteld. Voor zitter Joke de Witte: „Wij zijn blij met het afzeggen van de proef Er is ruimte genoeg op de bestaande campings en minicampings. Je houdt altijd de groep die alleen vrijheid-blijheid wil. Maar of je die nu met een proef moet facilite- ren? Natuurlijk willen we graag dat kampeerauto's naar Zeeland komen. Daarom hebben we de website opgezet en zijn nu we be zig om er ook een voor de hele provincie in te richten. Er zijn ook ondernemers die graag binnen de gemeente een campercamping wil len opzetten. Maar dan moet Veere daar beleidsmatig wel ruim te aan bieden." CDA toonde zich deze week een voorstander bij de behandeling van de nota Camperen Veere. CDA-raadslid Gert Stevense: „Als we niet inspelen op die camper- markt, laten we een kans liggen. Maar anderzijds is er op reguliere campings en minicampings ruim te genoeg. Die mismatch moet je aanpakken. Maar bij dat vraag- en aanbodspel moet de gemeente geen grote rol spelen. De markt moet daar zijn werk doen. De ge meente kan via voorwaarden scheppend beleid ondersteunen en faciliteren. Als proefproject is dit zeker de moeite waard voor on dernemers." Henk Zandstra van de NKC ver woordt de teleurstelling van zijn club. „Het is een gemiste kans. Veere loopt een doelgroep, mis als ze daar niet op inspeelt. Een derde van de camperaars wil een vrije plaats. Daar willen ze best voor be talen, dat is geen punt. Maar ze willen geen camping met alles wat daar aan vast zit. Wij zijn daarom blij met de landelijke ontwikke ling van camperplaatsen 'voor de poort'. De tijd moet nu leren of en hoe Veerse ondernemers op deze groeiende markt inspelen." 5 C H E N M 0 D E I Papegaaistraat 8, Goes Tel. 0113- 230796 www.vandereepe.nl westkapelle - In het Kasteel van Batavia te Westkapelle .vindt mor genavond de tweede voorronde plaats van de nieuwe serie HooilKoorts, het popconcours voor nieuwe Zeeuwse bands en popmuzikanten. Er staan vier op tredens op het programma. Aller eerst van de zestienjarige sin ger-songwriter Geert (van Oor schot) uit Vlissingen. Verder tre den op: Chaotic Harmony van Ta- door Wendy van den Hurk vlissingen - De tafel stond vol lek kers, toen Shinkei op televisie een man gras zag eten. Die iftar, de maaltijd na zonsondergang tijdens de ramadan, is aan Shinkei voorbij gegaan. Geen hap kreeg ze nog door haar keel. Zo zijn er vaak van die momenten dat de Vlissingse zich schuldig voelt. Bruine schoenen of zwarte? Een BlackBerry of een iPhone? „Terwijl in Afghanistan zoveel mensen zijn die niks hebben, en dus ook geen keuzes. Als mijn ouders niet zo sterk waren om met ons het land te ontvluchten, had ik misschien ook niks gehad. Ik moest iets voor mijn land doen." Samen met haar vriendin Nabila Sekandari (23) heeft Shinkei Khalil (22) een stichting opgericht. Stich ting Mehr, dari voor barmhartig heid. Samen willen de meiden geld inzamelen voor wezen en we duwen, en dat zijn er nogal wat, die zonder hulp verloren zijn. „In Afghanistan hebben mensen hechte familiebanden, dus ieder een vindt bij elkaar wel onderdak, maar dan nog is iedereen op zich zelf aangewezen. Er is niet altijd eten voor iedereen. En als er geen eten is, moeten kinderen gaan be delen. Of naar een vuilnisbelt, ter wijl ze onder de opium zitten. Zij gaan niet naar school, en hun moe ders hebben geen inkomen. Nu zijn er wel stichtingen die hulp bie den, maar niet voor iedereen. Soms alleen voor de Pashtun, soms alleen voor de Dari. En vaak alleen in de grote steden." Daarom pakken Shinkei en Nabila dat anders aan. In het nieuwe jaar willen ze naar Afghanistan om op zoek te gaan naar dorpelingen die het zelf niet kunnen rooien. „We willen ze gaan sponsoren. Al lereerst met eten, door de winkel vooruit te betalen. Vervolgens wil len we zorgen dat de kinderen naar school kunnen en hopelijk kunnen we de moeders helpen een kleine onderneming te star- www.pzc.nl bitha Wagenvoort uit Zierikzee; metalband The Raptured uit Zuid-Beveland en het trio Babes in Suits, ook uit Zuid-Beveland. Verder treed Going Dutch op. De ze band vervangt Hyperfocus, die vorig jaar in de HooilKoortsfinale stond. HooilKoorts wordt op touw gezet door de Jeugdraad Veere. De avond in Westkapelle begint vrij dag om 20.00 uur. MEEST GELEZEN 1. Forse toename woninginbraken 2. GroenLinks over ziekenhuis 3. Kerstboom staat al (foto) STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto ten, zodat die zelf geld kunnen gaan verdienen. Met wat voor ons weinig geld is, zijn ze daar al heel erg geholpen." Het is spannend voor Shinkei en Nabila om terug te gaan naar hun vaderland. Afghanistan is een ge vaarlijk land voor vrouwen, laat staan voor verwesterde vrouwen. Daarom zullen ze niet gaan zon der Shinkei's vader. Voor Nabila is het acht jaar geleden dat haar ge zin vluchtte, Shinkei is al elf jaar veilig in Nederland. Voordat ze hier belandde via mensensmokkel aars, woonde ze jarenlang in het grensgebied met Pakistan. „Daar was het ook onveilig, maar beter dan in Afghanistan of Jalalabad, waar mijn familie vandaan komt." Shinkei ging pas in Nederland voor het eerst naar school. Op haar twaalfde. „Ik kon niet lezen, niet schrijven, niks. Alleen een beetje rekenen en de dingen die mijn oma me geleerd had." door Luc Oggel goes - Stichting RefoAnders, die opkomt voor de belangen van christelijke homo's, heeft een zoge heten 'huiskamer' geopend aan de Lange Vorststraat 36 in Goes. In zo'n huiskamer kunnen man nen en vrouwen met homoseksue le gevoelens elkaar in een ver trouwde christelijke en veilige sfeer ontmoeten om te praten over de vragen die hen bezighou den. Het is de derde huiskamer die RefoAnders opent, na Rotter dam en Apeldoorn. Volgens de Stichting van Middelburger [ohan Quist lopen juist in Zeeland, waar de orthodox-christelijke levensbe schouwing ruim is vertegenwoor digd, mensen met homoseksuele gevoelens met veel vragen rond. Zoals bijvoorbeeld hoe zij met hun geaardheid kunnen functione ren binnen het orthodox-christelij ke geloof De huiskamer aan de Lange Vorst straat is in de even maanden op de tweede donderdagavond van de maand geopend van 18.30 tot 22.00 uur, in de oneven maanden op de tweede zaterdag van de maand van 15.00 tot 22.00 uur. Er is een bibliotheek aanwezig met boeken over homoseksualiteit. www.refoanders.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18