Zeeland PZCItz Inbrekers slaan toe in buurt snelweg Geen alternatieve pendel in 2012 almanak WALCHEREN 18 en 19 22 en 23 INBRAKEN Politie houdt inkomend en uitgaand verkeer in de gaten Koeien scheren, heel normaal Monoloog Donderdag! december2011 'We moesten iets doen voor ons vaderland' Woonlasten gaan omhoog, terwijl de huizenprijs daalt Tip? walcheren@pzc.nl door Emile Calon middelburg - De politie contro leert sinds twee maanden het ver keer dat de op- en afritten van de A58 en de N57 neemt om op die manier potentiële inbrekers af te schrikken. De politie constateert namelijk dat er in de wijken en dorpen rond om die op- en afritten van de we gen sinds enige tijd meer wordt in gebroken in woningen. Het gaat volgens woordvoerder Mirja Vis van de Politie Zeeland om zowel de op- en afritten op Zuid-Beveland als die op Walche ren. Volgens haar richten de controles zich vooral op het verkeer dat de A58 en de N57 verlaat. „Agenten houden het verkeer in de gaten en als ze een verdachte auto zien, wordt die ook aangehouden." Maar ook het verkeer dat via de op ritten de regio wil verlaten, wordt in de gaten gehouden. De controles hebben volgens de woordvoerder nog niet tot aanhou dingen geleid. Ook is het volgens haar nog te vroeg om nu al een ef fect te constateren van die contro les. Volgens haar is de toename van het aantal inbraken rondom die af ritten echter opvallend genoeg om te concluderen dat inbrekers die routes nemen om snel hun slag te kunnen slaan. Vrijstaande wonin gen en hoekwoningen zijn een ge liefd doelwit. Vis raadt inwoners ten zeerste aan om het inbrekers niet te gemakkelijk te maken. „Sluit ramen en deuren. Zorg er voor dat mensen niet makkelijk op bijvoorbeeld een dak kunnen klimmen en vervolgens via een ge opend raam naar binnen kun nen." Ze vertelde dat het nog steeds voorkomt dat mensen hun achterdeur niet sluiten waardoor het inbrekers wel heel gemakkelijk wordt gemaakt. Uit cijfers van de politie blijkt dat in de gemeente Veere het aantal in braken dit jaar drastisch is geste gen. In 2010 werd er in die ge meente 63 maal ingebroken. Tot en met 31 oktober van dit jaar wa ren er 108 meldingen bij de politie binnen van woninginbraken in die gemeente. In Middelburg werd vorig jaar 127 maal ingebroken. Tot en met oktober kon de politie al 145 inbraken noteren. In zowel Veere als Middelburg is de toena me volgens Vis vooral in de dor pen en wijken die dicht in de buurt van de afslagen liggen. 'S-HEER ABTSKERKE - Het scheren van schapen en koeien in de normaalste zaak van de we reld. Toch merkte docent veehouderij Jos Leemreijze van het Edudelta Collega in Goes (het voormalige Groen College) dat veel van zijn leerlingen het fenomeen nauwelijks meer kenden of het zelfs een beetje raar vonden. „Ik zette een keer een schaap op z'n kont om hem goed te kunnen scheren. Dat vonden ze zielig. Maar dat is het natuurlijk helemaal niet." Om de mentaliteit te veranderen, neemt Leemreijze de leerlingen van de opleiding 'Dier' al de hele maand mee naar een boerde rij in 's-Heer Abtskerke. Ook gisteren was er weer een aantal present om koeien te sche ren. Het ging ze goed af. „Maar het scheren van koeien is dan ook een stuk gemakkelijker dan het scheren van scha pen", stelt Leemreijze. „Het is vooral een kwestie van durven." foto Willem Mieras i Bekijk ook de video over dit onderwerp op www.pzc.nl/video Tip? redactie@pzc.nl door Theo Giele middelburg - Er komt volgende zomer geen nieuwe pendeldienst als alternatief voor de zonnetrein. De gemeente gaat niet op zoek naar een andere aanbieder van per sonenvervoer vanaf het parkeerter rein op Ramsburg naar het cen trum van de stad. Te weinig men sen maakten gebruik van de uurs- dienst. Deze week maakte de Zonnetrein Zeeland bekend te stoppen met de pendeldienst. De gemeente subsi dieerde de proef met de zonne trein afgelopen zomer met 16.000 euro. Volgens Hans Knuijt van Zonnetrein Zeeland maakten er hooguit duizend mensen gebruik van. De test heeft uitgewezen dat er geen markt voor is. Mensen lopen of fietsen liever vanaf het terrein aan de Oude Veerseweg naar de stad, dan dat ze op een pendel dienst wachten. De zonnetrein reed nu een uurs- dienst. Meer passagiers zijn alleen te verwachten als een pendel va ker gaat rijden. „Maar dat zit er fi nancieel gewoon niet in", aldus wethouder Chris Simons. Het col lege van burgemeester en wethou ders legt zich er dus bij neer dat de pendeldienst verleden tijd is. Eerlijk is eerlijk, hij is soms wat lang van stof. Die verslaggever van deze kram leidt zijn vragen graag uitge breid in en begint een interview, als het even kan, met een sociaal praat je- Hij was juist bezig met de aanzet voor een diepgravend telefonisch vra- genvuur, toen de stroom uitviel. Zijn collega's keken doelloos naar een zwart beeldscherm en legden de tele foon neer, omdat de lijnen dood wa ren. Maar deze ijverige journalist zet te zijn monoloog voort. Tien minuten later legde hij metfron sende blik alsnog de hoorn neer, om dat het erg lang stil bleef aan de an dere kant van de lijn. „Een stroomsto ring? Hè, ik zat net zo lekker in het gesprek."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17