81 buitenland België krijgt een bijzondere premier Topreizen in de uitverkoop! stipreizen.nl STIP Heesters in ziekenhuis Cain weer in opspraak Kind kwijt om gewicht Weer Dönerverdachte ELIO Dl RUPO Hij ziet er piekfijn uit, de botox is hem niet vreemd Egypte stemt rustig ver Mogelijk twee miljoen stakers Groot-Brittannië woensdag 30 november 2011 BERLIJN De in Duitsland populaire maar in Nederland omstreden 107-jarige zanger en acteur Johan Heesters ligt in het ziekenhuis. De Neder landse artiest heeft koorts, liet zijn dochter Wiesje Herold weten. Heesters is volgende week jarig. WASHINGTON De Amerikaanse presidentskandi daat Herman Cain is weer in op spraak geraakt. Een vrouw verklaar de maandag op televisie dat ze der tien jaar lang een buitenechtelijke relatie met hem had. Hoewel Cain botweg ontkent, heeft zijn advo caat inmiddels een verklaring doen uitgaan waarin wordt gesteld dat de media hun neus niet zouden moeten steken in zaken waarover twee volwassenen overeenstem ming hebben bereikt. CLEVELAND Een 8-jarige jongen uit de Ameri kaanse staat Ohio is door de kinder bescherming bij zijn moeder weg gehaald omdat de moeder onvol doende deed om het gewichtspro bleem van het kind aan te pakken. Hij woog 90 kilo, terwijl 27 kilo normaal zou zijn geweest. Door de kwestie is een debat opgelaaid over het afnemen van het ouderlijk ge zag als een kind met ernstig overge wicht kampt. KARLSRUHE Er is gisteren een vierde verdachte aangehouden in de zaak van de Duitse Dönermoorden. De 36-jari- ge verdachte zou onder meer een vuurwapen én munitie hebben ge leverd. Hij is de vierde neonazi die in verband met de moorden is op gepakt Twee vermoedelijke daders pleegden zelfmoord. België wordt al decennia lang geleid door Vlaamse christendemocraten. Maar nu, na 38 jaar, treedt een Franstalige socialist naar voren als premier. door onze correspondent Hans de Bruijn Toen Elio Di Rupo in 1982 de eed aflegde als gemeen teraadslid in Mons (Ber gen), raadde een vriendin hem aan in plaats van een strop das een strikje om te doen. „]e zal niet zijn zoals iedereen. Ze zullen je opmerken", zou ze hebben ge zegd. Hij viel inderdaad op en dat is in de dertig jaar die volgden niet veranderd. Met Elio Di Rupo (60) krijgt Bel gië een in veel opzichten opmerke lijke premier. Zijn uiterlijk valt het eerst op. Het (rode) strikje is er nog steeds, elke dag. Hij ziet er im mer piekfijn en modieus uit. Foto grafen zijn nog altijd verrast als hij gauw even een make-upsetje pakt en zich opdoft voor de foto. Ook botox is hem niet onbekend. Zijn eerste biografie uit 1997 heet te wellicht daarom Van rups tot vlinder. Maar dat ging niet alleen om de buitenkant. Achter dat dan- dy-achtige, theatrale gedrag - hij wordt een 'drama queen' ge noemd - schuilt een politiek dier dat al een kwart eeuw in eerst de lokale en daarna de nationale poli tiek meedraait en zich ontpopt heeft tot de onbetwist leider van Franstalig België. De socialistische partijen doen het in Europa slecht. Nederland, Duits land, Frankrijk, Groot-Brittannië, Italië, Spanje - overal kregen zij klappen, behalve in Wallonië, waar zij al decennia de dienst uit maken. Volgens zijn aanhang komt dat vooral op het conto van de Italiaanse mijnwerkerszoon uit het arme dorpje Morlanwelz, bij Charleroi. Zijn ouders kwamen in 1947 uit Italië naar België. Zijh va der overleed toen hij één was. Hij was het nakomertje van zeven kin deren en groeide aanvankelijk op in een opvangkamp voor immi granten. Elio was een matig leer ling, maar ging scheikunde stude ren en promoveerde zelfs. Via de studentenbeweging kwam hij in de politiek. Daarna ging het snel. Hij werd gemeenteraadslid, Kamer lid, europarlementariër, minister van Onderwijs in de Waalse rege ring en in 1990 vicepremier en mi nister van Verkeer in de federale re gering van )ean-Luc Dehaene. In 1999 werd hij voorzitter van de Parti Socialiste (PS) en in 2001 bur gemeester van Mons. Beide is hij nog steeds. Di Rupo bleek een bindende fi guur en haalde de PS uit het slop, waarin die door een reeks corrup tieschandalen was beland. Hij stond mede aan de basis van het 'Marshallplan' voor de Waalse eco nomie. Dat hij homoseksueel is leek hem aan het begin van zijn loopbaan nog te schaden. Sommi ge media strooiden ten tijde van de Dutroux-affaire pedofiliegeruch- ten over hem rond. Maar het bleek onzin en zijn geaardheid is geen enkel punt meer. Zijn belabberde kennis van het Nederlands des te meer, zeker in Vlaanderen. Di Rupo is een perfectionist met een grote dossierkennis, zeggen vriend én vijand. En hij is dol op cijfertjes, liefst tot vér achter de komma. En op het overleg, altijd eerst op zoek naar steun, met een eindeloos geduld. Hij dreef in de formatie de andere onderhande laars soms tot wanhoop doordat hij geen beslissingen durfde ne men, altijd eerst anderen wilde raadplegen. Zijn leiderschap is bij die Waalse partijen onomstreden. De Fransta- ligen traden anderhalfjaar lang op als één blok, terwijl het Vlaamse 'front' - als dat er al was - lang zaam afbrokkelde. Vlaamse critici verwijten hem machiavellisme. Hij liet nooit het achterste van zijn tong zien, zeggen zij. Nooit stond iets op papier. Niemand kreeg het hele plaatje te zien dat hij voor ogen had. Een bar slecht Nederlands spreken de socialistische Waal. Hij zal alles uit de kast moeten halen om in het naar rechts opgeschoven Vlaan deren geaccepteerd te worden, ze ker nu zijn regering niet steunt op een Vlaamse meerderheid. „Hij is mijn premier niet", zegt zijn oppo nent van de voorbije anderhalf jaar, N-VA-kopman Bart De We ver, die de verkiezingen won maar nu buitenspel staat. Di Rupo krijgt nu de kans om het tegendeel te be wijzen. CAIRO - Twee vrouwen vullen het stembiljet in tijdens de tweede dag van de parlementsverkiezingen in Egypte. Ook op de tweede dag ontstonden LONDEN - Douanebeambten, lera ren en andere medewerkers van de Britse overheid staken vandaag. Mogelijk leggen tot zo'n twee mil joen mensen het werk neer. Dat hebben Britse vakbonden gisteren bekendgemaakt. Het kan de groot ste staking in tientallen jaren wor den. Naar verwachting levert de staking grote problemen op voor mensen die met het vliegtuig rei zen. De vertragingen op de Britse luchthaven Heathrow kunnen op lopen tot twaalf uur, omdat mede werkers van de immigratiedienst niet op hun werk verschijnen. De Britse autoriteiten rekenen er bo vendien op dat negen van de tien scholen hun deuren gesloten hou den. Ook medici en vuilnisman nen gaan staken. De economische schade kan oplopen tot ongeveer een half miljard pond (bijna zes honderd miljoen euro). De staking komt voort uit onvrede over maat regelen van de Britse regering. Die wil onder meer de pensioenleef tijd en de belastingen verhogen. De regering heeft gedreigd met strengere wetgeving rond stakin gen. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer/hut extl Calamiteitenfonds/reserveringskoslen. De kortingen zijn reeds verwerkt in de prijs. Drukfouten en

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8