binnenland] 7 Geregistreerd en tóch gebeld I? KORTINI prominent 50'/. wijzen afschot af 16-jarige jongen mag lesgeven 'gratis OP SHOWROOMMODELLEN MODELLEN WISSELEN PER SHOWROOM. SLECHTS ENKELE VOORBEELDEN! Bon voor een gratis brochure woensdag 30 november 2011 BEL-ME-NIET-REGISTER Telemarketingbedrijf All4Call krijgt een boete van 280.000 euro Veel bedrijven overtreden de regels van het wettelijk verankerde Bel-me-niet- register. Gisteren deelde de Opta een boete van 280.000 euro uit. door Jacqueline Steenwijk erkopers laten geen truc onbenut om hun dien sten aan te bieden. Tele fonisch, op de deurmat of aan de deur; op alle mogelijke manieren worden ongewenste re clameboodschappen aan de consu ment opgedrongen. Een sticker op de deur tegen ongeadresseerd drukwerk voldoet niet meer. De verkopers adresseren hun reclame blaadjes steeds vaker op naam. Het Bel-me-niet-register helpt, maar lost niet alle telefonische colpor tage op. En tegen verkopers aan de deur lijkt niets te doen. In oktober 2009 is het Bel-me-niet -register in het leven geroepen om de consument te beschermen. Wie staat ingeschreven, mag niet worden gebeld. Toch gebeurt het. Toezichthouder Opta schreef sinds de start van het register al voor 1,2 miljoen euro boetes uit aan bedrijven voor het overtreden van de telemarketingre- gels. Nog eens 2,1 miljoen euro werd uitgedeeld op grond van het spamverbod, oftewel het onge wenst benaderen van consumen ten via telefoon, e-mail of post. Gisteren legde de Opta het tele marketingbedrijf AUq-CalI een boe te van 280.000 euro op. Eerder werden onder meer energiebedrij ven zoals Nuon (boete 160.000 eu ro) en de Nederlandse Energie Maatschappij (395.000 euro) aange pakt. Ook de BankGiro Loterij, de Nationale Postcode Loterij en de Holding Nationale Goede Doelen werden beboet, met 262.500 euro. De bedrijven overtreden de wet of omzeilen die. Zo werd Nuon be boet omdat het energiebedrijf bijna 16.000 mensen uit het Bel-me-niet-register toch had opge beld. Het bedrijf had hen indirect via een enquête op internet om toestemming gevraagd. „Dit mag dus niet", stelt een woordvoerder van de Opta. „Het was voor deze mensen totaal niet duidelijk wie ze toestemming had den gegeven, en voor wat." Daarnaast overtreden veel bedrij ven de wet door te verzuimen con sumenten die niet gediend zijn van deze telefoontjes te wijzen op hun rechten. Zodra iemand aan geeft geen interesse te hebben in verkooppraatjes, moet de verkoper de klant wijzen op het register of vragen of men echt niet meer be naderd wil worden. Het register kent namelijk één uit zondering: bedrijven die al een za kelijke relatie hebben of hadden met een klant, mogen die ondanks diens registratie in het register toch nog één keer bellen. „Geeft ie mand aan hier geen prijs op te stel len, dan moet een bedrijf hier niet alleen expliciet naar vragen maar zich daar ook aan houden", aldus de Opta-woordvoerder. De bedrijven blijken zich daar niet altijd aan te houden. Van de eerste tienduizend klachten die de Con sumentenautoriteit ontving over ongewenste telefoontjes ging maar liefst 21 procent over dit soort con tacten. Desondanks is het Bel-me-niet-register succesvol te noemen. Ruim 6,6 miljoen tele foonnummers staan er inmiddels archieffoto ANP landen werd afgewezen uit angst het Sony-gebouw in Badhoeve- dorp te raken. Met een bocht via het Amsterdamse havengebied werd de Boeing uiteindelijk veilig op de Polderbaan gezet. zie onze website:binnenland Atsma: 'De meest welzijnsvrien- delijke manier lijkt vergassen' van zeventien bewonersverenigin gen rondom de luchthaven. De Vereniging van Nederlandse Ver keersvliegers wil nog niet reageren omdat ze niet vooraf op de hoogte was gebracht van de verschijning van het rapport. De Luchtverkeers leiding Nederland wil het rapport eveneens uitgebreid bestuderen, al vorens te reageren op de aanbeve ling dat de Luchtverkeersleiding vliegers in nood dient te informe ren over hoge obstakels in de buurt. ROTTERDAM - De 16-jarige scholier Jordi Hendriks mag lesgeven op zijn eigen school om een moeilijk te vervullen vacature tijdelijk in te vullen. Dat heeft de Inspectie van het Onderwijs gisteren bekendge maakt. De scholier aan de Gerefor meerde Scholengemeenschap Randstad (GSR) in Rotterdam neemt op verzoek van de schoollei ding de honneurs waar van een ernstig zieke docent wiskunde. Het gaat om een uur per week, waar voor de jonge leraar een kleine ver goeding krijgt. De inspectie staat dit toe zolang Hendriks wordt be geleid door een bevoegd docent en zolang hij niet structureel wordt in gezet. De inspectie noemt de oplos sing van de school creatief brochure? I 034106 76^ We geven ons zelf nog 4 dagen de tijd om de hele showroom schoon te vegen en ruimte te maken voor de nieuwe collectie. Voor u het gouden moment om een fantastische fauteuil of bank te kopen, maar dan tegen uitzonderlijke lage prijzen. Kom langs van 30 november tot en met 3 december óf bel 0341 - 26 06 76 voor een demonstratie thuis! 50°/i Relaxfauteuil Monroe Als er thuis een Monroe op u staat te wachten, hebt u altijd een goed vooruitzicht. V1290. .50% Relaxfauteuil New York Deze luxe fauteuil is subtiel vorm- gegeven en is volledig verstelbaar. iD3 Dat is pas relaxen! -590 -50% Relaxfauteuil Dante Verkrijgbaar in oersterke trendy stof Ook in leder verkrijgbaar tegen meerprijs 855-50% Relaxfauteuil Broadway Deze luxe fauteuil is subtiel vorm gegeven en is volledig verstelbaar. Dat is pas relaxen! Relaxfauteuil Panama De Panama is een staaltje van design. Een subtiel en modieus statement in uw woonkamer. vr,129O.-50°/0 Geldig bij aanschaf van een fauteuil, bank of eetkamer op maat De 50% korting-actie ts geldig op showroommodellen zoals ze in de showroom staan. Niet geldig i.c.m andere acties Zolang de voorraad strekt Bezoek een winkel bij u in de buurt iljnstraat 117 Hoogeiand Hazenlegcr 7 arkerkant 10132c Houten Duwboot 22 en Handweg 133 Katwijk lageweg 35e irt Nijvcrhcidsweg 53a Leeuwarden Willemskade 22 «I Hoofdweg 4 Doetinchem Havenstraat 150 Emmen Nijbracht 47 Goes Albert Ptemanweg ie Gorinchem £3®Spi|ksedijk 24b tnlnde Cramer 2i Hoogeveen Groenewegenstraa Nunspeetlaan24 Purmerend Netwerk 1 Ridderkerk Nootdenweg 6 Roden OBDIWestercsch S EBBurghoffweg 11 laai ES 'Spijker* Uden Industrielaan 17c Veenendaal Groeneveldselaan 19 Venlo Nljmeegseweg 12 ►Vrooms hoop Afnkalaan ic Q Voor iedere bezoeker iigt er een leuke attentie klaar! Eerst thuis proefzitten? Niets is zo prettig als de producten vrijblijvend bij u thuis uitte proberen Zo ziet u direct of het past! 0341 - 26 06 76 JA, stuur mij de gratis uitgebreide zitcomfort brochure. Naam ~~j Dhr QJ Mevr Adres i Postcode Plaats j Telefoon E-mail P1pzc_wk48-2 Zonder postzegel opsturen naar: Prominent, Antw. nr 707,8070 WB Nunspeet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7