zeeland 119 eindelijk z'n paviljoen Dansschool Butler viert jubileum met optocht Nieuw fotoboek Heemkundige Kring, Kris Kras door 't Sas P. van Vuurên Kinderclubmiddag in Prinses Marijkeschool Boodschappenkarren te winnen in Hulst Akketuut is niet alleen 'Gieterman goes international' in soos Westdorpe woensdag 30 november 2011 reau Fierloos, als winnaar. „We wa ren toen van plan meteen te begin nen met bouwen", vertelt De Rij- bel. „De gemeente gaf aan dat we in 2007 provisorisch konden begin nen, en in 2008 er echt tegenaan zouden kunnen." De gemeente verkeek zich echter op de te volgen procedures. Be zwaarmakers kregen gelijk toen ze erop wezen dat het bestemmings plan veranderd moest worden. „Dat alleen al kostte ons een jaar", kijkt Vergouwe terug. Vervolgens protesteerde een aantal bewoners van het nabijgelegen ap partementencomplex De Wulpen tegen de bouwvergunning, tot frus tratie en boosheid van veel dorpe lingen, die de voordelen van een strandpaviljoen op hun 'eigen' strand wel zagen. De appartement bewoners waren bang voor over last. Toen ze in het gemeentehuis bot vingen, stapten ze naar de rechter. Ook die veegde hun be zwaren van tafel. En daarmee kwam de weg vrij voor de bouw van Breskens aan Zee. Vergouwe en De Rijbel kijken Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t/m vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur v-'vv'.v'X" j Hoveniersbedrijf Tuinaanleg Tuinonderhoud Jaarcontracten onderhoud Alle soorten bestrating Vlonders e.d. vanaf nu alleen nog vooruit. Dat de bouw van het paviljoen inmid dels begonnen is, helpt natuurlijk zeer. Maar erg veel kan het paar op de locatie zelf nog niet doen. Verg ouwe is wel bezig met het in el kaar timmeren van de bar. „En als ze hier wat verder zijn, gaan we zelf aan de slag met het terras en het binnenwerk." Breskens aan Zee krijgt straks tachtig stoelen bin nen, en nog eens honderd op het terras. De formule is die van een 'standaard-paviljoen': laag drempelig, maar óók geschikt voor het nuttigen van een goede maal tijd. De strandtent blijft het hele jaar open, zij het in de winter al leen in vakanties en weekeinden. De locatie ligt nu nog een beetje verstopt. Dat verandert, onder meer doordat Waterschap Schelde- stromen tijdens kustversterkings- werk volgend jaar een nieuw fiets en voetpad vanaf het veerplein on- derlangs dijk en duinen richting het paviljoen aanlegt. Bovendien valt het gebouw straks best op: het dak krijgt de vorm van een schelp. Daarmee voldoen de initiatiefnemers aan de voor waarde van de gemeente dat het gebouw een 'maritiem-culinaire uitstraling' moet hebben. Vergouwe wil voorlopig beide pa viljoens te blijven runnen. „Ik zal regelmatig heen en weer gaan tus sen Halve Maentje en Breskens aan Zee, afhankelijk van hoe het gaat lopen." De Rijbel kiest Bres kens aan Zee als vaste werklocatie. Het paar hoopt in het nieuwe pa viljoen vooral op gasten uit het dorp. Vergouwe: „Nu gaan veel Bressiaanders nog naar het Halve Maentje; zowel in de zomer, om op het strand te liggen, als tijdens wandelingen. Ze zoeken de gezel ligheid en de voorzieningen van een paviljoen. Ik denk dat die straks dichterbij huis blijven en naar ons nieuwe paviljoen ko men." Vergouwe gaat zichzelf dus beconcurreren? „Ik hou er inder daad wel rekening mee dat het bij mijn andere paviljoen wat minder druk kan worden." Naast de bezoekers van het Halve Maentje hoopt het stel een nieuwe groep klanten aan te boren. „We zitten zo dicht bij het dorp, dat mensen tijdens een korte wande ling al even binnen kunnen wip pen. Of na het winkelen in het cen trum." door Harmen van der Werf terneuzen - Met een dansoptocht door de Terneuzense binnenstad zette Lilianne Butler dertig jaar ge leden haar toen nog prille dans school op de kaart. Zaterdagmid dag herhaalt ze zo'n optocht voor het eerst, bij wijze van jubileum- act en om de tweejaarlijkse dans- shows in het Scheldetheater te pro moten. Vijftien fleurig aangeklede dansers laten zaterdag om 14.00 en 15.30 uur zien wat zij allemaal in huis hebben. „We beginnen op beide tijdstippen in het ABC-centrum en trekken vervolgens door de Noordstraat naar de Markt", ver telt Lilianne Butler. Op het pro gramma staan street-, jazz- en mo derne dansen. De bonte dansoptocht is opgezet door Jesca Donken. Zij is vierde jaars studente aan de mbo-oplei- ding dans in Goes en momenteel stagiaire bij de danssschool van Li lianne Butler. De openluchtshow in het centrum van Terneuzen is AXEL In de Prinses Marijkeschool aan de Marijkestraat 1 in Axel vindt van daag, woensdag, van 14.00 tot 15.30 uur een kinderclubmiddag plaats. Kinderen uit de groepen 3 tot en met 8 kunnen er Sinterklaas- of kerstversieringen maken en aller lei spelletjes doen. De deelnemers krijgen ook iets te drinken en de Speelneus-bus is er. Deelname kost 1,50 euro. Woensdag 14 december is er weer een kinderclubmiddag. SAS VAN GENT haar afstudeerproject en vormt te vens de opmaat voor twee grote ju bileumvoorstellingen in het Schel detheater, zaterdag 10 december (19.30 uur) en zondag 11 december (14.00 uur). „We zijn volop bezig met de voor bereidingen van de voorstellingen. Alle 250 leerlingen doen mee. Vier honderd kostuums zijn ervoor no dig. De decors, de belichting, alles moet perfect zijn", geeft Lilianne Butler aan. Zij schat dat in de loop der jaren 'een aantal duizenden leerlingen door haar school is gedanst'. „Ik heb met best veel van mijn oud leerlingen nog contact. Sommigen zijn echt in het dansvak terecht ge komen, als danser en vaker nog als dansdocent." In het voorjaar krijgt de voorstel ling in de binnenstad overigens een vervolg, met opnieuw een op tocht en 'dansen in etalages'. „Ok tober dit jaar hebben we dat ook al eens gedaan. Winkeliers en pu bliek reageerden ontzettend en thousiast." HULST Tijdens de Midwinteractie in Hulst zijn heel wat prijzen te winnen. Van 1 tot en met 27 december krijgt de klant bij iedere tien euro aanko pen een lot dat bij de deelnemende ondernemers kan worden ingele verd. De trekking is dinsdag 10 ja nuari door notaris Van Goethem in het 's Landshuis. Alle prijswin naars krijgen persoonlijk bericht. De hoofdprijzen zijn vier volle boodschappenkarren en een fiets. Heemkundige Kring Sas van Gent presenteert waarschijnlijk eind de ze week het nieuwe fotoboek Kris Kras door 't Sas. „We wachten op de drukker", laat Frank Cappaert we ten. Van het boek vol foto's van Sas- se verenigingen, straten, bedrijven en schoolklassen zijn inmiddels al zo'n driehonderd exemplaren ver kocht. De vierhonderd leden van de Heemkundige Kring ontvangen het boek gratis. Cappaert: „We la ten er duizend maken, dus we zijn aardig op weg." Kris Kras door 't Sas, een vervolg op het succesvolle foto boek Sas zoals het Was, telt bijna tweehonderd pagina's. De prijs is 24,95 euro. Q www.z2.nl Polderstraat 66 Tel. 0115 - 432349 4543 NA Zaamslag Fax. 0115 - 431723 www.pvanvuuren.nl info@pvanvuuren.nl axel - Akke(tuut) Bijland en haar vijf kinderen zijn helemaal niet de laatst overgebleven bewoners in de De Ruyterstraat en Bankertstraat in Axel. De ze poes woont op Bankertstraat 34. Hadden ze het achterraam maar niet open moeten laten staan. Gisterochtend keek ze angstvallig of de slopers al in zicht waren. Woongoed Zeeuws-Vlaanderen start binnenkort met de sloop van de huizen. Akketuut is ook dan niet van plan te vertrekken, zo lang ze geen vergelijkbare woning kan betrekken. foto Raymond de Frel westdorpe - De uitwisseling tus sen JongerenplaSa Westdorpe en jeugdhonk De Lochtink in Eeklo krijgt aanstaande zaterdag een ver volg. De Vlamingen uit Eeklo ko men dan met het programma 'Gie terman goes international' naar de Chillsoos aan de Kapittelstraat 4a in Westdorpe. Vijf groepen uit het Vlaamse Meet jesland (Eeklo en omgeving) tre den vanaf 19.30 uur op: rockband Stunned Ziggy, deathmetal-forma- tie Carrion, Heidrun (metal), rap pers The Sloofs en slotact The Dif ference, met 'progressive and melo die metal'. Entree is 1,50 euro. Jon gerenplaSa was 5 november te gast in De Lochtink. van paviljoen Breskens aan Zee. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59