Overschot dit jaar is al voor de helft op 'Eerste Strange' krijgt i8l zeeland Zuidelijke entree Sas krijgt groener karakter 'ZorgSaam kliniek Hulst voorbeeld voor elders' Sprookjes almanak woensdag 30 november 2011 HULST Fietspad Heikant en Omroep Hulst door Eugène Verstraeten hulst - De gemeente Hulst denkt dit jaar te kunnen afsluiten met een voordelig saldo op de begro ting van ruim 382.000 euro. De helft daarvan is echter bij voorbaat al besteed. Dat blijkt uit de Najaars nota, die in december door de ge meenteraad wordt vastgesteld. Uit het overschot wordt de tegen valler van 165.000 euro betaald bij de aanleg van het fietspad van Hei kant naar Sint Jansteen. Daar werd, geheel tegen de verwachting in, een grote hoeveelheid asbest in de grond langs de Clingedijk aange troffen. Het fietspad wordt door de gemeente en het waterschap sa men aangelegd. Van de eerste hoop aarde is niet meer na te gaan of die nou is weggegraven op grond van het waterschap of van de gemeente. Daarom worden de kosten voor het verwijderen van die berg broederlijk gedeeld. De tweede, partij die nog langs de Clingedijk moet worden weggegra ven, is eigendom van de gemeen te, die straks ook de rekening krijgt. De verontreinigde grond moet worden afgevoerd naar een verwerkingsbedrijf in Noord-Bra bant. Om het werk niet onnodig te ver tragen en de asbest zo spoedig mo gelijk te kunnen verwijderen, heeft de provincie na overleg inge stemd met met het versneld ver wijderen van de resterende vervuil de grond. Gezien het spoedeisen de karakter wordt geen speciale procedure in het kader van de Wet Bodembescherming noodza kelijk geacht. Naast de tegenvaller bij de aanleg van het fietspad gaat er ook nog 12.500 euro naar Omroep Hulst. Die vroeg, naar aanleiding van de financiële situatie, in een nood kreet om een jaarlijkse extra bijdra ge van 12.500 euro. B en W zijn van mening dat Omroep Hulst nog 'voldoende inkomenspoten- tieel' heeft voor nieuwe recla me-inkomsten. Maar vanwege de nijpende financiële situatie wil het college wel eenmalig 12.500 euro beschikbaar stellen. In de Voorjaarsnota was er nog een tekort van 26.500 euro. Dat be drag moet ook nog van het over schot worden afgetrokken. Uitein delijk blijft dan een positief resul taat van 178.000 euro over. Of die rekensom klopt, blijkt pas defini tief als eind dit jaar de boeken wor den gesloten. door Martijn de Koning Strandpaviljoen Breskens aan Zee had er al vier jaar moeten staan. Het zat ini tiatiefnemer Michel Verg ouwe en zijn vrouw Tina de Rijbel echter niet mee. Het gebruik van verkeerde proce dures door de gemeente Sluis en een gang naar de rechter door om wonenden zorgden voor jarenlang uitstel. Nu zijn alle hobbels over wonnen, staan de eerste palen in de grond en hopen Michel en Tina het nieuwe gebouw komend voor jaar te kunnen openen. Vergouwe exploiteert al meer dan tien jaar paviljoen Het Halve Mae- ntje, aan de andere kant van de Veerhaven. Vijfjaar geleden kwam de kans om ook bij het dorp zelf op het 'Eerste Strange', een pavil joen te beginnen. Het gemeentebe stuur schreef een prijsvraag uit, omdat ze vond dat het drukbe zochte badstrand bij het dorp wel een voorziening kon gebruiken. „Ik zag het als een uitdaging om ook op deze plaats een paviljoen te bouwen", vertelt Vergouwe. Door de locatie is het exploiteren van een strandtent op het Eerste Strange immers anders dan elders in de gemeente. „Daar staan de pa viljoens vaak vlakbij campings of recreatieparken, maar verder van de dorpen", verklaart De Rijbel. „Hier is het precies andersom. Het is daarom moeilijk in te schatten wat we kunnen verwachten." Een commissie koos de inzending van Vergouwe en De Rijbel, met een ontwerp van architectenbu- door Ludwig de Bruijn sas van cent - De zuidelijke en tree van Sas van Gent krijgt een groener karakter. Het grensgebied tussen Zelzate en de bebouwde kom van Sas biedt nu nog een rommelige aanblik. Met bomen, struiken en hagen moeten indus trie, bos en water meer samen hang krijgen. De gemeente Terneuzen, provin cie Zeeland en landschapsarchitec tenbureau Bosch Slabbers presen teerden het verfraaiingsplan deze week tijdens de vergadering van de stadsraad in Sas van Gent. De planning is het gebied voor sep tember 20t2 aan te pakken. Bosch Slabbers heeft bij de voormalige grensovergang tussen Zelzate en Sas van Gent onder meer een bo- menplein bedacht, een plein dat het douanekantoor aan het zicht moet onttrekken. Het kantoor van Verex krijgt een mooier aanzien door een tuin. En het plaatsen van bankjes moet het aantrekkelijker maken om even aan de oever van het Kanaal van Gent naar Terneu zen te verpozen. De hekken die het bos nu scheiden van de rij baan raken uit het zicht door er struiken voor te planten. Langs de bedrijventerreinen ko men hagen. De betrokken bedrij ven zijn zo positief over het plan, dat ze bekijken of het binnen hun mogelijkheden ligt om een steen tje bij te dragen. Zij moeten in elk geval het groen op eigen terreinen zelf onderhouden. Tip? redactie@pzc.nl Het Kapelse gezin maakte afgelopen zondag dankbaar gebruik van de Ef- telingactie van deze krant. Het was een meer dan geslaagde dag waarbij de generatiekloof tussen de beide laat-veertigers en de puberende kin deren overigens nog eens stevig werd benadrukt. Gingen de puberharten sneller klop pen bij de achtbanen in het park, het echtpaar keek reikhalzend uit naar het echte sluitstuk van de Winter Ef- teling, het sprookjesbos in de avond uren. De pubers snapten er helemaal niets van. Saai! Ach, weten zij veel. Het Sprookjesbos, dat is de echte Ef- teling. Maar daar moet je veertiger voor zijn. 5S33$?3BSBKKS@ig3E saeaHBgssa^gjMwtii.LJiii hulst - Het mini-ziekenhuis van ZorgSaam in de Blaauwe Hoeve in Hulst is een concept dat ook elders in Nederland navolging verdient, al dus landelijk CDA-voorzitter Ruth Peetoom. Peetom was maandag op werkbe zoek in Zeeuws-Vlaanderen en nam onder meer een kijkje in de ZorgSaam-kliniek in de Blaauwe Hoeve. In de kliniek wordt samen gewerkt met de daar ook gevestig de huisartsenpraktijk. Er zijn in to taal twintig bedden. Ze worden on der andere gebruikt voor patiënten die er kunnen herstellen na een in greep in het ziekenhuis. Daardoor komen in het ziekenhuis bedden vrij. De CDA-voorzitter werd in de kliniek rondgeleid door directielid Arnold Schelfhout. Hier blijkt dat zorg betaalbaarder kan, concludeer de Peetoom. Onder de indruk was Peetoom ook van de Hedwigepolder. Ze bracht er een kort bezoek om met eigen ogen te zien waar haar partijgenoot en staatsecretaris Henk Bleker zich voor in zet, tegen ontpoldering van de Hedwigepolder. Peetoom die sinds april voorzitter is van het landelijke CDA, was 's avonds in Kloosterzande voor een eerste kennismaking met Zeeuws- Vlaamse CDA-politici en afdelings bestuurders. MEEST CELEZEN 1. Weinig boomkikkers Aardenburg. 2. Daklozen bij Axel vertrokken. 3. Zinloos geweldtegel in Terneuzen. STELLING Stem op de stelling Terecht dat inko men zwaar meetelt bij toekenning ouderenvervoer' op onze website TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Michel, Tina en zoontje Tim bij de bouw van hun nieuwe strandpaviljoen op het Eerste Strange. Inzet: het ontwerp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58