van kolencentrale zeeland 123 PZC personeel hield kerncentrale open brieven ADRZ Bïlderberg HENGELSPORT JANPETER Twintig maanden cel geëist tegen twee dieven buitenboordmotoren Eisen tot achttien maanden tegen vier verdachten van mishandeling Nieuwe abonnementsprijzen woensdag 30 november 2011 is het jaar waarin de verwachte levens duur van de kolencentrale er op zit 'We gaan ervan uit dat Delta ook wel zal inzien dat we een lastig te negeren punt hebben.' Huub Koorns, voorzitter ondernemingsraad EPZ Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Na het bericht dat het CDA Middel burg het ADRZ zou willen steu nen in de aanloop naar nieuw bouw, lijken gemeentelijke politieke partijen en hun raadsle den in verwarring. Er is niet gespro ken over financieren van de nieuw bouw. Het gat van 6 miljoen in de afschrijving van locatie Vlissingen, maakt het vinden van een financie ring onmogelijk. Hierin door een gezamenlijke lening te voorzien is helemaal geen slecht idee. Het ADRZ kan dan met banken onder handelende zorg in west-Zeeland blijft behouden en ook de werkge legenheid. Mogelijk kunnen dan de gemeenten zelfs meepraten over de toekomstplannen van het ADRZ en de locatie voor nieuw bouw. Gezien de landelijke ontwik kelingen rond de zorg en de loca ties van ziekenhuizen is snelle be sluitvorming wel nodig. P.L. Brounts Kenau Hasselaarstraat 153, Vlissingen Bilderberg is een genootschap van belangrijke en invloedrijke mensen (onder andere bankiers) die bijeen- komen om over de problemen in de wereld te discussiëren en hier over te beslissen. Het doel is een globale dictatuur geleid door de Bil- derberg-elite. Voorzitter is konin gin Beatrix. Deze club bestaat uit de top van het kapitalisme. De le den zijn gedreven door hebzucht en wereldoverheersing. De voorzitter is in werkelijkheid een wolf in schaapskleren. De roe rige tijden in de wereld zijn een perfecte katalysator om hun plan nen te ontplooien. Eddy de Vent Rembrandt van Rijnstraat, Schoondijke Zoveel vis zit er op dit moment onder onze Zeeuwse kust. Het is aan u om deze eens te gaan vangen. Hengelsport Janpeter - Scheldestraat 33 - Vlissingen foto Marcelle Davidse Hoogspanningswerkers aan de slag tegen de achtergrond van de kolencentrale Borssele. Eind 1994 ziet het ernaar uit dat de kerncentrale, die in 1973 is ge bruik is genomen, op 31 december 2003 zal sluiten. Minister van Eco nomische Zaken Hans Wijers heeft met de elektriciteitsprodu centenkoepel SEP afgesproken dat de atoomstroomfabriek tot 2007 in bedrijf mag blijven om een dure modernisering rendabel te maken, maar de Tweede Kamer maakt er 2003 van. EPZ, onderdeel van die SEP, moet zich erbij neerleggen. Het personeel voelt die verplich ting niet en roept de stichting Borssele 2004+ in het leven. Die kaart, stilletjes gesteund en ge stimuleerd door de EPZ-directie, bezwaren tegen de aangekondigde Uif een exploot van t.k -gerechtsdeur waarder M. Weertman d.d 25-11-2011 blijkt, dat t.v.v Björn Benjamin Boy Goedhart, wonende te TERNEUZEN aan EDGAR BAGGERMAN, GEBO REN 31-05-1988, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend het door de Kantonrechter te Terneuzen gewezen vonnis van 21-09-2011. Bij dit exploot, waarvan E Baggerman, voornoemd een afschrift kan krijgen op één van onderstaande adressen, is tevens bevel gedaan tot betaling van een som geld binnen twee dagen daarna. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 sluiting aan bij de Raad van State en krijgt in 2000 gelijk: het besluit om de kerncentrale eind 2003 dicht te doen wordt ongeldig ver klaard. Het Rijk beroept zich evenwel op afspraken met EPZ en dagvaart de exploitant van de centrale. De di rectie van de stroomproducent hoeft zich daarom minder op de achtergrond te houden en trekt vervolgens eendrachtig op met Borssele 2004+. De uitspraak in het beroep stelt het Rijk in 2002 in het ongelijk: de kerncentrale mag na 2003 openblij ven. In het regeerakkoord van het kabinet-Balkenende, dat in het aan vankelijk beoogde sluitingsjaar aan treedt, komt te staan dat de centra le in 2013 dicht gaan. Ook daar komt EPZ tegen in het geweer. En met resultaat. Staatsse cretaris Van Geel concludeert dat vasthouden aan de sluiting in 2013 een schadeclaim van EPZ van hon derden miljoenen euro's kan ople veren. In 2006 bepaalt het kabinet de sluitingsdatum van de kerncen trale Borssele uiteindelijk op 31 de cember 2033. Een meerderheid van de Tweede Kamer stemt er- mee in. Het verzet van de medewerkers van EPZ betaalt zich uit: het ziet ernaar uit dat de kerncentrale der tig jaar langer in gebruik blijft dan in 1994 was voorzien. middelburg - Tegen twee Polen van 27 en 30 jaar is maandag op de zitting van de rechtbank in Middel burg elk een gevangenisstraf van twee jaar waarvan vier maanden voorwaardelijk geëist. Ook wil de officier van justitie dat een auto ambulance, een aanhanger en een pas gekochte auto verbeurd wor den verklaard. De zaak tegen de 27-jarige werd bij verstek behan deld. De twee, die hebben bekend, wor door Ad Roos middelburg - Waarom ik? Dat zal een 27-jarige Duitser zich nog re gelmatig afvragen en een ant woord krijgen doet hij niet. De man werd in de nacht van 28 au gustus op de parkeerplaats van dis cotheek Joy in Cadzand zonder enige reden in elkaar geslagen. Maandag zaten de vier jongelui uit Terneuzen en Axel in de leeftijd van 19 en 22 jaar die daarvoor ver antwoordelijk worden gehouden voor het hekje van de rechtbank. Tegen het viertal werden straffen van bijna gelijk aan het voorarrest tot achttien maanden cel geëist. Die avond waren ze met z'n vie ren op stap gegaan en hadden zich - met uitzondering van een 22-jari- ge 'BOB' uit Axel - lam gedronken. Na sluitingstijd kregen de vier wat onmin met de mensen van de vei ligheid, het slachtoffer zei er iets van en geyijven liepen ze naar de auto om daar nog een jointje te ro ken. Zonder enige aanleiding gaf een 19-jarige Axelaar de Duitser een klap op zijn achterhoofd. Een 22-jarige Terneuzenaar stapte in de auto en was door de drank di rect KO en de rest sloeg en trapte de Duitser waar ze hem maar kon den raken. De BOB pakte een krik en sloeg daarmee het slachtoffer enkele keren tegen hoofd. Ze be roofden hem van zijn shag en los geld en stoven weg. De man bleef bloedend liggen. Een recreant die gehuil van het slachtoffer had ge hoord, belde de hulpverleners. Het slachtoffer liep een gebroken hand, gebroken oogkas, boven kaak en kin op. Er waren vijftig hechtingen nodig en de man moet nog diverse operaties ondergaan. Uitspraak 12 december. den ervan verdacht de laatste twee weken van augustus in Ouddorp en Serooskerke (S) zes buiten boordmotoren te hebben gestolen. In de auto van de 30-jarige werden bovendien vervalste verkoopnota's en vervalste serieplaatjes aangetrof fen. De mannen konden in de kraag worden gevat toen ze in Serooskerke de buitenboordmoto ren gingen ophalen, die ze eerder in de bosjes hadden verstopt. Uitspraak 12 december. Als gevolg van gestegen kosten is een aanpassing van de abonnementsprijzen helaas noodzakelijk. Het nieuwe tarief voor een kwartaalabonnement per automatische incasso bedraagt 77,65. Gezien de veelheid aan abonnementsvormen verwijzen wij u voor het complete tarievenoverzicht naar www.pzc.nl/abonneren. U kunt ook telefonisch contact opnemen met onze lezersservice via 088- 013 9910. De nieuwe tarieven worden ingevoerd per 1 januari 2012 en zijn van toepassing binnen het bestaande verspreidingsgebied conform onze algemene voorwaarden. Wij vertrouwen erop dat abonnees die een machtiging tot automatische incasso hebben verstrekt, ermee akkoord gaan dat bij de eerstvolgende afschrijving de nieuwe abonne mentsprijs wordt aangehouden. Directie PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53