een symbool van onze band' zeeland21 Consultatiebureaus Borsele blijven dicht Vaanplein Nieuws Duiventil van tien kamers en veel oude post Ochtendnevel boven een leeg en stil strand GRAFIMEDIA PARTNERS Upgrade naar DRUKWERK 3.0? woensdag 30 november 2011 'VJl I/WW Nico Vaandrager: „Mijn voorouders waren boeren met veel grond rondom Barendrecht en zuidelijk Rotter dam. Zoveel, dat hun naam werd vernoemd in de pro jecten waarvoor die grond werd onteigend. Het Vaan plein, de Vaanweg, bedrijventerrein het Vaanpark." Het huwelijk van Nico Vaandrager en Martin van der Hoek in 1994 kwam in binnen- en buitenland op televisie, in kranten en tijdschriften. „Het was nieuws. Het homohuwelijk was toen nog niet inge steld. Er kwamen ruim 500 gasten naar de bruiloft." vensverbintenis werd ingezegend in de Remonstrantse Kerk in Dor drecht, in een tijd waarin het ho mohuwelijk nog niet bestond. „Elf Nederlandse gemeenten, waaron der Dordrecht, registreerden wel je samenleving. Maar wij hadden alle bei de behoefte om ook in de kerk Gods zegen te vragen over onze re latie. De Hervormde Kerk, waar van we beiden lid waren, durfde dat niet aan, de Remonstrantse kerk wel." Het huwelijk kwam in binnen- en buitenland op televisie, in kranten en tijdschriften. „Er waren ruim 500 gasten op onze bruiloft," ge niet het stel nog na. Na een jaar in Nico's huis in Dordrecht te heb ben gewoond, keken ze uit naar een andere woonplaats. Nico: „Ik ben een boerenzoon." Martin: „En ik verlangde naar het strand." Het werd Sirjansland. „Daar was een stukje bouwgrond te koop en we waren direct weg van het dorp en de omgeving." Nico vond werk bij het Texaco brandstofstation in Zie- rikzee en Martin bij de GGD Zee land in Goes. Na tien jaar verkaste het stel naar Burgh-Haamstede. „Omdat daar meer voorzieningen zijn. Dat is belangrijk als je wat ouder wordt." Door een geschenk van vrienden, die de huisnaam in metaal lieten vervaardigen, kwam daar Vaan- hoek op de gevel van hun hoek huis. „Als symbool van onze band." Ik ben ooit begonnen in een tweekamer appartement," grin nikt Nico Vaandrager. Het huis aan de Burgh-Haamsteedse Peren- meet dat hij ruim vier jaar geleden betrok met levenspartner Nico van der Hoek heeft tien kamers. „We hebben altijd heel veel logés," legt het stel uit. „Voor Martin's moeder is er een aparte kamer met badkamer als ze komt logeren." De ruimte is ook nodig vanwege Nico's verzamel- drift. „Ik kan niets weg doen waar aan herinneringen zitten." Zo heeft de 6i-jarige oud-bankme dewerker veel boeken, meubelen en nog alle post die hij sinds zijn zestiende ontving. Twee kasten vol, gerangschikt op alfabetische volgorde naar de ach ternaam van de afzender. „Als ie mand overlijdt, zoek ik de brieven en kaarten op die ik van hem of haar kreeg. Vaak schenk ik ze aan de nabestaanden, voor wie dat veel kan betekenen." concept vorm j druk U kunt ook kiezen voor klare taal. door Frank van Cooten "Www.grafimediapartners.nl HEINKENSZAND - De consultatiebu reaus in Lewedorp, 's-Heerenhoek en Borssele blijven dicht. De bureaus worden in de dorpen niet gemist, zo blijkt uit een eva luatie. Ouders uit die dorpen klop pen althans niet vaker aan bij de GGD. Op verzoek van de GGD Zeeland besloot de raad in 2010 onder meer de locaties terug te brengen tot drie. De consultatiebureaus van Borssele, 's-Heerenhoek en Le wedorp zijn vervolgens gesloten. De opzet van de evaluatie van de GGD is overigens anders gegaan Terwijl zijn partner Nico het liefste thuis zit met een boek op het terras, is Martin van der Hoek verknocht aan strand en zee. „Dat was al zo toen ik opgroeide in Maassluis." Sinds het stel bijna 15 jaar geleden op Schouwen-Duiveland kwam wonen is Martin bijna dagelijks aan het water te vinden. „Vaak sta ik vroeg op om voor zeven uur op het strand te zijn. Dan hangt de ochtendnevel boven het strand dat heel leeg en stil is. Ach dat is zo mooi." De GGD verpleegkundige is voor zijn werk vaak actief op Schouwse basisscholen waar hij voorlichting geeft over preventieve gezond heidsmaatregelen. Ook begeleidt hij leerkrachten en ouders met pe dagogisch advies. dan de bedoeling was. De registra tiesystemen bleken onvoldoende om de opkomstcijfers per dorp of wijk weer te geven. Daarom bleef het onderzoek beperkt tot vragen lijsten aan ouders en medewer kers. De respons was hoog. In Borssele waren ook 1S5 handtekeningen verzameld om de sluiting terug te draaien maar na een informatie avond zijn geen reacties meer geko men. Uit de evaluatie blijkt overi gens dat het proces van sluiting niet helemaal goed is gegaan. Voor al de communicatie over de slui ting richting oudets en medewer kers liet te wensen over. CULTUURBLOC Ali Pankow bezocht de voorstelling 'Ik zie, ik zie wat jij ook ziet'. Kijk op: www.pzc.nl/cultuurdichtbij JOURNAAL Drie keer per dag een kort Zeeuws journaal op smartphone, tablet of pc: www.z2.nl TIP DE REDACTIE: 0111-454650 Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Nico Vaandrager (rechts) en Martin van der Hoek bij een kopie van de David van Michelangelo. Een beeld dat hun tuin siert. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51