Tip van Sint: Angry Birds speaker 'Vaanhoek is 2 o I zeeland 29.99 Proef met toeristisch zonnetreintje in centrum Middelburg is mislukt Onteigenen mag voor Waterdunen l&ipj Jeugd in programmaraad nieuwe lokale omroep kpn winkel kpn.com j 0800 0105 HUISNAAM Schouwen-Duiveland kent veel huizen, boten en boerderijen met bijzondere na men. In deze serie worden ze verklaard. woensdag 30 november 2011 door Theo Ciele MIDDELBURG - De proef met de zonnetrein in Middelburg is mis lukt. De trein reed vanaf het par keerterrein aan de Oude Veerse- weg op Ramsburg naar het cen trum. In de maanden juli (gedeeltelijk), augustus en september maakten 8oo tot ïooo mensen gebruik van de uursdienst. De gemeente Mid delburg had 16.000 euro voor de proef overgemaakt naar de exploi tant Zonnetrein Zeeland. Een snel le rekensom leert dat de gemeente dus 16 tot 20 euro subsidie per pas sagier heeft betaald. Hans Knuijt van Zonnetrein Zee land zegt dat de groene trein vol gende zomer niet meer door de stad zal rijden. Voor het misluk ken van de proef noemt hij een aantal oorzaken. „Eigenlijk zou je om de tien minuten moeten ver trekken vanaf het parkeerterrein. Mensen gaan niet staan wachten op een uursdienst. We zijn ook vrij laat in het seizoen begonnen, pas halverwege juli. Verder ont brak het aan duidelijke verwijzin gen naar het parkeerterrein en de zonnetrein", aldus Knuijt. De zonnetrein reed vanaf het par keerterrein richting het centrum en maakte daar een rondrit. Met name op dat laatste gebied onder vond hij concurrentie van de twee paardentrams die al sinds jaar en dag door Middelburg rijden. Knuijts bedrijf huurde de trein die hij in Middelburg Inzette. Finan cieel is het niet haalbaar om vol gend jaar door te gaan met de pen deldienst. Knuijt gaat nu al zijn energie rich ten op Vlissingen, waar de zonne trein tussen het NS-station en het stadscentrum rijdt. En tot en met 14 december rijdt hij op woensdag en vrijdag van Vlissingen op en neer naar Intratuin in Koudekerke met een 'kersttrein'. Of hij in Middelburg nog activitei ten gaat ontplooien moet Knuijt nog bezien. „Het zal meer gaan om ritten op aanvraag. Bijvoor beeld voor passagiers van rivier cruises." Een echte lijndienst, een rondrit door het centrum zoals af gelopen zomer, acht hij niet waar schijnlijk, gezien de ervaringen van dit jaar. Dat betekent dat de ge meente Middelburg de haltebord jes voor de zonnetrein kan oprui men. Vandaag vergadert het colle ge van B en W over de vraag hoe verder met de pendeldienst vanaf het parkeerterrein op Ramsburg. door Martijn de Koning GROEDE - De provincie Zeeland mag grondeigenaren in het plange bied voor Waterdunen in Zeeuws-Vlaanderen onteigenen. Dat heeft het ministerie van Infra structuur en Milieu via een zoge naamd 'koninklijk besluit' be paald. Een voorwaarde is wel dat de Raad van State binnenkort in stemt met de vaststelling van het plan zelf De provincie wil zo snel mogelijk beginnen met de aanleg van het honderden hectare tellende recrea tie- en natuurproject aan de kust bij Groede. Nog lang niet alle grond is echter in handen. De pro vincie heeft met één eigenaar een akkoord bereikt over een lap grond van 1,6 hectare. Verder hebben het waterschap en de gemeente Sluis beloofd hun grond af te staan. Twaalf particulie re grondeigenaren weigeren voor alsnog te verkopen. Zij hebben sa men ongeveer 170 hectare grond in handen. Omdat de onderhandelingen vast liepen, stemde Provinciale Staten afgelopen december in met het voorstel om bij het Rijk toestem ming te vragen voor onteigening. Het ministerie heeft dat verzoek nu ingewilligd. Dat wil niet zeg gen dat Waterdunen er ook daad werkelijk komt. Tegen het plan Waterdunen zelf loopt nog een procedure bij de Raad van State. Die doet naar ver wachting nog dit jaar uitspraak. Als dat rechtsorgaan de plannen voor Waterdunen goedkeurt, gaat de provincie verder met onderhan delen, meldt projectleider Lies Dekker. Bij een Personal Sim abonnement door Marijke Vael Zelfs in de manier waarop ze praten vormen ze een heid. Net als de neefjes van Donald Duck formu leren Martin van der Hoek en Ni co Vaandrager samen zinnen. Vol enthousiasme vertellen ze over hun huis, het Schouwse strand, hun vorige woonplaats Sirjans- land, hun trouwdag en hun relatie. Een verbintenis waarvan het sym bool op de gevel prijkt van het gro te hoekhuis aan de Perenmeet in Burgh-Haamstede. 'De Vaanhoek', een huisnaam samengesteld uit hun beider achternamen. „Het was mijn stille wens dat dit onze huisnaam zou worden, maar Martin kwam er mee. Ik durfde het zelf niet voor te stellen," lacht Nico. „Omdat ik soms de spot drijft met de Vaandragers," grin nikt Martin. Nico: „Mijn voorou ders waren boeren met veel grond rondom Barendrecht en het zui den van Rotterdam. Zoveel, dat hun naam werd vernoemd in de projecten waarvoor die grond werd onteigend. Het Vaanplein, de Vaanweg, bedrijventerrein het Vaanpark." Martin: „Wanneer we daar langs rijden en Nico zegt er wat over spot ik altijd: 'Het is hier zo kaal dat er mijn hond nog niet zou uit laten'." Toch kwam als eerste het woord Vaanhoek bij hem op toen het stel een gezamenlijk e-mail- adres nodig had. „We bedachten toen gelijk dat we die naam ook op ons huis wilden." Dat kwam er pas van bij het derde huis waarin de 'heren', zoals ze in Burgh-Haamstede worden aange duid, samen wonen. „In Sirjans- land waren we nog 'de jongens'. We zijn duidelijk ouder gewor den," grinniken de 6i-jarige oud-bankmedewerker en de 50-ja- rige GGD verpleegkundige. Martin van der Hoek en Nico Vaandrager ontmoetten elkaar in 1994 toen Martin de Maassluise Fortis Bank binnen liep om 100 gulden op te nemen. Het was bij Nico liefde op het eerste gezicht, terwijl Martin de man achter het loket 'wel interessant' vond. „Om dat hij geld uitgaf" Toen ze elkaar 'door bizar toeval' steeds weer tegen het lijf liepen en Nico 'hard zijn best deed' om Mar tin te veroveren ontstond een duurzame relatie. In 1995 was het stel wereldnieuws omdat hun le- sluit je aan door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - De Stichting Media Walcheren komt het gemeentebe stuur van Veere tegemoet door een extra lid op te nemen in de op te richten programmaraad namens de Veerse jeugd. De Stichting wil een nieuwe omroep oprichten voor heel Walcheren. Het Veerse college van B en W wilde echter nog geen advies geven over de vraag of die programmaraad repre sentatief is voor de doelgroep, om dat zij de jeugd miste in die raad. Daarnaast wilde B en W het ad vies opschorten omdat er in de ge meentelijke begroting geen geld is vrijgemaakt voor zo'n lokale om roep. Tijdens de vergadering van de raadscommissie Ruimtelijke or dening (waar ook cultuur onder valt), gaf voorzitter Peter Ingelse van de stichting aan dat er een extra plaats komt voor de Veerse jeugd. „We hebben al een aantal kandidaten dus als we zo het ge meentebestuur tegemoet kunnen komen, is dat een kleine moeite. Maar de gemeenteraad zal wel vol gende week een advies uit moeten brengen. Het Commissariaat van de Media wil dat advies binnen een bepaalde, wettelijke gestelde termijn." De commissie RO zet het onderwerp op de raadsagenda.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50